Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit érez sok szülő amikor azt...

Mit érez sok szülő amikor azt kéri a gyermekétől hogy szálljon be a rezsi költségekbe?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó természetesen az én szüleim sohasem tennének ilyesmit és úgy neveltek hogy a gyerekeimmel sem tegyek ilyet.


Nem tudom az ilyenek mit képzelnek magukról.Most a gyermekükből albérlő lesz?Egy idegen aki csak bérli a szobát vagy mi?Sosem értettem az ilyesmit meg.Én és a szüleim is rendkívül utáljuk az ilyen szülőket.



2011. nov. 20. 17:48
 21/91 anonim ***** válasza:
80%

Nekem pofám nem lenne ahhoz, hogy ha keresek, nem adok le otthon... Milyen dolog ez már??? Semmibe vegyem, hogy felneveltek??? Amíg kis pelenkás korból idáig jutottál, rá kellett volna jönnöd, hogy a saját becsületed megköveteli, hogy sokkal tartozol nekik. Kötelességük hogy eltartsanak??? Hmm... Ha akkor szegénységben élnek, inkább dobjanak be egy kukába???


Bármely családról legyen szó, gazdag, vagy szegény... Nekem nőtt ahhoz gerincem, hogy ne élősködjek... Ezért fizetek, ami természetes. Tőlem sem várják el, ez magamtól jön!!!

2011. nov. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim ***** válasza:
60%
Mikor elkezdtem dolgozni suli után, minimálbéren voltam, Anyu kb. a nyolcszorosát. Nekem eszembe sem jutott volna, hogy fizessek, de Anyu sem kért semmit. Ha kért volna, adok, de nem értettem volna, miért.
2011. nov. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem mindez attól függ, hogy mennyi idős a "gyerek", mennyit keres, és milyen a szülei anyagi helyzete.

Én úgy tervezem, hogy ha megengedhetjük majd magunknak, és a kisfiam velünk fog élni akkor is, amikor már dolgozik, nem fogok tőle a lakhatásért pénzt kérni, de el fogom várni, hogy havi x összeget tegyen félre az önálló életkezdéshez, és talán azt is, hogy havi 1-2 nagybevásárlás árát ő fizesse. Persze ha a szülőknek nehézséget okoz a gyerek eltartása, más a helyzet, de nekem az sem fáj, ha csupán elvből kérik, hogy szálljon be a rezsibe.

Viszont van olyan is, hogy a gyerek soha nem költözik el otthonról, akkor szerinted életük végéig tartsák el a szülei? Mi pl. együtt éltünk a nagymamámmal, mert anyukám otthon maradt, a logikádat követve nagymamámnak kellett volna eltartani az egész családot, mert miféle dolog albérleti díjat kérni a saját családos gyerekétől? (Természetesen a szüleim fizették jórészt a számlákat, nagymamám meg valahogy beszállt)

2011. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 anonim ***** válasza:
66%

Édesapám ugyanígy gondolkodott, mint te kérdező! Pedig én felajánlottam neki, hogy beszállok a kiadásokba. Felháborodva elutasította, azt mondta, ha anno 3 gyereket eltartott a fizetéséből, eztán is menni fog. Főleg, hogy már anyámnak is van állandó munkája.

Én mégis inkább elköltöztem otthonról. Azóta is rágja a fülem, hoztam volna oda a párom is lakni és tudtunk volna félrerakni, egy fillért nem kért volna.

Na, párom szülei a másik véglet... 100%-ban lenyúlták éveken át. Azt nem bírta volna elviselni, hogy nálunk meg ingyen lakjon, valamint én sem mindig jöttem ki jól a szüleimmel, így végül különköltöztünk, albérletbe.

2011. nov. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
68%

Ezt is te írtad ki?

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


innen csemegézhetsz, ha nem te tetted fel, vagy nem dobta ki a kereső

2011. nov. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
69%

Az is hozzátartozik ehhez, hogy nem minden család van olyan körülmények között, hogy egy felnőtt dolgozó gyereket eltartson. Sok családnak gondot jelent, hogy fizessék a számlákat, egyenek is, és mindebből 1 hónapban jól jöjjenek ki.

