Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólt már rátok idegen a...

Szólt már rátok idegen a gyereketek viselkedése miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyanokra gondolok, hogy például utcán nem tudott viselkedni és beszóltak érte, vagy boltban vagdosta magát a földhöz.

Előre is köszi a válaszokat!


2012. jan. 4. 20:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:
Nálunk a keresztfiam szeretett beégetni. Illetve nem engem, hanem az anyját :D Bementek a gyógyszertárba, a gyerek nehezen tudott beszélni és kinézett valami cukrot, aztán közölte, hogy "apu vedd ezt meg neked" :D Mindenki odanézett, az anyja nem kicsit égett :DDD
2012. jan. 4. 20:22
 12/64 A kérdező kommentje:

A ruhaboltban én az eladóknak szóltam volna.

Nálunk az eladó b*szta le a gyerekeket a boltban, mert minden cipőt ledobáltak a polcról. Azt mondta nem mennek sehová ameddig vissza nem teszik :D

2012. jan. 4. 20:23
 13/64 anonim ***** válasza:
80%

Az én nagyobbik fiam értelmi fogyatékos és ráadásul hiperaktív is. Volt vagy 3 éves amikor egyszer december elején el kellett intéznünk a polgármesteri hivatalba valamit. A férjem felszaladt én még ott maradtam egyedül a 3 illetve akkor pár hónapos öccsével, megvártuk őt. A gyerek nagyon zokon vette, hogy az apja elment. Elkezdett toporzékolni. Próbáltam szép szóval megnyugtatni, de hasztalannak bizonyult. Éppen arra jött egy nénike. Annak rendje és módja szerint lehajolt a fiamhoz és szép lassan elkezdett hozzá beszélni. -Ide figyelj kisfiú! Nem sokára jön a Mikulás! (ekkor a gyerek hirtelen abba hagyta a raplit és nagy szemekkel a nénire bámult) majd a néni tovább folytatta: -De ha rossz leszel, nem fog neked semmit sem hozni! Nah a gyereknek sem kellett több, az arckifejezése hirtelen megváltozott és abban a pillantban az egyik kezével a néni szemüvegét, a másikkal pedig a botját tépte ki a kezéből. Hát én hirtelen köpni-nyelni nem tudtam. A néni meg kiakadt, hogy milyen neveletlen ez a kölök! Amikor felocsúdtam alig bírtam megállni, hogy ne nevessem el magam.


A másik sztori: A két fiammal elmentem bevásárolni. Nem volt nálam sok pénz , így nem tudtam volna megvenni azt amit a gyerek kinézett magának. Láttam rajta hogy nagy balhé fog mindjárt kitörni. Mindkét kezét lefogva próbáltam kivezetni a boltból. A bolt előtt viszont kiszabadult a kezem közül. Magából kikelve őrjöngött, a csizmáját lerúgta magáról.És ugyebár mindezt a járókelők előtt. Aki természetesen próbáltak tanácsokat adni. Erre a kisebbik gyerek aki akkor még óvódás volt megszólalt: Anyu! Ez olyan kellemetlen! Mindenki minket figyel! Vissza szóltam neki jó hangosan: Kisfiam! Ingyen cirkuszt nem mindennap látnak az emberek!

Szerencsére ezek a kirohanások mára lecsökkentek és kezelhetőbbé vált.

2012. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy nem teljesen egészséges a kisfiad :(

A nénis sztori viszont tényleg mosolyt csal az ember arcára. Az a látvány, ahogy levehette a szemüvegét meg a botot :D

2012. jan. 4. 20:41
 15/64 anonim ***** válasza:
100%
Velem egy ruhaüzletben fordult elő egy elég kellemetlen szitu. Bejött egy - hogy is mondjam - C típusú asszony a kis gyerekével. Na a gyerkőc mindent de mindent megfogdosott, a cipőket levette és letette a földre, a ruhákat leakasztott és arrébb dobta stb. Én már a kasszánál álltam erre odajött hozzám a kis srác és elkezdte fogdosni a táskámat. Na néztem mit akar ez? Hát nem ki akart zsebelni? :D gyerekek, nagyon durva szitu volt... ilyen szúrós szemmel néztem a kölökre, meg az anyjára, aki utána odaért és mögém állt. Szólni nem mertem, mert ismeritek az ilyet, egy pillanatról a másikra hirtelen ott terem az egész pereputty. Mindenesetre észrevették magukat. A táskámat kitéptem a gyerek kezéből (nem volt nála, csak úgy megszorította) és kicsit előrébb álltam. Éreztem, hogy közelebb álltak mögöttem, de ekkor a táskámat magam elé húztam.
2012. jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
80%

Mára már nem kisfiú! Már felnőtt! 19éves lesz!

