Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálhatnék a gépfüggő,...

Mit csinálhatnék a gépfüggő, agresszív-vadállat, pofátlanul hazudós és lopkodó öcsémmel, aki megkeseríti az életem?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ez hosszú lesz, de már totál kiakadtam.

Az öcsém napi 10 órákat gépezik, van hogy suliba sem megy, mert hajnali háromig gépezett, mindezt úgy, hogy 13 éves, és elvileg le van kódolva a gép, de anyámék egyáltalán nem ellenőrzik, ezért nem is veszik észre, hogy ki sem kapcsolja, csak a képernyőt -.-"

HA nem gépezhet akkor egy agresszív vadállat, mindenkibe beleköt, de főleg belém, mert én vagyok a legközelebb (19 éves lány vagyok, még gimibe járok).

Ha valami nem tetszik neki, akkor ököllel nekem esik, vagy hozzám vág valamit, akkor is, ha hozzá sem szólok, mert mostanában ezzel próbálkozom: nem beszélek vele egyáltalán, és ki sem jövök a szobámból. De ő oda is utánam jön, ellopja a dolgaimat, és ő van felháborodva, ha szóváteszem, hogym iért lopta el.

NEm tudom kizárni, mert kitörte az ajtómat, apám megcsinálta a zárat, egy héttel utána (tegnap) megint kitörte, mert megnéztem neki, mikor jön a busz, és nem tetszett neki, hogy olyan későn jön, ordibálni kezdett, én meg mondtam, hogy ne velem ordibáljon, és hozzá tettem egy nem túl kedves jelzőt. És ennyiért. Ugyanakkor ő oylanokat mondd, hogy beletapos a pofámba, elvágja a torkomat aztán a saját véremben fulldokolhatok, felakaszt, kibelez satöbbi.

ÉS folyamatosan hazudok, nekem is, és a szüleinkbnek is. Most pl ellopta a töltőmet, majd pár nappal utána hozzámvágta, hogy "köszi szépen" és mikor számon kértem, akkor elkezdett ordítani, hgoy én adtam osda neki, és ő igenis megkérdezett, és azt mdontam, hogy elviheti. PEdig szó sem volt ilyenről, kezdek félni, hogy vajon tényleg azt hiszi??? Mert akkor az már nagyon durva.


2012. jan. 6. 18:23
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:

Ja hogy úgy! Tudod te, mit csinálna, ha én kikapcsolnám neki, miközben gépezik? Kipróbálom most, de akkor ne várd, hogy megírjam, mert valószínűleg "felvágott torokkal a saját véremben fogok fetrengeni" :D

(amúgy ha nem jut a géphez, akkor eszik/alszik és meg is mondja, hogyx de hát ha nem géápezhet akkor megy aludni)

2012. jan. 6. 19:04
 12/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem gépezés közben gondoltam, hanem akkor, amikor nincs otthon.
2012. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 bánomisén ***** válasza:
100%

És ha egyszer elromlik a számítógép (merthogy egyszer mindegyik el szokott), akkor majd kiírtja a családot?

Ha a szüleidre nem számíthatsz, beszélj az osztályfőnökével, az iskola is javasolhat pszichológusi vizsgálatot, kezelést. Az osztályfőnökkel meg a testvér is beszélhet.

2012. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 A kérdező kommentje:

Amúgy apám is sokat gépezik, de a munka miatt, meg ő javítgat is számítógépeket, úgyhogy nálunk tuti nem fog tönkre menni.. .-.-" Az osztályfőnök meg állandóan hivogatja anyát, az öcsém hiányzásai miatt (igazolatlan legtöbbször), de még így sem csinál semmit sem. Meg a suliban bunkó, olyanokat csinál, ami már nagyon nem fér bele, és erről is tájékoztatja anyámat, de semmi nem történik...

(amúgy általában úgy van, hgoy ahogy anya elmegy a égptől öcsém ott terem és játszik, általában ezzel a metinnel vagy mivel, anya meg nem is kapcoslja ki, nem értem miért.)

2012. jan. 6. 19:17
 15/60 bánomisén ***** válasza:
100%
Ne haragudj, kérdező, de ezek után a szüleidre is ráférne egy pszichológusi kezelés...
2012. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
100%
Pattanj meg otthonról, mert dilis az egész családod.
2012. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 A kérdező kommentje:
Igazad van! velem az élem. De nekem már annyira nincs energiám semmihez, így is naphosszat otthon fekszek suli helyett, és arra sincs energiám, hogy felöltözzek.. :S Kikészültem
2012. jan. 6. 19:27
 18/60 anonim ***** válasza:
100%
szed szét a gépet valamit vegyél ki belőle
2012. jan. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
100%
Keverj le neki egy kiadós,kemény pofont mikor a szüleid nem látják,majd tagadj le mindent!Az ilyen tesókkal szemben csak a kisebb mértékű erőszak hatásos.Szerencsére én tesóm nem ilyen vadállat,de azért ő sem kispályás.Én durva beszólásokkal értem el hogy békén hagyjon.
2012. jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 A kérdező kommentje:
HÁt azt kellene, csak sokkal nagyobb nálam, simán betonbadöngöl...
2012. jan. 6. 20:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!