Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit érez sok szülő amikor azt...

Mit érez sok szülő amikor azt kéri a gyermekétől hogy szálljon be a rezsi költségekbe?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó természetesen az én szüleim sohasem tennének ilyesmit és úgy neveltek hogy a gyerekeimmel sem tegyek ilyet.


Nem tudom az ilyenek mit képzelnek magukról.Most a gyermekükből albérlő lesz?Egy idegen aki csak bérli a szobát vagy mi?Sosem értettem az ilyesmit meg.Én és a szüleim is rendkívül utáljuk az ilyen szülőket.



2011. nov. 20. 17:48
 61/91 anonim ***** válasza:
72%

Ha tőlem elszednék a pénzem, mert már van, és mert elszedték, nem tudnék továbblépni a szülői háztól, és esetleg mondjuk megismerkednék egy fiúval és feleségül venne és ugye onnantól nem kellene befizetnem a szüleimnek, és nekem kéne gondoznom őket, hát én se gondoznám őket, hanem beqrnám egy idősek otthonába. Ha ő nem viselkedett velem szülőként, mert az albérlőjeként kezelt, miután dolgozni kezdtem, akkor én se fogok vele a gyerekeként viselkedni.

Viszont, ha gyerekeként viselkedett velem, amíg el nem költöztem tőle, tehát nem szedett tőlem ottlakási díjat, akkor nagyon szívesen gondoskodom róla, magamhoz is veszem talán, hogy gyere anya/apa, lakj nálunk, főzök rád, mosok rád, mert te is megtetted értem. :) Tőlem sem kérnek pénzt a szüleim, bár mondjuk tanulok még, de tudom, hogy ha dolgozni kezdenék sem kérnének. Az már más helyzet, hogy nem hiszem, hogy visszaköltöznék hozzájuk már, mivel most koleszos vagyok, aztán ha végeztünk a sulival a párommal, akkor közös albérletbe megyünk. Na őő ennyi.

Amúgy, ha tényleg vki magához veszi az idős szülőjét, kér tőle pénzt a nyugdíjából? Csak úgy kérdezem, én ezt nem tudnám elképzelni.... Most van nálunk olyan helyzet, hogy lehet a mamám odaköltözik nagynénémékhez. Persze tudom, hogy dugdosni fogja nekik a pénzt. :D Ismerem. De nagynéném sose mondaná neki, hogy anyuka, gyere hozzánk lakni, a nyugdíjad felét majd leadod nekünk, mert enni is kell ám valamiből, meg akkor fűtés se lesz, ha nem.

Nem tudom tényleg, csak felénk nyugat-Magyarországon nem szokás-e lakbért kérni a saját gyerekünktől...

2011. nov. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem ha valaki elkéri a gyerektől az X összeget, és félreteszi neki, ott már elrontott valamit. A "gyerek" ugyanúgy nem gondoskodik magáról. Hanem csak azt tanulja meg, hogy amit odaadok, úgyis visszakapom egy összegben.
2011. nov. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:
100%

23:39 !

Nagyon megható amit írtál,csak szerintem egy dologról elfelejtkeztél!

Ha megismerkedsz egy fiúval aki esetleg feleségül is vesz,/mert manapság már ez nem divat,ugye?/,akkor családot alapítotok,esetleg dolgoztok,hogylegyen lakásotok is,megteremtitek az életfeltételeket,jönnek a gyerekek,a hétköznapi gondjaitok a küzdelem a megélhetésért/túlélésért/,sajnos egyre ritkábban fogsz a szüleid felé fordulni,mert már meg lesz a saját problémád és kénytelen vagy/vagytok a jövőtőkkel foglalkozni,a gyerekeitek jövőjével is!

Sajnos az idŐ kerekét nem lehet visszaforgatni!!!

2011. nov. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 anonim ***** válasza:
100%

Két ismerősöm is van aki nem ad haza pénzt, aztán elmúltak 35 és még mindig otthon vannak.


Van aki adott haza, aztán még is jóval előbb lelépet.


Hogy mi a különbség a kettőjük között?

Az első otthonülő személyek szinglik és eszük ágában sincs külön költözni, amikor otthon jó dolguk van. Sajnos ez nem ritkaság manapság. Miért tennék, így sokkal több pénzük van és ellátják őket, nem tanulta soha önálló életet.


Ezzel szemben a korán életet kezdők (és pénzt haza adók ismerősök, de ez nem lényeg) megtalálták párjukat ezért elköltöztek.


Ennyi. Marhára nem függ, hogy egy otthon lakó gyerek 5 éven keresztül rak félre vagy nem, hogy kezdeni fog új életet. Sokaknál ez akkor történik meg ha muszáj vagy a szüleik vesznek egy lakást nekik, hogy ugyan már menjenek.

