Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját nevét akarja adni a...

Saját nevét akarja adni a gyerekünknek, mit szóltok?

Figyelt kérdés
Negyedik hónapban lévő kismama vagyok, a párommal nagyon összevesztünk azon, hogy mi legyen a gyerek neve. A párom ragaszkodik ahhoz, hogy az ő vezeték és kereszt nevét kapja a baba, nekem pedig mindig ellenszenves volt ha valaki maga után nevezi el a gyerekét. Szerintem ez olyan egoista, a gyerekünk egy másik ember lesz, különben is annyi jó név van a világon, meg szerintem zavaró is ha mindenkit ugyanúgy hívnak. Ő ebből nem enged, szerinte ez a minimum, mindenáron ragaszkodik hozzá. Mi a véleményetek?
2011. nov. 11. 12:30
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nálunk a férjem mondta, hogy az ő nevét nem, mert legyen már két különböző név.

Mondjuk a kötőjelesen felvett név miatt az én vezetéknevemet követné és kimondani se lehetne, mert a vezetéknevem "cs"-re végződik, az ő keresztneve meg "z"-vel kezdődik.

A gyerek nem tudna kb 10 éves koráig bemutatkozni, csak logopédussal :)

2011. nov. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
58%

szerintem ha igazságosak akarunk lenni,akkor VAGY a férj családnevét VAGY a férj keresztnevét kapja a gyerek.ilyen nincs,hogy mindent ő akar eldönteni...és mi van, ha lány lesz???


az egyikőtök eldöntheti a vezetéknevet és a 2.keresztnevet,a másikótok a keresztnevet, na?


én nem tudnám a ygerekemet a saját nevemen hivni, nekem az is fura, ha másnak az a keresztneve, mint nekem, furcsa kimondani stb :)

2011. nov. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
41%
én egy ilyen erőszakos egoista embertől nem is estem volna teherbe... döntsön, vagy a vezetéknév, vagy a keresztnév az, amit ő ad, de mindkettőről majd akkor dönt, ha ő hízik hordó méretűre, aztán présel ki egy négykilós gyereket egy akkora lyukon. a szülőszobán téged fognak megkérdezni, ha addig nem sikerül megegyezni, azt mondasz be, amit akarsz.
2011. nov. 13. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
81%
Árulja már el nekem valaki, hogy ha a férfi erőszakos egoista, mert a saját nevét adná a gyereknek, a nő miért nem az, ha éppúgy ragaszkodik egy másikhoz????
2011. nov. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
77%

Mert egyes nők szemében egy férfinek csak és csupán annyi joga van a gyerekhez, hogy megcsinálja és gyerektartást fizessen. Ja meg ha az anyuka úgy ítéli meg, akkor X óra robot után még önfeledten mosolyogva játszon azzal a gyerekkel, akihez semmilyen egyéb más joga nincs.


Sokan felvetették, hogy hozzá se mennének sőt már válnának is: Megáll az eszem. Ez már válóok??? Könyörgöm egy kapcsolat nem a kompromisszumokról szól? Kompromisszum a nő és a férfi részéreől egyaránt.


Tegnap megkérdezetem a páromtól, hogy mi legyen az esetlegesen születendő fiúnk neve. Azt a választ kaptam, hogy ha találunk jobbat, szebben csengőt, mindkettőnknek tetszőt, akkor megvitatjuk, ő egyébként szeretné ha az övét kapná. Lehet, hogy egyesek szerint még most nem késő elhajtanom. Gyerek még nincs az esküvőre is most készülünk. Lehet, hogy le kellene fújnom. Ilyen önző és egoista, régimódi pasihoz miért menjek hozzá?

2011. nov. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

Előző: XD, XD


Aztán ha kérdezné a rokonság, hogy mi történt, és elmondanád nekik, nem tudom, hogy a hasukat fognák a röhögéstől, vagy sírnának, hogy milyen buta gyereket neveltek.

