Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit érez sok szülő amikor azt...

Mit érez sok szülő amikor azt kéri a gyermekétől hogy szálljon be a rezsi költségekbe?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó természetesen az én szüleim sohasem tennének ilyesmit és úgy neveltek hogy a gyerekeimmel sem tegyek ilyet.


Nem tudom az ilyenek mit képzelnek magukról.Most a gyermekükből albérlő lesz?Egy idegen aki csak bérli a szobát vagy mi?Sosem értettem az ilyesmit meg.Én és a szüleim is rendkívül utáljuk az ilyen szülőket.



2011. nov. 20. 17:48
 41/91 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem még egy percet nem dolgozott házi munkán kívül :D
2011. nov. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
87%
Én a kérdezőt úgy képzelem el, mint Eric Cartmant a South parkból. Elvár mindent az anyájtól és az anyja még helyesel is neki, csak, h ne legyen probléma. :D
2011. nov. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
79%

A gyerek, már nem gyerek. Ne keverjük a szezont a fazonnal. A szülő gyereke igen, de már felnőtt.

Ahogy a gyermek hangoztatni tudja 18 évesen, hogy micsoda nagy ész és szexelni is mennyire szeretne már mondjuk ott ahol lakik a szüleinél, mert már micsoda felnőtt lett, akkor a felnőttéválásnak azt a részét is vegye ki, hogy beszállni rezsibe. Miért is ne ?

Ha ilyenekért utáltok valakit egyébként tudatlanul, - mert ennek egyébként rengeteg pozitív oka lehet, hogy miért - akkor eléggé korlátoltak vagytok, már bocsi.

Én adtam be és természetesnek vettem. Hogy kérni fogok e még nem tudom, majd látjuk a szitut, ha eljön.

Kicsit ha specifikusabban tetted volna fel a kérdést másképp reagáltam volna, de így, hogy le "mit képzelnek magukról- ozod az összes szülőt válogatás nélkül, ez elég szégyenletes.

2011. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:
90%

Pár napja volt fent egy ilyen kérdés,válaszoltam is rá,belinkelem.Íme:

"No,leírom a saját példámat:

Anyukám egyedül nevelt engem és öcsémet 6 éves korom óta.Nagyon szűkösen éltünk,apám sokáig nem küldött gyerektartást sem.Anyu arról mindig gondoskodott,hogy legyen tiszta ruhánk,legyen mit ennünk,és elvégezzük az iskolát.Mindezt minimálbérből és segélyből.Én 21 éves korom óta dolgozom,40.00 forintot hazaadok a havi fizetésemből.25 éves vagyok,de nem akarok elköltözni itthonról,mert itthon megvan mindenem amire szükségem van.Ha albérletbe mennék,a pénzem ugyan úgy elmenne,és még több is,mivel én is minimálbéres dolgozó lettem sajnos.Nem tudnám miből fenntartani magam.Így is túlórázok amennyit lehet,és mégis a legtöbb pénz amit kerestem 93 ezer forint volt.Anyuval ezt évekkel ezelőtt megbeszéltük, két keresetből már azért jobban megvagyunk,és végre neki sem kell annyit kuporgatnia mint régen.Internetet is már csak akkor tudtunk beköttetni,mikor elmentem dolgozni,mert addig nem engedhettük meg magunknak.Szégyellném magam,ha egy fityinget sem adnék haza,jó érzés,hogy legalább ennyivel meg tudom könnyíteni anyukám életét.És nem érzem úgy,hogy ezzel bármiben hátráltatna.25/N"


Nem óhajtom ismételni magam.Viszont az ilyen emberektől,mint Te,kedves Kérdező,a falra mászok.Nem tudom,hogy te pontozgattad-e le a válaszolókat,de ha igen,akkor nagyon dedós vagy.Idézlek:

"Én és a szüleim is rendkívül utáljuk az ilyen szülőket."

Ettől én még nyugodtan alszom,és nem sírom könnyesre a párnámat.Más embereknek reálisabb problémái vannak.Ennyi.

2011. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:
36%
A belinkelt kérdést én írtam ki. És azóta is azon a véleményen vagyok, amit ott leírtam. Ennek a kérdésnek meg kifejezetten örülök. Legalább nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolkodik. ;)
2011. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
48%
Sok gyerek csak albérlő otthon,aztán elmegy másik albérletbe.
2011. nov. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim ***** válasza:
60%

Kövezzetek meg de én a kérdezővel értek egyet. Tény és való hogy egy frissen érettségizett/diplomázott fiatal férfinek/nőnek ahhoz hogy el tudjon majd költözni spórolnia, gyűjtögetnie kell, és az úgy nem megy hogy még fizet otthon, eljár dolgozni mert ugye az sem ingyen van stb.

Abban az esetben talán megértem, ha szűkös körülmények között élnek és netán a szülőknek szüksége van a pénzre.

2011. nov. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk nálam se kérnek otthon pénzt,(nem dolgozom, csak kapok árvaságit, plusz kevés munkahelyi gyakorlati pénzt), de hülyét is kapnék, ha kerek-perec mondana apám egy összeget, hogy fizessem ki.

Alapból így is fizetek számlát, kaját, mindent és a r*hadt iszákosságát is sokszor fedezem, mert elissza a pénzt, de ha normális családom lenne, akkor se tudnám elképzelni, hogy csak úgy lerakok az asztalra X ezer forintot, inkább elbattyogok a számlát befizetni, bevásárolni.

2011. nov. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
75%

20-on éves felnőttektől dolgozó emberektől valamilyen minimális kötelezettséget el kell várni

sőt magától kell hogy jöjjön.

Amellett hogy gyűjt a jövőjére a tv vagy internet számlát kérés nélkül fizesse be, magának vegye a téli kabátját, ha az kell vegyen 1 csomag WC papírt.

2011. nov. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
34%
Én teljes mértékben egyetértek a kérdezővel. Soha nem húznám le a gyerekem, tegye csak félre a rezsire szánt pénzt. Jó persze kivétel, ha olyan csórók, hogy alig tudnak megélni. Igen mondjuk érdekes, hogy 20 évesen eltudod tartani a gyereket, 21 évesen elmegy dolgozni és akkor már kérek rezsipénzt, mikor a ruhákat, telefont stb. magának fizeti. Tőlem nem kérnek a szüleim pénzt, sőt mikor dolgozni kezdtem még kocsit is kaptam.
2011. nov. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!