Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol a nő diplomás, a férfi...

Ahol a nő diplomás, a férfi nem, nálatok működik ez a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Szeretem, hosszú távra terveznék vele, de nekem fontos lenne, hogy a páromnak olyan munkája legyen, aminek presztizse van (az én állásom egyetem után ilyen lesz), és keres vele annyi pénzt, hogy a 2 fizetéssel együtt el tudjunk tartani egy családot, fenntartani egy háztartást. Per pill ő annyit sem keres, hogy egyedül egy albérletet fenn tudjon tartani. Amúgy intelligens, csak anno nagyon lusta volt tanulni, csak azt tanulta, ami érdekelte (nem volt túl sok ilyen). Ettől függetlenül kitartó, ha akar valamit, azt megcsinálja, sokszor vannak kicsit őrült ötletei, mondhatni, életművész egy kicsit:) Tudom, hogy az ész és még a fizetés se a diplomán múlik sokszor, de mégis... Engem hosszú távon azt hiszem, lehet, hogy zavarna, hogy nekem diplomás (közel sem büfészak), megbecsült szakmám van, ő meg "csak" egy eladó:S mondhatjátok, hogy sznob vagyok, de nekem ez is kellene ahhoz, hogy minden téren fel tudjak rá nézni:S Le lehet küzdeni ezt az érzést, vagy mit lehetne kezdeni ezzel az egésszel?:S Nők, akik ilyen helyzetben vannak/voltak, ti éreztetek így, meg tudtátok oldani?:S 23/N
2011. dec. 4. 11:44
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
57%

Vigyázz azért el ne szállj túlzottam,mert már kezdesz.

Szerintem hagyd a fiút.Picit sekélyesnek tűnsz egyébként,vagy felszinesnek nem is tudom,hogy mi a jó szó rá.

Adott egy férfi,aki minden szempontból megfelel neked,de szégyenled hogy ő "csak" egy eladó,te meg egy fehérköpenyes isten leszel ,és azon tűnödsz,miért állsz össze a pórnéppel... szerinted ez működni fog?

2011. dec. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
82%

A valóság az hogy nem másokkal kéne foglalkozni,nem azon rágódni hogy "jaj,mit szólnak a többiek"

Ha te így élsz akkor már holnap mond meg a srácnak hogy téged zavar ha X év múlva a nagybácsi,vagy a szomszéd furán fog nézni mert orvos létedre egy eladó felesége vagy..Elhagyni sem kel a srácot,mert el fog menni magától..Nincs nagyobb sértés mint így megalázni valakit,mert azt hiszik sokan hogy a diploma észt is ad..

Nagyon sok szakmunkás embert ismerek akik hihetetlen okosak,értelmesek...

2011. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
92%
mi elvagyunk a párommal, sőt jobb a fizuja és az állása is diploma nélkül mint nekem. Hiába a diplomám fele annyira nem vagyok talpraesett sajnos mint ő. Ami viszont zavar néha, hogy középsuliban sem erőltette meg magát, nem nagyon tudok vele beszélgetni olyan dolgokról amihez kicsit mélyebb műveltség szükséges. Pl egy könyvet nem olvasott ki életében, én meg megőrülök könyvek nélkül.
2011. dec. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Azért a szövegértéshez gratulálok a legtöbb válaszolónak. Nem írtam, hogy fehér köpenyes isten leszek, de igenis BÜSZKE vagyok rá, hogy embereket fogok gyógyítani és egy számomra sokat jelentő hivatásom lesz. Többször írtam, hogy a páromat intelligensnek tartom a diploma hiánya "ellenére" is, és hogy TUDOM, hogy az ész és a diploma nem függ össze. Nem én vagyok felszínes, hanem a sok ember körülöttünk, és igenis, azért ha minimálisan is, de számít, mit gondol az emberről a környezete, nem lehet mindenki fejére sz*rni. Nem is a kezdő orvosokról kértem véleményt, ez egy nagyon nem idevágó dolog. Nem azt írtam, hogy úúúú bármilyen s*ggfej is egy pasi, de ha van diplomája, akkor ő egy isten és ő kell. Hanem, hogy ez is SZÁMÍT. Tanácsot kértem, hogy hogy oldhatnám meg a helyzetet, nem lehurrogás, hogy mekkora egy felszínes sz*r alak vagyok. Ahogy olvastam, lehet hogy így is működik a dolog, lehet hogy nem, valószínűleg EMBER függő. A kérdést lezártnak tekintem, köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 5. 08:13
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Nagybátyám asztalos a felesége orvos, a feleség haláláig mintapár voltak és ezt nem csak tettették mások előtt.

