Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit érez sok szülő amikor azt...

Mit érez sok szülő amikor azt kéri a gyermekétől hogy szálljon be a rezsi költségekbe?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó természetesen az én szüleim sohasem tennének ilyesmit és úgy neveltek hogy a gyerekeimmel sem tegyek ilyet.


Nem tudom az ilyenek mit képzelnek magukról.Most a gyermekükből albérlő lesz?Egy idegen aki csak bérli a szobát vagy mi?Sosem értettem az ilyesmit meg.Én és a szüleim is rendkívül utáljuk az ilyen szülőket.



2011. nov. 20. 17:48
 81/91 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerek mindaddig gyerek, míg a szülei tartják el, ők fizetik a kiadásait. Addig ne is hívják magukat felnőttnek...


Egy 22 éves felnőtt

2011. nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim válasza:

Aztaaa!!! Az én vőlegényem is épp így vélekedik mint a kérdező:(

Felháborítónak tartja hogy a szüleim kérnek pénzt tőlünk és ha kell valami akkor én is megveszem.Erre neki a kedvenc mondása a következő: Nehogy már még ezt is mi füzessük!!! Megjegyezném hogy mindössze 10 eft-ot kell leadnunk.Úgyhogy nálunk ezen megy is a vita mert nem fér a fejembe hogy mit is képzel. Nem várhatom el hogy a szüleim fizessenek mindent.Ilyenkor jön a vissza vágás mert felemlegeti hogy szüleimnek meg a számláján csücsül a pénz.Pedig ehhez nekünk semmi közünk és jól teszik hogy spórolnak és gyüjtik a pénzt.

És igen a normális az ha belead az ember.

2011. dec. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim válasza:
Lehet tudni hányéves a kérdező???
2011. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 A kérdező kommentje:
éppen hogy túl vagyok a második x-emen .És igen a szüleimet így nevelték hogy nem kell beleadni és ők pedig engem neveltek úgy.Mivel a családban nálunk végig úgy volt hogy a gyerek(kek) otthon voltak és gyűjtögettek kocsira , házra és később elköltöztek.A házimunkából meg természetes hogy kiveszi a részét.De hogy a gyerek albérlője a szülőnek....főleg hogyha megfelelő anyagi körülmények között él...akkor az a szülő meg is érdemli hogy majd berakják egy szociális otthonba ha idős lesz.Persze hogyha rossz anyagi helyzet van akkor a gyerek csak segítse a szülőt igen ebben egyet értek.De abban nem hogy a szülő csak úgy lenyúl 20-30 ezret a gyerektől.
2011. dec. 1. 19:54
 85/91 anonim ***** válasza:
100%

- "Mi sem vagyunk extra gazdagok , a környékünkön mindenki hasonló anyagi körülmények között él a havi összbevétel nettó 600.000..."


Minket elhagyott apám lassan 8 éve, anyám egyedül maradt. 2 bátyám van, az egyik már kirepült és jól keres, a másik otthon él. Én kb fél éve költöztem el.

Anyukám 40 évnyi munkaviszony után is kb. 85 ezer forintot visz haza, a bátyám is ennyit keres, és oda is adja a felét anyumnak. Én mivel nem lakok otthon nem adok ennyit, de ha tehetem egy 10-15 ezerrel segítem anyumat, pedig a párommal lakunk albérletben és az sem 2 fillér. Anyukám lakása sajnos nem egy olcsó lakás, majdnem az egész fizetését elviszi a rezsi plusz a közös költség sajna, de nem tudjuk eladni apám miatt és olcsóbba költözni. Nálunk természetes, ha a gyerek már nem tanul és keres és otthon él akkor adjon a szüleinek pénzt. Persze akiknél bejön havi 600 ezer forint azoknak fogalma sincs milyen az, mikor azon gondolkodsz hogyan fizeted ki a számlákat és hogyan etetsz és öltöztetsz 1 vagy több gyereket egyedül. Azért mert ti jó anyagi körülmények között éltek, nem kell lenézni azokat akik nem így élnek. Egyébként hidd el mindenki magasról tojik a véleményetekre, mivel ahogy elnézem anyagi gondotok nincsen. Én inkább behúznám fülem-farkam és kussolnék, mert semmi alapod lenézni az ilyen embereket :)