2011. nov. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 anonim ***** válasza:
100%

".Meg az "élősködés-élősködő" szó használata ebben az országban nagyon gyakori , egy amerikai vagy német ismerősöm felnőtt gyereke sem fizet bele a rezsibe meg is lepődtek mikor megkérdeztem"


Kérdező, mi a f*szt tudsz te külföldről? Én Ny-Eu-ban élek és bizony itt iskola után a gyerek elmegy dolgozni és magának finanszírozza az életét. Párom 17 évesen végzett a középsulival és azonnal egy élelmiszer boltba került. Emellett főiskolát végzett úgy, h néha 50 órát is lehúzott egy héten. Hány olyan amerikai film van, ahol a gyerek (még középsulis) elmegy dolgozni? Sok. Náluk ez szokás, minél hamarabb megtanítani, h mi az a munka.

Ha a párom nem dolgozik fősuli mellett, akkor nem lett volna pénz az iskoláztatásra, jogosítványra, kajára. Pedig nem szegény családból származik ő sem.

Kérdező, még mindig fenntartom az állításomat, h szűklátókörű vagy.

2011. nov. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 anonim ***** válasza:
82%

Úgy tudok röhögni némely válaszolón, de komolyan... Még van, aki felháborodik, ha kérik tőle a rezsi rá eső részét?? Olyan szinten sötétek vagytok, hogy az iszonyat... Ha albérlebe megy, ott meg majd a főbérlő lesz ilyen kegyes??? A villanyszolgáltató sem szereti az ilyesfajta megnyílvánulásokat. Jah, hadd gyűjtögessen a gyerek. Nem fog, mert előbb-utóbb úgyis elveri majd. Aki meg jól keres, annak meg nem más kárára kell gyűjtenie, hanem majd ha önálló élete lesz.


Kedves Kérdező!


Ha te 45-50 évesen minimálbérre kényszerülsz, feléled a tartalékjaidat, de már van egy dolgozó gyereked, akkor inkább 3 naponta adsz csak enni a családnak, és hideg vízben fürdesz, mintsem elkérd a fogyasztása árát?


Bolban nálatok ez hogy működik? Vagy te meg anyád. Elmentek bevásárolni, és mint a kisgyerekeknek, anyud vesz neked nyalókát meg gumicukrot?

Te és a családod! Egy egoista nemiszerv vagy, semmi több."Én és a szüleim is..."


Örülj neki, hogy ennyire a tenyerükön hordozzák a segged! Csak nehogy egyszer kiess onnan. Tudod, a beton elég kemény tud lenni, ha magasról esel rá...

2011. nov. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 anonim ***** válasza:
73%

Igazán nem értem azokat az embereket, akik azt vallják, hogy azok a felnőtt fiatalok, akik nem fizettek bele a rezsibe elkényezetetett, önálótlan pötchök lesznek.

Sose kellett bele adnom a rezsibe, a kajába, semmibe amíg otthon laktam. És igen egyik kedves válaszoló, ha elmentünk vásárolni, megkérdezte anyu, hogy mit szeretnék, mit vegyen. Szerintem ez nem egy huuu de elkényeztetett dolog.

22 évesen elköltöztem otthonról, külföldre. És lássatok csodát, annak ellenére, hogy sose kértek tőlem lakbért, tudok félretenni, szórakozni, új ruhákat venni. Tehát be tudom osztani a keresetemet. Nahát...

Ha hazamegyek a szüleimhez nem engedik, hogy bármit is én fizessek. Szó nélkül megvesznek egy kabátot vagy egy cipőt, ha azt mondom tetszik, pedig aztán igazán nem kell már ruházni. Cserébe én is egy csomó dolgot veszek nekik itt ami otthon nem kapható és soha nem vártam el tőlük, hogy kifizessék.

2011. nov. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:
4%
Bármit is írunk, le leszünk pontozva és hurrogva azok által, akik szerint helyes, hogy a szülő albérlőt csinál a gyerekéből felnőttkorára.
2011. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
33%

Ha albérlebe megy, ott meg majd a főbérlő lesz ilyen kegyes???

Az albérlet,és otthon között van különbség normális családoknál,jó hogy nem visszakéritek a tápszer meg a cumik árát,na ezek mindennek nevezhetőek csak nem családnak,otthonnak.

2011. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
100%

Nekem természetes volt, hogy adtam be. Nem mintha vissza kellene bármit adnom amit nekem ők az első 2O évem alatt adtak, tettek értem, de valahogy mégis bennem volt, hgoy végre én is adhatok.

Remélem a kérdező nem arra gondol, hogy az olyan szülő aki elkér, vagy elfogad, az egy szemét ! Mert szó sincs róla ! Nem arról van szó, hogy csóróvá tegye a gyerekét, hanem mérföldkő jött és ez a következő lépés még mindig a nevelésben.

Rengetegszer hallom, hogy hát nálunk lakik, de nem ad be, és nagyzol, hogy megvette a ilyen olyan szőrme kabátját. Könyörgök ezért maradjon, hogy magára költse luxus dolgokra ? Hát inkább akkor elkérem és megtanítom, hogy vannak dolgok amiket muszály fizetni és még mindig jobban jár, mintha albérletbe menne.

Szerintem ha valaki ide jut, hogy felháborodik azon, hogy felnőtté válik, és be kell szálljon anyagilag is a családi dolgokba, ott a nevelésnél valami el lett szúrva. Legalábbis ezen a téren.

2011. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!