Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálhatnék a gépfüggő,...

Mit csinálhatnék a gépfüggő, agresszív-vadállat, pofátlanul hazudós és lopkodó öcsémmel, aki megkeseríti az életem?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ez hosszú lesz, de már totál kiakadtam.

Az öcsém napi 10 órákat gépezik, van hogy suliba sem megy, mert hajnali háromig gépezett, mindezt úgy, hogy 13 éves, és elvileg le van kódolva a gép, de anyámék egyáltalán nem ellenőrzik, ezért nem is veszik észre, hogy ki sem kapcsolja, csak a képernyőt -.-"

HA nem gépezhet akkor egy agresszív vadállat, mindenkibe beleköt, de főleg belém, mert én vagyok a legközelebb (19 éves lány vagyok, még gimibe járok).

Ha valami nem tetszik neki, akkor ököllel nekem esik, vagy hozzám vág valamit, akkor is, ha hozzá sem szólok, mert mostanában ezzel próbálkozom: nem beszélek vele egyáltalán, és ki sem jövök a szobámból. De ő oda is utánam jön, ellopja a dolgaimat, és ő van felháborodva, ha szóváteszem, hogym iért lopta el.

NEm tudom kizárni, mert kitörte az ajtómat, apám megcsinálta a zárat, egy héttel utána (tegnap) megint kitörte, mert megnéztem neki, mikor jön a busz, és nem tetszett neki, hogy olyan későn jön, ordibálni kezdett, én meg mondtam, hogy ne velem ordibáljon, és hozzá tettem egy nem túl kedves jelzőt. És ennyiért. Ugyanakkor ő oylanokat mondd, hogy beletapos a pofámba, elvágja a torkomat aztán a saját véremben fulldokolhatok, felakaszt, kibelez satöbbi.

ÉS folyamatosan hazudok, nekem is, és a szüleinkbnek is. Most pl ellopta a töltőmet, majd pár nappal utána hozzámvágta, hogy "köszi szépen" és mikor számon kértem, akkor elkezdett ordítani, hgoy én adtam osda neki, és ő igenis megkérdezett, és azt mdontam, hogy elviheti. PEdig szó sem volt ilyenről, kezdek félni, hogy vajon tényleg azt hiszi??? Mert akkor az már nagyon durva.


2012. jan. 6. 18:23
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
100%
Valami komoly baj lehet vele. Nekem valahogy az jön le ebből az egészből, hogy az internet tette ilyenné. Ráadásul pont most van abban a korban amikor magasról tesz a világra. Ha jól emlékszem, azt mondtad, hogy apud foglalkozik informatikával. Nem tudnád vele megbeszélni, hogy tegye valahogy elérhetetlenné az öcséd számára a szexuális tartalommal bíró oldalakat? Vagy úgy egyáltalán az internetszolgáltatást megszüntetni (legalábbis átmenetileg), csak néhány hétre? Szerintem segíthetne. 2 hét internet nélkül már adna egy képet az öcséd esetleges jellemváltozásáról.
2012. jan. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
100%
Jó éjt neked kérdező, próbálj meg aludni egy jót és holnap kerítünk valamilyen megoldást! :)
2012. jan. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid ezt mégis hogyan tolerálják?
2012. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a válaszokat!

Tudod a szüleim kicsit olyan struccpolitikát folytatnak. Elfordulnak, nem látják, akkor az nincs is, problem resolved.

Én próbáltam beszélni velük, még azt is felajánlottam, hgoy belemegyek, hogy én is százszázalékosan kiiktatom a gépet, hogy ne érezze úgy, hogy "csak őt szivatják", hogy öcsém szavaival éljek. De erre jött, hogy én ilyen meg olyan vagyok, ez nem az én dolgom, ne intézkedjek, fogjam be.. Hát pont ez az, nem az én dolgom, hanem az övék!

NEm is tudom, minek írtam ki a kérdést, most látom, hgoy tulajdonképpen én többet nem tudok tenni :D

2012. jan. 7. 12:29
 35/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam minden kommentet, ha már írták akkor bocs.

De szerintem biztos van a közelben nevelési tanácsadó vagy gyámügyes, nekik nyugodtan elmondhatod a problémát. Ha úgy látják, akkor akár el is vihetik az öcsédet, ha látják, hogy az szüleid sem törődnek vele. Mert ez így nem normális viselkedés. Az biztos hogy számítógépfüggő, azt csak pszichológus tudja kezelni, ebben is tudnak segíteni.

