Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol a nő diplomás, a férfi...

Ahol a nő diplomás, a férfi nem, nálatok működik ez a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Szeretem, hosszú távra terveznék vele, de nekem fontos lenne, hogy a páromnak olyan munkája legyen, aminek presztizse van (az én állásom egyetem után ilyen lesz), és keres vele annyi pénzt, hogy a 2 fizetéssel együtt el tudjunk tartani egy családot, fenntartani egy háztartást. Per pill ő annyit sem keres, hogy egyedül egy albérletet fenn tudjon tartani. Amúgy intelligens, csak anno nagyon lusta volt tanulni, csak azt tanulta, ami érdekelte (nem volt túl sok ilyen). Ettől függetlenül kitartó, ha akar valamit, azt megcsinálja, sokszor vannak kicsit őrült ötletei, mondhatni, életművész egy kicsit:) Tudom, hogy az ész és még a fizetés se a diplomán múlik sokszor, de mégis... Engem hosszú távon azt hiszem, lehet, hogy zavarna, hogy nekem diplomás (közel sem büfészak), megbecsült szakmám van, ő meg "csak" egy eladó:S mondhatjátok, hogy sznob vagyok, de nekem ez is kellene ahhoz, hogy minden téren fel tudjak rá nézni:S Le lehet küzdeni ezt az érzést, vagy mit lehetne kezdeni ezzel az egésszel?:S Nők, akik ilyen helyzetben vannak/voltak, ti éreztetek így, meg tudtátok oldani?:S 23/N
2011. dec. 4. 11:44
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
70%
A szüleim között nem működött
2011. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Járunk, de még csak alig 2hónapja. Nála rendesebb, kedvesebb, édesebb pasival még nem találkoztam:) vele működik minden, ami másokkal eddig sosem. Pont ezért gondolkoztam el ezen a dolgon, mert érzem/tudom, hogy ő komolyan gondolná velem, csak ez az egyetlen dolog, ami később bezavarhat, azt hiszem. Közös témánk az ettől függetlenül van bőven, érdeklődő az én dolgaimmal kapcsolatban attól függetlenül, hogy ő "nincs benne". Mindig az az első kérdése, hogy én ráérek-e, megérti, ha tanulnom kell, tudja hogy nem üres kifogás. Szóval minden megvan benne, amit igazából egy férfiban kerestem:) ezért gondolkodtam el ezen, hogy hogyan "hessegethetném" el ezt a diplomás-nem diplomás dolgot, mert emiatt nem akarnám elveszíteni. Csak otthonról is az a példa jött, hogy az a "jó", ha mindkét fél diplomás, mikor valaki meg tudja, hogy barátom van, az az első kérdése, hogy melyik egyetemre jár, és mikor megmondom, hogy nem járt sehová, hanem eladó, olyan furán tudnak nézni az emberek. De ezt idővel meg lehet tanulni kezelni, nem? Én hajlandó vagyok alakítani, hogy ne érezzek így, csak nem tudom, mit tudnék tenni ellene, mert őt tudom, hogy nem zavarja ez a dolog (egyelőre kifejezetten még engem se, csak félek, hogy hosszabb távon adódhatnának belőle gondok).
2011. dec. 4. 13:35
 13/31 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy igen, tényleg orvosnak készülök.
2011. dec. 4. 13:37
 14/31 anonim ***** válasza:
54%

Én megértelek.

Nem értem miért baj az, ha valaki elvárja a diplomát.

Manapság már ezt is tilos elvárni, mert azonnal beugatnak. Csak tudnám mirefel. Ugyanazt várom el, amit magamtól. Ebben semmi sznob nincs, ez egyszerűen annyi,hogy magamhoz hasonló párt keresek.


Egyébként a párodat jobban fogja zavarni később.

Engem ez egyetlen egy embernél nem érdekelne, mert ő mindent megér, nem érdekel mit csinál, ő sosem irigykedne rám, mindig támogatna és büszkén nézne rám a kitartásomért és céljaimért, de vele sosem lesz kapcsolatom.


