Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit érez sok szülő amikor azt...

Mit érez sok szülő amikor azt kéri a gyermekétől hogy szálljon be a rezsi költségekbe?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó természetesen az én szüleim sohasem tennének ilyesmit és úgy neveltek hogy a gyerekeimmel sem tegyek ilyet.


Nem tudom az ilyenek mit képzelnek magukról.Most a gyermekükből albérlő lesz?Egy idegen aki csak bérli a szobát vagy mi?Sosem értettem az ilyesmit meg.Én és a szüleim is rendkívül utáljuk az ilyen szülőket.



2011. nov. 20. 17:48
 71/91 anonim ***** válasza:
95%
Akkor én visszakérdezek, milyen gyerek az, akit nevelnek, taníttatnak húszon évig, aztán elkezd dolgozni és semmilyen késztetést nem érez, hogy bevásároljon, esetleg a mobilszámláját fizesse, vagy a netet, amit ő használ.Ha albérletbe menne, az nem havi 20 ezer Ft lenne.Ezek a szülők lehet nem tesznek akkora kárt, mert egy 25 éves felnőtt ne viselkedjen már úgy, mint egy gyerek, ha valamire igénye van pluszban, akkor a fizetéséből kivehet.
2011. nov. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/91 anonim ***** válasza:
24%
Ha valaki közmunkán van, 35 ezret kap csak,az is adjon le huszat otthon és akkor mi marad neki a saját dolgaira,semmmi szinte.Akkor már inkább fizesse az elbérletet,mint hogy kifosszák.Barátnőmet kifosztották folyton,tusfürdőt tőlem kért kölcsön,nem volt pénze rá,mert leadta otthon cigire ment el meg kannásborra.Amióta albérletbe van sokkal jobb neki,mert a saját pénzével ő gazdálkodik,és nem piára cigire megy el a fizuja.Sok helyen csak azért kell a gyerek,meg azért nem engedik el költözni önnálósodni őket még huzsonévesen se,hogy legyen kit lehúzni.Én külön élek 17 éves korom óta,és igen szoktam segíteni anyámat pénzel,élelmiszerrel,tankolással,jó szóval,soha nem kérte hogy fizessek otthon.
2011. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/91 anonim ***** válasza:
100%

Annyira vicces, hogy egyes válaszolók egy szöveg környezetben használják a "felnőtt" szót és "miaz, hogy fizetnem kell rezsit!" szó és kifejezés kombinációkat.


A gyerek az nem fizet rezsit, mert gyerek, de aki öntudatosan felnőttnek nevezi magát, az meg legyen már itt is felnőtt ne csak akkor amikor elismerést és jogokat követel.

2011. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/91 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy most komolyan, aki otthon van teljes fizetéssel és ellátással, az most tényleg földhöz vágja ha le kell adnia, mondjuk 30 ezer forintot? Ha olyan nagyon takarékos, akkor azon felül még bőven marad elrakni valója még ha akar, mert neki aztán senkit nem kell eltartania.


Most ha évek alatt egy gyerek félrerak néhány milliót akkor sokat mondok. Ebből lakás nem lesz, max feléli néhány év alatt, ezzel szemben a családi kasszának az alatt a x év alatt jól jön az a havi 30ezer, amíg el tartatja magát felnőttként.

2011. nov. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/91 anonim ***** válasza:
0%
Akkor lenne igazságos az a harmincezer ha olyan fizetés lenne hozzá, mert egy 35 45 ezres fizuból semmi se marad nekik ha leadnak 30 a-t.35 ezerből lead 30-at marad neki ötezer a hónapra,mire elég ötezer?Szarra se.Ha pl 100 felül keresne és abból leadna 30 az a még oké lenné,csak sajnos magyarország 90 % közmunkán van,meg minimálbéren,és egyre több az élősködő segélyes.
2011. nov. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:
100%
Nem ilyen esetekről van szó, hogy közmunkán dolgozik, és 30 000-et kap.Hanem keress 140 000-et, abból azért nem sok 20-30 ezer.
2011. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 anonim ***** válasza:
100%

70%


Mondjuk a te példád azzal a 35ezerből-30-at haza ad az totál ki van forgatva és nyilván az aki kér a gyerekétől az normális esetben ilyen alacsony pénznél nem kér semmit ha lehet. Ez azért ne legyen példa.

A te példád nem általános egyáltalán és ilyen sarcolást senki se ajánlott. Ha valaki normál bérezésben van, akkor azért a 70-80ezret minimum hazaviszi.


Amúgy itt sokan kijelentették, hogy ha kell haza adni (az általuk is használt) költségekbe az olyan mintha albérlők lennének.

Ezek szerint akkor a szülők is albérlők a saját lakásukban???

Ha nektek azt jelenti az albérlőség, hogy fizetni kell a lakással járó költségeket az ott élő kereső felnőtteknek, akkor ők is azok.

Már pedig akkor a "két albérlő miért esik más elbírálás alá".

2011. nov. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/91 anonim ***** válasza:
90%
140 000-et, hát igen abból nem sok de pályakezdőként hol jár kap ennyit?
2011. nov. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/91 anonim ***** válasza:
100%

Ha 75 ezerből kell mondjuk 20-25 ezret haza adni, akkor abba se fog belerokkanni, főleg hogy neki senkit se kell eltartania.

Ha akar még havi 10-15 ezre félre is tud rakni.

2011. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/91 anonim ***** válasza:
100%

Na de kérem szépen, itt mindenki azzal érvel, hogy a felnőtté vált gyereknek nem marad saját magára, ha belead a rezsibe. Ha a szülőknek nem marad saját magukra, az senkit nem érdekel?

Én is adok, de ebben a hónapban már odaadtam a decemberit is, mert anyuék épp úgy álltak, hogy szükség volt rá, ettől függetlenül decemberben is ugyanúgy ki fogom fizetni a "rám eső részt", mert hiányozna nekik. De miért is ne fizetnék, hisz az én költségem is, nem csak az övék. Egyébként én nem tervezek elköltözni, mivel párom jelenleg nincs (amikor volt és szinte minden időmet ott töltöttem, "hivatalosan" akkor is idehaza laktam, akkor itthon is fizettem és ott is bevásároltam, befizettem egy-két számlát), a munkám is ideköt, és mivel ez egy kis község, nincs értelme egy utcával arrébb költöznöm, amikor tudom, hogy a szüleimnek és nekem is jobb így.

26/N

2011. nov. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!