A gazdagoknál ez biztos másképp megy, és nem rónak fel semmit a gyereknek, és eltartják még akkor is, amikor felnő, és pénzkeresethez jut, de oda nem fizet. viszont aki nem tehetős, annak egyrészt nincs választása, másrészt a gyereket sem 30 éves koráig kell otthon etetni, ruházni, és minden költséget állni rá. Azért nem lehet egy szülőt hibáztatni.

Aztán mi lesz, ha a szülő megöregszik? Akkor sem fizet a gyerek semmit oda (ha külön is él) mert azt gondolja, majd a kis nyugdíjukból majd kihúzzák szerencsétlenek? Vagy hogy?

Te és a szüleid utáljátok csak aki a gyerekétől megkéri a rezsi ráeső részét, de attól függetlenül azt gondolom, jogosan kéri. Ebben nincs semmi hárítás vagy rosszindulat a gyerek felé, egyszerűen ott él, és fogyaszt, vegye ki a részét. A kereste másik részét pedig rakja félre. Gondolom aki 50 ezren él 1 havonta az nem panaszkodik, csak akinek nincs jobb dolga.

Én például az olyan embereket nem értem, mint te és a szüleid. Most ti elítélitek azokat akik kérik a gyereküktől azt a kis pénzt? a másik. Sajnálja a gyerek azt a keveset is a szülőjének adni? A sok évnyi nevelés és pénzkidobás után? Ilyen erővel a szülő is mondhatta volna azt, hogy a franc fizet a gyerek után, menjen diákmunkára, és oldja meg a kajálását, ruháztatását egyedül. Szóval érted...

Lehet háborogni, hogy csúnya, rossz szülők hogy kérhetnek ilyet a gyereküktől, de az a gyerek aki ezen hápog sincs tisztelettel a szülei felé + egyáltalán nem hálás azért sem amit addig kapott. Nem morogni kell, hanem fizetni, örüljön, hogy tető van a feje felett.

Úgy fel tudnak az ilyen kérdések b.szni.

2011. nov. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
82%

Én nem olvastam a válaszokat el mind,de nekem 2 fiam van akik 23 és 27 évesek. Ha nekem kellene eltartanom 2 felnőtt fiatal embert ,akkor marhára elszúrtam a nevelésüket.

Az én gyerekeimnek eszükbe sem jut,hogy a rezsibe nem adnának be,hisz én főzök mosok rájuk stb. Le vagyok % -olva van időm mindenre! Ezért a fizetésük egy részét be teszik a konyhára és a rezsire! EZ ÍGY NORMÁLIS!!

2011. nov. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
69%
Köszönjük a sorozatos lepontozást!
2011. nov. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim ***** válasza:
74%

"...Egy gyermek soha nem teher a szülőnek..."


Ez tudod baromi szépen hangzik, de a mai gazdasági helyzet ennél jóval prózaibb.


Most már annak is jobban figyelnie kell az anyagiakra, aki pár éve még nem volt gondban.


Én is adtam haza pénzt és mégis ember lett belőlem, és el is tudtam költözni, amikor itt volt az ideje.


Amúgy ha a gyerek gyűjtöget is akkor se tud olyan nagyon gyorsan elköltözni. Egy albérlet fenntartásához legalább két kereső ember kell, szóval ez nem azon fog múlni, hogy van-e 1-1,5 milka tartaléka (amit 2 év alatt felél amúgy) hanem, hogy társas életbe kezd vagy nem.


Érdekességkép velem szemben a nővéremnek nem kellett haza adni, mert, hogy ő gyűjtöget, aztán a lakását mégis szüleim fizették ki neki (persze nekem már nem).

2011. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim ***** válasza:
84%

22 éves vagyok, pályakezdő, fél éve keresek munkát, eredménytelenül.

Ha lesz munkám, a fizetésem felét leadom édesanyámnak. Nem azért, mert kéri, hanem mert látom, hogy egyre nehezebben bírja a munkát, és bizony másodállást kellett vállalnia, hogy megéljünk valahogy...

Nem lenne szívem ahhoz, hogy saját keresettel Édesanyámon élősködjek, és elverjem az egész fizetésemet, míg ő minden fillérjét beosztja...


Aki megteheti, hogy nem kér a rezsibe a gyerekeitől, az örüljön...de nem kell lehordani minden sz*rnak, aki kér.

Gondolkozni kellene, mielőtt leírsz valamit.

2011. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!