Unokahúgom orvos a barátja kőműves. Már három éve vannak együtt, de náluk boldogabb és szerelmesebb párt nem hiszem, hogy láttam és már a babát tervezik.

Szerintem Te már nem kezeled a barátodat egyenrangú félként mint azt írtad is " mondhatjátok, hogy sznob vagyok, de nekem ez is kellene ahhoz, hogy minden téren fel tudjak rá nézni".

Keress egy orvost aki megfelel az elvárásaidnak és akire fel tudsz majd nézni, vagy zavard el a barátodat fősulira, egyetemre.

2011. dec. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
60%

A pasikra miért kell felnézni? A nőkre miért nem?


Vagy a nők iskola nélkül is Istenek már?


Én ezt az egész hülyeséget nem értem...


Miért ne lehetne egy nő iskolázottabb? Miért kell mindig és mindenben jobbaknak lenniük a pasiknak? A nőknek is lehetnek kisebbségi érzéseik, mert mondjuk nem keresnek annyit vagy nincs végzettségük, nem? Vagy a nők kapcarongynak születtek?


Amúgy meg a statisztikák szerint a legjobb kapcsolatok az érettségizett férfi és diplomás nő között köttetik.


Rossz ha egy pasi túl pénzes vagy sokkal képzettebb, mint a felesége. Túlságosan magasan hordják az ilyen pasik az orrukat és visszaélnek a jobb helyzetükkel minden téren!

Míg egy jobb állásban lévő nőt általában nem zavarja ha a férfi nem túl "nagylábú", legalább nem él vissza semmivel és tud normális emberként viselkedni.


Sokkal inkább egy normális egyszerű szakember, mint egy pénzes -pénzimádó önző vállalkozó vagy egy gazdag sznob f*sz.

26L

2011. dec. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
38%

"Amúgy meg a statisztikák szerint a legjobb kapcsolatok az érettségizett férfi és diplomás nő között köttetik. "

Mutasd már azt a statisztikát.


"Míg egy jobb állásban lévő nőt általában nem zavarja ha a férfi nem túl "nagylábú", legalább nem él vissza semmivel és tud normális emberként viselkedni. "

A nők igenis szeretnek felnézni a férfira. Bele van kódolva az emberekbe h a férfi a védelmező/fenntartó.

2011. dec. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Diploma... Van egy pár, ami tényleg ér valamit, de a legtöbbel manapság kitörölni sem tudod, mert kemény fedeles...


Hogyha téged zavar, hogy orvosként egy eladó felesége leszel (már most!!!), akkor nincs jövője a kapcsolatnak.

2011. dec. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Normális embereket nem az iskolai papír érdekel egy párkapcsolatban.


Ha te szégyelled a párod, akkor keress olyat, aki szintén egyetemre jár(t). Ennyi.

2011. dec. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
65%
Kedves kérdező, azt megszokhattad volna már, hogy ezen az oldalon tanácsot nem kapsz, itt mindenkibe belerúgnak még egy utolsót. Egyébként (kövezzetek meg), szerintem azért egy kapcsolatban igen is fontos, hogy hasonló legyen az értelmi szintetek és az érdeklődési körötök, a világnézetetek, az elveitek stb, és akárhogy is, ez valamilyen szinten az iskolázottságból is adódik. Nem mondom, hogy egy szakmunkás nem élhet együtt boldogan egy orvossal, ha tudnak miről beszélgetni. De az már mondjuk kicsit kellemetlen, ha én tanár vagyok, ő meg nem tudja hol van Róma. Megtörtént, és még csak nem is ezért repült, hanem mert krónikus munkakerülő volt. Lehet sznobozni, de nyilván olyan emberrel akarom leélni az életem, aki mellett jól érzem magam.
2011. dec. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!