Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit érez sok szülő amikor azt...

Mit érez sok szülő amikor azt kéri a gyermekétől hogy szálljon be a rezsi költségekbe?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó természetesen az én szüleim sohasem tennének ilyesmit és úgy neveltek hogy a gyerekeimmel sem tegyek ilyet.


Nem tudom az ilyenek mit képzelnek magukról.Most a gyermekükből albérlő lesz?Egy idegen aki csak bérli a szobát vagy mi?Sosem értettem az ilyesmit meg.Én és a szüleim is rendkívül utáljuk az ilyen szülőket.



2011. nov. 20. 17:48
 11/91 anonim ***** válasza:
89%

Persze, hogy szálljon bele, úgy, ahogy a házimunkába is. Ugyanis, attól, hogy valaki szülővé válik, nem jelenti azt, hogy a cselédsorsot is vállalja, mindhalálig.

Elég önző szemlélet a gyerek részéről, ha ezt nem érzi.

2011. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
66%
azaz a 7-es válaszoló, bocsi
2011. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
39%

Teljesen egyetértek veled.

Ha eddig el tudta tartani, tartsa el azután is. Nem eszik többet 18 évesen, mint 16 évesen, nem fogyaszt több vizet, se más. Sőt, már a ruháit sem fogja kinőni, tankönyveket sem kell neki venni, magyarán kevesebbe kerül, mint amikor diák volt.

Tőlem sem kértek sosem albérleti díjat, én sem fogom SOHA elvárni ezt a gyerekemtől. Nem lenne hozzá képem.

2011. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 A kérdező kommentje:
Hogyha rossz anyagi helyzet alakul ki akkor természetesen kérés nélkül be kell szállni ezzel egyet értek.De hogyha nem rossz az agyagi helyzet akkor miért kellene?Persze fogyaszt a gyermek is.De lehet csak nekem furcsa ez mivel ahogy mondtam a mi tág családi körünkben sem volt sosem szokás.
2011. nov. 20. 17:58
 15/91 anonim ***** válasza:
84%
Ha már nem tanul egy gyerek aki ugye akkor már nem is gyerek,igenis szálljon be a rezsibe mert így egyéb más előnye mellett azt is megtanulja hogy nem lehet pénz nélkül megélni...!!!
2011. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
83%

Mivel ott eszik (főznek rá esetleg a szülei) fogyasztja a villanyt és vizet, ha külön szobája van a szoba befűtése is ide tartozik, miért ne szálljon bele? A szülőnek se kutya kötelessége a végtelenségig fizetnie a gyereke után. Ha a gyerek felnő, és pénzt keres a munkából, 1 részét elrakhatja, hogy elköltözzön, de ne akaszkodjon a szülők nyakára.

Nekem most nincs munkám, és bérpótlót kapok, de én abból is adok a szüleimnek. Már azt tartanám p.fátlanságnak, ha azt mondanám, hogy oldják meg maguk, hogy az én etetésem, megélhetésem fizetgessék, míg el nem költözök (vagy munkát nem találok).

2011. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom! én ugyan úgy beszállok a rezsibe, kajába ilyenek. Sokan nem értik, hogy anyámék miért kérik ezt (havi 30ezret). De ahogyan már mondták, én is eszem, én is fogyasztok áramot. Amúgy meg ahogy a kérdező mondta "Az a természetes, hogy nem ad bele, hanem gyűjtöget, hogy minél hamarabb külön költözhessen) most akkor ez a normális? hogy minél hamarabb húzzon a pic*ába. Te még ott laksz gondolom szüleidnél, minél hamarabb menj külön, aztán majd fizethetsz 3 X annyit, mint pl én
2011. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le.Egy gyermek soha nem teher a szülőnek ha a szülő így gondolja akkor már régen rossz.A gyermek nem albérlő.Igen a házimunkába szálljon be persze az normális.
2011. nov. 20. 18:01
 19/91 anonim ***** válasza:
40%
Miért akarnál akárkit is lepontozni? senki sem volt veled bunkó, nem küldött el senki a halál faszára?! Azért, mert nem mindenki ért veled egyet, és nem nyalják ki a seggedet? Akkor meg minek írtad ki a kérdést? Azt hitted, majd mindenki itt fog ujjongani, hogy igen igazad van? Ha mégsem, hát max lepontozol mindenkit? Gyönyörű! Na most pontozgathatsz!
2011. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdezö,


Itt nem albérlöröl van szó, ugyanis az albérlö fizet a szobájáért + rezsiért. Ez nem mindegy! Azok a szülök sem hiszem hogy albérletet kérnek, hanem h szálljon be a rezsibe(természetesen ha keresete van.) Ezt ugyanis azért csinálják, hogy tanítsák meg a "gyermeket" hogy ez sincs ingyen, mint ahogy a kenyér sem a pékségben...Ez mindíg is pénzzbe fog kerülni, és éppen eleget tettek a szülök, mig ilyen szép nagy lett a gyermekük. Szóval ha már bevétele van, akkor illik valamit bedobni a közösbe. Ez az én véleményem, és igaz per pill. nincs rossz anyagi helyzetünk, viszont 3 gyereket nevelünk, de ha eljön az idö, elvárom majd a "keresö gyermekemtöl", hogy igy álljon a helyzethez!

2011. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!