2012. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 A kérdező kommentje:

Jaj, bocsánat, ezt még muszáj leírnom annyira vicces! :D

Most guye amiatt, hogy az ajtómat MEGINT kitörte, elvileg el van tiltva egy hétig a géptől. Hát ez úgy néz ki, hogy anya beírta neki a kódot, hogy "matekházihoz keressen anyagot" hahahaaa Persze, meg van nyitva egy google oldal is, valami testekkel, de ott fut közben a metin meg a facebook. Hajráá. (nem hiszem h valaki ennyire sötét, szerintem csak leszarják)

2012. jan. 7. 13:33
 37/60 anonim ***** válasza:
28%

szerintem óriási vakvágány amit te is, kedves kérdező, meg sok válaszoló eröltet, hogy a "gép" az oka a mindennek... namost több tíz, szá, ezermillió ember gépezik, és abból igen kis hányada lesz ennyire hibbant...

ha megtiltjátok csak még idegesebb lesz és feszültebb lesz. inkább valami más elfoglaltságot kellene találni neki, mozgás, sport, ilyesmi.

avval hogy a gépet elzárjátok az égvilágon semmit nem oldotok meg, sőt még rosszabb lesz, ezt egy OKJ-s pszichologia végzettséggel is megmondja bárki :(

nagyon vakvágányon jársz, az öcséd elég beteg embernek tűnik, de a gyógymód tervetek teljesen helytelen.


én vagy hagynám a dolgokat kicsit ennyiben, nem törődnék vele, próbálnék vele normális lenni, sőt esetleg érdeklődni is h mit gépezik, mit csinál

vagy szakemberhez fordulnék

de inkább az első változat.

2012. jan. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló! Hagynád, hgoy napi tíz órában a gép előtt üljön? Bármit találunk ki neki, semmi mást nem hajlandó csinálni. Sportolni sem, mert olyankor mindig kitalálja, hogy "fáj valamije" (amiről aztán érdekes mód megfeledkezik..)

Ennyi erővel, amit te mondtál, akkor alkoholisták sincsenek, hisz annyian fogyasztanak alkoholt, mégsem lesz mindenki rögtön alkoholista tőle. Ez ugyanolyan függőség, és ha hagyjuk, hogy folytassa, akkor teljesen elcseszi a saját és az én életemet is (azzal, ahogy viselkedik) Az már más kérdés, hogy nem tudok vele mit kezdeni! Ja, és ha valaki bemegy hozzá, azonnal lecsapja a képernyőt, és ordítani kezd, hgoy menjünk ki.. Szóval nem hiszem hogy olyan készségesen mesélne arról, mit csinál, hisz titkolja is rendesen. (annyit tudok, hgoy sokat metinezik, de ezt sem tőle)

2012. jan. 7. 15:57
 39/60 anonim ***** válasza:

Írtuk már, hogy a gépezés az csak tünet, így a gép megvonása is tüneti kezelés.

Elsősorban normális szülői törődést, foglalkozást, nevelést kívánna. Ami időt, és némi hozzáértést követel a szüleitek részéről. Ha ezt ők nem akarják rászánni, illetve, ha a hozzáértés hiányzik, szakemberhez fordulni nem akarnak, akkor nem sok mindent lehet tenni. Gondolom neked van még egy éved a suliból, vagy idén végzel, ezt bírd ki, aztán menj el valahova koleszos fősulira, egyetemre, hagyd ott a szülőknek a gyereket, hadd lássák mit csináltak. Ezt te egymagad sajnos nem fogod tudni megoldani.


És szüleitekkel is így ordítozik? Mert ha a gyerekem így viselkedne, úgy b@sznám pofán, hogy visszapattan a falról még egy pofonra. (én is kaptam anno amikor túlhúztam a dolgokat, tudnia kell a gyereknek, meddig mehet el.)

2012. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

HÁt igen, a szüleinkkel is undorítóan beszél (illetve ordít), simán röpködnek az "elmebeteg, idióta, kretén" jelzők, anyámat van hogy lendületből odébb löki pl. (na őt még nem ütötte meg, csak engem, meg az öcsénket).

Természetesen szeretnék elhúzni innen, de akkor ki vigyáz kisebbik öcsémre? Pedig ő olyan aranyos, és ugyanilyen vadállatot csinál belőle..

2012. jan. 7. 17:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!