Amúgy nem azért írtam le, hogy bárki is sajnálkozzon. Én már túl vagyok az önsajnálaton! :D Azóta jobban kezelem a kényes helyzeteket! Csak azért írtam le a történetünket mert szerintem is nagyon vicces volt ahogy a nénit lerendezte a gyerek, bár én akkor vissza fogtam a nevetésemet. Különben is senkinek nincs joga tanácsot osztogatnia a neveléssel kapcsolatosan mert nem tudhatja, hogy mi állhat a háttér mögött. A mi esetünkben a magas szerotonin szint a felelős a gyerek viselkedése miatt. Éppen ezért egy kívülálló másképp ítéli meg. Igazából nem tudok rájuk haragudni. Az élet viszont mindenki számára tartogathat meglepetéseket és akkor könnyen áteshetünk a ló másik oldalára.

2012. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is szóltak már be. Íme 2 emlékezetes történet:


Mikor Pestre költöztünk, először az 1. emeleten laktunk. Ahová ugye általában nem használja az ember a liftet. De mi eleinte minden alkalommal lifttel közlekedtünk, hiszen a gyerekeknek újdonság volt, és tetszett nekik nagyon. Pedig mire megvártuk néha, hogy a 10.-ről leérjen....... de nem baj, úgy voltunk vele majd megunják, és amúgy sem fizettünk kevesebb közös költséget, csak mert nem használtuk a liftet. Aztán egyszer már a liftben csuktam volna be az ajtót, mikor eszembe jutott valami amit a lakásban hagytam. Kiugrottam, és mondtam a gyerekeknek, hogy menjenek le nyugodtam. Ekkor a házmester meglátta őket, amint egyedül léptek ki, és lekapta őket a 10 körmükről. Persze rohantam le, és én meg a házmestert kaptam le a 10 körméről. Nem csináltak semmi rosszat, csak lementek azzal a nyomorék lifttel 1 emeletet. A házmester egy gyáva gané volt, aki úgy látta, kinyithatja a pofáját 2 kisgyereknek, csak mert éppen nem látja a szülőket. Soha senkinek nem szólt ha felnőtt is volt vele, de a gyerekekbe mindig belekötött.



A mozgólépcső is új dolog volt a gyerekeknek, ezért azt is mindig igénybe vettük. Fiam, mintha valami nagy csoda volna, mindent végigsimogatott rajta. Előtte persze szóltam neki, hogy a nagy piros gombokhoz nem szabad nyúlni. Meg is értette. Az egyik metróvégállomáson igyekeztünk a metróhoz, és ott olyan volt a mozgólépcső, hogy időnként megállt. Ha érzékelte, hogy valaki van rajta, persze újra elindult, ha nem, akkor szünetelt. Akkor is megtorpant egy pillanatra a lépcső. Mikor leértünk, akkor meg odajött egy nagydarab pasas, és nekiállt a 6 éves fiamnak, (ő is milyen bátor ugye ) Hogy ha még egyszer megnyomja a vészmegállítót, szilánkosra tördeli a kezét. Persze mondtam neki, hogy ha nem takarodik el a közelünkből a metró alá lököm. Akkor a fiam sírva mondta nekem, hogy esküszik, nem nyúlt oda. De nem hittem neki. Csak később jutott eszembe, hogy ez a lépcső bizony megáll időnként. Beláttam a hibám, és bocsánatot kértem. Igen, bocsánatot kértem a 6 éves fiamtól.



Közben eszembe jutott egy másik mozgólépcsős eset. Tatabányán voltunk, és vártunk a hazafele menő buszra. Sajna pont lekéstük az előzőt. A gyerekek unatkoztak, és fel-le mentek a mozgólépcsőn. Én nem mentem velük, csupán szemmel tartottam őket. A biztonsági őr odajött, és normál hangnemben szólt, hogy ezt nem kellene engedni nekik. Mivel nem bunkózott, és mert még igaza is volt, bocsánatot kértem, és összeszedtem a gyerkőcöket. Én is lehetek hibás.

2012. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező! Felfigyeltem egy válaszodra:

" A kérdező kommentje:

Nálunk az eladó b*szta le a gyerekeket a boltban, mert minden cipőt ledobáltak a polcról. Azt mondta nem mennek sehová ameddig vissza nem teszik :D"

Melyik megye, vagy város? Nagyon vicces és fontos okból kérdem... :D:D

23N

2012. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
76%

Hát én összekaptam egy gyerekkel Dechatlonban.

Nézegettem a sícipőket,erre egy hülyegyerek rollerrel körbe-körbe száguldozott,megállítottam rászóltam.Következő közben nekem vágott valami nehezebb labdát,következő közben,Úggggyyy de úgy kigáncsoltam sícipőmmel,hogy felszántotta a padlót olyan 5 méter hosszan :D:D:D

Sajnos kaptam egy arconütést az apjától,így most perelem.És nyerni fogok-ez tuti.A gáncsolás a videón is véletlennek látszik :D

2012. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
39%
A 22.19-s történet nem tetszik:( Egy felnőttnek több eszének kellene lenni a probléma megoldásához.
2012. jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!