2011. nov. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom, már a kérdés is nevetséges, de némely válasz kiveri a biztosítékot nálam....

Hát had legyen a gyerek neve az apjáé! Na bumm, akkor mi van? Kap egy második keresztnevet is. Teszem az Szabó István Elemér lesz. Becézni meg lehet a keresztneveitől eltérő módon is.

2011. nov. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 IMREDS válasza:
92%

Tisztelt hozzaszolok, koszonom a valasokat. En leszek az edesapa. Picit megbantott a lebarmozas meg az egoistazas meg stb.


Picit ontsunk tiszta vizet a poharba.


Eloszor is az en nevem Imre. Az edesapam neve is Imre es en erre nagyon buszke vagyok. Felvideki magyar vagyok (ma szlovakianak hivjak - magyarellenes nyelvtorvenyekkel stb.). Ezert is nagyon fontos az, hogy a gyermekemnek magyar neve legyen es tisztelje a magyar hagyomanyokat. Nekem megtisztelo, hogy az apam nevet kaptam.



Masodszor. Meg nem tudni a kisgyermek nemet - elsosorben ugye legyen egeszseges miver az a fontos. Hogy lany lesz vagy fiu az nekem masodlagos.


Harmadszor. A paromnak megmondtam, hogy amennyiben fiu lesz a gyermek akkor legyen a neve Imre, mert ez nekem nagyon sokat szamit es ez az egyik almom. Cserebe ha lany lesz akkor valassza ki O a nevet - amilyet csak akar.


Negyedszer. Mindezt "megfejeltem" azzal, hogy a nalunk egyebkent egyaltalan nem hagyomanyos nevkombinacio legyen:


naluknk ez a szokas:


a gyermek neve:


edasapa csaladneve + keresztnev


amit en folajanlottam cserebe (paromnak nincsen fiu testvere igy kihal a csaladnevuk):


edasapa csaladneve + edesanya csaladneve + kersztnev (Imre) + kozosen valasztott nev (Hunor)



Most talan picit kiegeszitettem a helyzetet. Sajnalom, hogy a parom a hatam mogott itt irogat. Viszont a tisztesseg megkivanta tolem, hogy a fent emlitetteket leirjam.


A helyesirasert elnezest kerek sajnos elcsatolt teruletrol szarmazok igy kiskoromban nem tanulhattam magyarul. Szamomra minden ami magyar az kincs es az apam neve szamomra ugyan az.


Mindenkinek szep napot kkivanok.


Egy egoista ...

2011. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

Kedves apuka ezeken az embereken ne sértődj meg.

Mindenki barom,aki nem az ő elképzelésük szerint tesz valamit.

Látnád mások mit kapnak,csak mert idősebb a párjuk, csak mert nem dolgoznak egyetem mellett, csak mert a szüleiknél laknak és még reggelig sorolhatnám.

Soha nem szabad ezeket a szívedre venned.


Gratulálok a kisbabádhoz :)

2011. nov. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
89%

Komolyan mondom szégyenlem magam,hogy NŐnek születtem.


Iszonyatos mértékű rosszindulat van bennetek.A pénz jó?A betevő amiért elmegy dolgozni?Közös döntés-közös dugás eredménye a pici nem?


Talán valami vajnyi kevés köze csak van a gyerekhez nem?


Igaz nem ő préseli ki egy csöppnyi tág lyukon,de azért csak adott hozzá valamit nem?Nem ő hízik hordóra,de ha igazán a társad jóban rosszban akkor nem veti a szemedre hanem támogat segít nap mint nap nem csak akkor amikor ,,benned" van még a pici élet hanem akkor is amikor már ,,kézzel" fogható a csöppség.


Ha szülés után le szeretnéd adni a + kilókat akkor vigyáz a KÖZÖS gyermeketekre és Te el tudsz menni futni-edzeni nem?!.


Énszerintem nincs azzal gond ha a szülő vagy nagyszülő nevét kapja.Amég az nem kitolás a gyermekre nézve.


20/N

2011. nov. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!