Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját nevét akarja adni a...

Saját nevét akarja adni a gyerekünknek, mit szóltok?

Figyelt kérdés
Negyedik hónapban lévő kismama vagyok, a párommal nagyon összevesztünk azon, hogy mi legyen a gyerek neve. A párom ragaszkodik ahhoz, hogy az ő vezeték és kereszt nevét kapja a baba, nekem pedig mindig ellenszenves volt ha valaki maga után nevezi el a gyerekét. Szerintem ez olyan egoista, a gyerekünk egy másik ember lesz, különben is annyi jó név van a világon, meg szerintem zavaró is ha mindenkit ugyanúgy hívnak. Ő ebből nem enged, szerinte ez a minimum, mindenáron ragaszkodik hozzá. Mi a véleményetek?
2011. nov. 11. 12:30
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
41%

Attól még külön ember, önálló egyéniség, ha ugyanaz a neve, mint az apjának, ez nem befolyásol semmit. Nálunk a kisfiam a férjem nevét kapta. Így van egy Péter, és egy Petike, senki sem keveri össze, kiről is van szó. (Ja, és nekem teljesen más név tetszett, de a férjemnek nem, ő mást akart, ami nekem nem tetszett, így azt mondta, akkor már az ő nevét kapja a gyerek.)


Ja, és a férjem nem egoista. Sok helyen meg hagyomány is.

2011. nov. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
84%

A két név azért nem megoldás, mert úgyis csak az egyiket fogják szólítani.

Nyilván azt szeretné az apuka, hogy ténylegesen úgy hívja minden ember a gyerekét, ahogy őt. Ebben az esetben tök mindegy, hogy az adott keresztnév az 1. vagy 2. helyen szerepel, a 2. keresztnéven is lehet szólítani a gyerekünket. De a lényeg, hogy csak egyetlen néven szólítja mindenki. Olyan nincs, hogy a szülők Péter Andársnak hívják a gyereket, vagy Péter vagy András.

Ha meg nem úgy hívják a gyereket, ahogy azt az egyik fél szeretné, az nem vigasz, hogy azért a nevében ott van az áhított név, csak épp soha nem használja, csak hivatalos helyeken.


Szóval én továbbra is amondó vagyok, hogy döntsön a véletlen. Dobjatok fel egy érmét, vagy egy dobókockát, és döntsön a szerencse. Amelyik név kijön, azon hívjátok majd a jövőben a gyereket, ettől még lehet még egy keresztneve, de az legyen a fő név, tehát amit használtok, amit hoz a szerencse. Így egyenlőek az esélyek, ezt neki is el kell fogadnia.

2011. nov. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
83%

A másik név legyen mindenképp olyan, amihez te nagyon ragaszkodsz és nagyon tetszik neked, abból ne engedj :)

Volt egy osztálytársam, őt Sz. Anikó Ineznek hívták, ő 16 éves korában döntötte el, hogy Anikó helyett inkább az Inezt használná, simán átálltunk rá :)

2011. nov. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
79%

Azért elég kiábrándító az, amikor az ember párja kimondja, hogy "márpedig Józsi lesz a neve". Szerintem nem veszik a kedves válaszolók észre, hogy nem csak a kismama részéről van itt önzőség, hanem a kedves apuka részéről is.


Az egyik válaszoló írta, hogy ne balhézz vele, hanem próbáld valami jó érvvel rávezetni a párodat arra, hogy másik nevet kapjon a baba. Ez szerintem jó ötlet. Példát hirtelen én sem tudok mondani, de hatásosabb, mint a veszekedés.


Aki pedig azt mondja, hogy a gyermekek évezredek óta az apjuktól kapják a nevüket, nos az egy begyöpösödött seg*fej. Nem az őskorban élünk, és igenis lehet más nevet adni a gyereknek, nem csak az apuka nevét.


27/N

2011. nov. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
89%
De azon nehogy összevesszetek, hogy ki dobja fel az érmét vagy a dobókockát, ha ezt a módszert választjátok. :D
2011. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
94%

Apai ágon hagyomány, hogy a szülők nevét kapja a gyerek, tehát vagy László vagy Mária. Amikor anyám terhes volt velem, nagymamám nem egyszer vitatkozott, hogy miért nem a hagyomány szerint keresztelnek.

Anyám egyszer bedühödött és mondta, hogy jól van, akkor László leszek.

Mamám örült.

Csak azt felejtette el, hogy már hónapok óta tudták (ő is), hogy lány leszek... :))

2011. nov. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
93%

Micsoda válóokok.

Én szégyellem magam komolyan..

Nehogy hallgass rá kérdező!

2011. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
48%

13-02! Miért kell mára azt mondani, hogy begyöpösödött se@@fej?

Most őszintén? Aki nem a neked tetsző módon gondolkodik, az már begyöpösödött se@@fej? Nem vagy te kicsit elszállva magadtól?

2011. nov. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
81%

Másnak szabad hülyézni, csak nekem nem?

Seg*fej, és kész.

2011. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
69%

A begyöpösödésnek semmi köze a hagyományokhoz. Minek itt sértegetni a másikat?

Attól hogy valaki követi a hagyományokat, még nem begyöpösödött! Pláne nem seg*fej!

Eléggé unintelligens emberre vall, aki ilyet állít. Már bocsi.

2011. nov. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!