Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyanyám ápolását cca 2 év...

Nagyanyám ápolását cca 2 év után szeretném abbahagyni, és szeretném ha szociális otthonba menne. A probléma viszont az, hogy ő nem akar elmenni, pedig gondozásra szorul. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Rajtam kivül nincs senkije,csak a fia,aki értelmi fogyatékos és vak,tehát az ő áolása is rám marad.

27/f


2011. nov. 13. 20:34
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem kérj segítséget pszichológustól, nem mintha baj lenne Veled, hanem mert az ilyen helyzetek kemények tudnak lenni (terror stb.). Ha vidéken lakol, talán akkor is meg lehet oldani (internetes kozultációk, kártyán fizetés stb.)


El lehet zárni valahogy ,,fokozatosan is a csapokat'', egy előre kigondolt ,,leválási menetrend'' szerint? Ezt persze képletesen értem. Ez hatna Rá?


Ha meg végkép nem egyezik be, erőszakkal csak akkor viszik be, ha hivatalosan gondnokság alá van véve. Ezt úgy tudom kb. pár hónap, talán szükség esetén picit gyorsabban is megvan, és az önkormányzatnál kell kérni, és szakpszichológussal ellenőriztetik.

2011. nov. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Államilag kijelölt gondnok is van, de erről már nem tudok semmit, mert nálunk családtag vállalta volna.
2011. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg, hogy hirtelen, vagy lassan érdemes-e elzárni a csapokat, vag egyáltalán milyen leválási menetrend képzelhető el, azt én pszichológustól kérdezném meg, rendszeres konzultációkon, mert ezek nagyon nehéz helyzetek, és össze vagyok zavarodva most én magam is (én is ilyen helyzetben vagyok, bár az én helyzetem olyan szemponból egyszerűbb, hogy az én neveltetésemben volt piálás-verés-késelés is, ezért lelkiismeretfurdalásom nem annyira van, nekem inkább a szorongásokkal kell megküzdenem).
2011. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

#31/32/33-nak.

Nem tudom h a leválás hatna-e rá,az a baj,hogy nem mertem eddig semmit "megvonni" tőle.De lehet hogy ez lenne a legjobb megoldás egyébként.Azért teszek meg neki szinte mindent,mert félek hogyha például én nem főzök,aakor nem eszik,s baja lesz.Vagy próbál ő,és elesik.

Érted a problémát szerintem.

A gondnokságnak már utána kérdeztem,igen,van állami gondnok is.

Ott annyi a lényeg,hogy teljesen egy vadidegen emberre vannak bízva,ami megoldásnak megoldás,csak az lenne a legdurvább,hogy ő rendelkezne mindennel a mamáék felett.

Ő valószínűleg elvitetné őket kapásból bárhová,akár külön-külön helyre is.

Biztos hogy így lenne,mert nem hiszem hogy van olyan ember aki ezt szinte ingyen két ember ápolását elvégzi.

Külön ápolónőre pedig nincs pénz.

Egyébként megboldogult apám nálunk is ivott,rettegtem tőle olyankor,ugyhogy tudom mit érzel,bár nálad valószínűleg durvább a helyzet.

Köszönöm hogy írtál!

2011. nov. 30. 17:02
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Én is köszönöm a választ. Igen, értem, hogy félted, hogy elesik vagy baj lesz, nálunk is ugyanez van. Nincs igazán jó ötletem, talán a pszichológust leszámítva, az legalább arra jó, hogy az érzelmi nyomás meg a lelki szorítás légköre ne legyen olyan korlátlan. Egy külső ember ilyenkor sokat tud segíteni.


Nekem annyiból könnyebb, hogy még él a középső (szülői) nemzedék, ők pedig előbb állnak a nagymama rokontartási kötelezettségi sorában, mint én, a költözésem pedig szintén egyértelművé vált, mivel tavaly késelés miatt kellett kijönnie a rendőröknek az otthoni piálások során, és ők maguk is javasolták a költözést. Egyébként nem tudom, miért van az, hogy az ilyesféle emlékek valamiféle általános bűntudat-érzést keltenek az emberben, úgy látszik, ez valamiféle természeti törvény, aminek nehéz ellene tenni, állítólag valahogy fel kell dogozni ezeket az élményeket, és akkor már nem tudják többé kifejteni a szorító hatásukat.


Sok szerencsét és mindenképpen boldogságot kívánok Neked.

2011. dec. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Szia!Igen,valóban egy külső ember segítsége sokat számíthat.

Elég durva lehetett,hogy menekülnöd kellett!!

Szerintem azért van bűntudatunk,mert túl sok bennünk a jóindulat.Elhisszük azt,hogy néhány (vagy jónéhány)

szóval tudunk hatni az ilyen emberekre.S a sokadik kudarc után sem viseljük el,hogy a családtagok hajthatatlanok,csökönyösek (egoisták?).

Neked is minden jót kívánok!!

2011. dec. 1. 08:15
 37/41 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el a gyámhivatalhoz és helyezteted gondnokság alá? Ha valóban nem beszámítható, akkor bele kellene menniük.
2012. ápr. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Bocsi, most néztem csak milyen régi kérdés volt ez. :(
2012. ápr. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Régi,de még még meglesem...

Gondnokság lett belőle.Nagymama tavaly szeptemberben elhunyt :(

Idén januárba kapta meg a fia.."kicsit" elhúzódott.

Minden válaszolónak köszönöm.

2013. febr. 8. 22:01
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem a tiéd.Enegem is terrorizált a Nagyanyám.Nagynehezen bement szoc otthonba,de onnan is folytatja.folyton hivogat,ha nem viszek be neki-ezt vagy azt akkor elmond minden hálátlan szemétnek,fenyegetőzik,hogy hazaköltözik,ha nem látogatjuk meg ennyiszer-annyiszor.Pedig én is már 30 vagyok.Anyám életét totál tönkretette,az enyémet is megpróbálja.És jön a felneveltelek tieteket,az a hála bedugtatok ide,blablabla.Ugyanaz a lemez...Tegnap azzal fenyegetőzött,hogy öngyilkos lesz,ha nem megyek be hozzá.Szörnyű,rondán hangzik,de alig várom,hogy meghaljon,mert csak akkor lesz nyugalom.És ezt ő intézte el magának.
2013. febr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!