Ha a párod nem felel meg neked, akkor szerintem se gondolkodj hosszú távban :( Sajnálom :(

2011. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
68%

Alig két hónapja jártok,még elvileg rózsaszín ködben úszol, és már szégyelled mások előtt, hogy ő csak eladó! Szerinted akkor működhet ez hosszú távon?!

Nekem van diplomám, a páromnak nincs,de soha fel nem merült ez egyikünkben sem,hogy gond lehet.

"(az én állásom egyetem után ilyen lesz"-örülhetsz ha állásod lesz egyetem után!

2011. dec. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
51%

Akinek jó diplomája van, annak lesz állása.

A kérdező orvos lesz, bőven lesz álláslehetősége.

2011. dec. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Nem szégyenlem mások előtt, hanem rosszul esik, hogy mások esetleg elítélik, hogy "csak" egy eladó, és esetleg engem is, hogy "leállok vele", pedig ő egy nagyon értékes ember...
2011. dec. 4. 14:21
 18/31 anonim ***** válasza:
61%

Nem esetleg, hanem biztosan. Beszélgettek ismerősökkel:

-És ti mit dolgoztok?

-Én doki vagyok a férjem meg eladó.

-...


Másik beszélgetés:

-Ti mit csináltok csütörtök délután?

-Én 4-kor végzek a kórházban, a férjem is 4-kor végez a boltban.

-...


Családi beszélgetés:

-Lányom, hallottad xy unokatestvéredéket? Megszületett a gyerekük, a férj rögtön el el is jött a mérnöki irodából h láthassa.



Na ezeket a beszélgetéseket szorozd meg egy millióval mert mindennaposak lesznek. Aztán fűszerezd meg a veszekedésekkor garantáltan jelentkező durva beszólásokkor mert olyankor kevésbé moderálják magukat az emberek.

Aztán később ehhez jönnek majd az önértékelési gondok, pláne egy férfinél.


Tudom már megint lepontoztok, nem érdekel, én csak a valóságot írom le, nem egy ideális világot ahol mindenkinek mindegy ki diplomás és ki nem.

Nekem se tetszik de ez van.

2011. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
49%

A másik dolog meg, hogy lehet, hogy míg csak ketten vagytok, tovább tudtok lépni ezen, de a gyereknevelésben is konfliktust szülhet ez a szitu.


Akár tetszik, akár nem, teljesen máshogy áll hozzá a gyerekneveléshez egy szakmunkás és egy diplomás. Mielőtt felhördülnétek: nem lehet kijelenteni, hogy egyik jobb, mint a másik, de mindenképpen MÁS, aki kicsit is benne van a szociológiában az tudja miről beszélek, sok szakirodalom foglalkozik ezzel. Márpedig az erős konfliktusforrás tud lenni, ha a két szülő nem jut dűlőre a gyereknevelési elveket illetően...én ilyen szülőkkel nőttem fel, és nem kívánom senkinek.

2011. dec. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
72%

Röhej amit a diploma magasztalásával csináltok.

Mielőtt lehurrogtok nekem van. Egy papír. A cégembe sokszor válogatok jelentkezőket. Tudnék írni a diplomásokról, mennyire suvernyákok, alulműveltek. A férjemnek nincs diplomája és ez soha nem is érdekelt, mivel tájékozottab és műveltebb mint tíz DIPLOMÁS.

Ja és 20 éve vagyunk együtt a gyerekeinkkel rengeteget tanult, foglalkozott, szinte neki köszönhetik, hogy DIPLOMÁSOK. Ők sem értékelik magukat ettől többre, EMBEREK tudtak maradni, nem sznob, beképzelt majmok.

A kezdő orvosokról meg saját tapasztalatom van mivel dolgozik egy pár a közelemben. Néha nem értem minek választották ezt a HIVATÁST.

Ha nálad már most presztizs akkor keress egy "intelligens" jóképű DIPLOMÁST akivel kitudja meddig leszel együtt. De lesz DIPLOMÁJA.

2011. dec. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!