2011. dec. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó és te miért nézed le akinek nem kell nyomorgni,képmutatás,irigységel spékelve magyar jellem.
2011. dec. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 A kérdező kommentje:
Én senkit nem nézek le aki szegényebb!Az olyanokkal van bajom ahol nem okoz semmilyen anyagi gondot hogy a gyerek ott lakik és akkor is lehúzzák a szülők.
2011. dec. 3. 14:20
 88/91 anonim ***** válasza:

Miért okoz neked az gondot, hogy más családban mi a szokás ?

Egyébként pedig a felnőttéváláshoz tartozik a mindenféle felelősség. Nem rosszindulatból csinálja a szülő.

Persze akadhat olyan is.

Nagyon rosszul fogod fel az albérlőhöz hasonlítást. Egyébként pedig ha neked jó, mert nem így van nálatok, akkor nyugodj le és élvezd a helyzeted.

2011. dec. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:

85-ös...nem nézem le, leszarom mennyit keresnek a szülei, pont ő mondta, h a szülei rendkívül utálják az ilyen szülőket. Egyébként szerintem sem gond életre nevelni egy gyereket, ugyanis ha elmegy dolgozni és külön költözik akkor is a fizetése jó részét majd elkölti albira meg rezsire, és ezt sajna nem baj, ha időben megszokja valaki, minthogy kétségbeessen majd, hogy nem úgy van ahogy anno elképzelte...

Van olyan barátnőm akit amint tudott elküldték dolgozni, suli mellett, maga fizette a dolgait, később már albi is,(megjegyzem jómódú család) és érdekes módon rendkívül életrevaló nő lett belőle, tudja mi a pénz értéke, és tudja hogy semmi nincs ingyen manapság...ha valamit akar, azért meg kell dolgoznia. Akkor most ők is kihasználták a gyereküket? Nem... felnőtt embert neveltek belőle...

A kedves kérdező meg örüljön, hogy ilyen gondja nincsen, de ne ítélkezzen azok felett, akik nem így élik az életüket. Egyébként meg amíg fősulira jár és nem kezdi el az önálló életet, nem is fogja megérteni amit a többség is mond.


"Mielőtt elítélsz, vedd fel a cipőmet és járd végig az utamat. Járd végig a múltamat, érezd a könnyeimet, éld át a fájdalmaimat, az örömömet. ...

Tedd meg a lépéseket, amelyeket én megtettem és botladozz meg minden kövön, amelyen én megbotlottam. ... S mindegyik botlás után állj fel és menj tovább, úgy ahogy én tettem.

Csakis ezután ítélkezhetsz rólam, felettem. Akkor mondhatod, hogy ismersz!"

2011. dec. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:

Egyébként meg azok a szülők, akik viszonylag jómódban élek és mégis elkérik a gyerektől a pénzt, ha már a gyerek nem hajlandó elköltözni, pedig keres, valószínűleg annyi az oka, hogy megtanítsák az életben semmi sem ingyenes, és hogy az ő gyerekük nem lesz ingyenélő...mert sajna az szerintem cikibb, mint otthon befizetni a kiadásokba...

Sajna olyat is ismerek aki külön költözött Pestre, de dolgozni nem hajlandó csak a szüleit pumpolni, ha esetleg összeszed egy kis pénzt, azt is ruhákra költi, a albit meg kifizetteti a szüleivel...és ha egyszer már nem lesznek szülei, kíváncsi vagyok mit kezd magával. Én biztos nem fogom ilyen táposnak nevelni a gyerekemet, aki úgy hiszi hogy felnőtt emberként sincs semmi felelőssége, mert majd én kinyalom a seggét továbbra is...

2011. dec. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!