Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálhatnék a gépfüggő,...

Mit csinálhatnék a gépfüggő, agresszív-vadállat, pofátlanul hazudós és lopkodó öcsémmel, aki megkeseríti az életem?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ez hosszú lesz, de már totál kiakadtam.

Az öcsém napi 10 órákat gépezik, van hogy suliba sem megy, mert hajnali háromig gépezett, mindezt úgy, hogy 13 éves, és elvileg le van kódolva a gép, de anyámék egyáltalán nem ellenőrzik, ezért nem is veszik észre, hogy ki sem kapcsolja, csak a képernyőt -.-"

HA nem gépezhet akkor egy agresszív vadállat, mindenkibe beleköt, de főleg belém, mert én vagyok a legközelebb (19 éves lány vagyok, még gimibe járok).

Ha valami nem tetszik neki, akkor ököllel nekem esik, vagy hozzám vág valamit, akkor is, ha hozzá sem szólok, mert mostanában ezzel próbálkozom: nem beszélek vele egyáltalán, és ki sem jövök a szobámból. De ő oda is utánam jön, ellopja a dolgaimat, és ő van felháborodva, ha szóváteszem, hogym iért lopta el.

NEm tudom kizárni, mert kitörte az ajtómat, apám megcsinálta a zárat, egy héttel utána (tegnap) megint kitörte, mert megnéztem neki, mikor jön a busz, és nem tetszett neki, hogy olyan későn jön, ordibálni kezdett, én meg mondtam, hogy ne velem ordibáljon, és hozzá tettem egy nem túl kedves jelzőt. És ennyiért. Ugyanakkor ő oylanokat mondd, hogy beletapos a pofámba, elvágja a torkomat aztán a saját véremben fulldokolhatok, felakaszt, kibelez satöbbi.

ÉS folyamatosan hazudok, nekem is, és a szüleinkbnek is. Most pl ellopta a töltőmet, majd pár nappal utána hozzámvágta, hogy "köszi szépen" és mikor számon kértem, akkor elkezdett ordítani, hgoy én adtam osda neki, és ő igenis megkérdezett, és azt mdontam, hogy elviheti. PEdig szó sem volt ilyenről, kezdek félni, hogy vajon tényleg azt hiszi??? Mert akkor az már nagyon durva.


2012. jan. 6. 18:23
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
92%

Ez így egyre durvábbnak hangzik...

Az egyik válaszolóra reagálva: igenis okozhatja ezt a viselkedést a számítógép. 30-20 vagy akár csak 15 évvel ezelőtt, amikor még nem nyert ekkora teret magának a modern technika, a média, az informatika, volt ennyi retardált gyerek? Elárulom, nem. Én sem vagyok olyan hű de öreg, azonban tudom saját magamon és a korosztályomon végignézve, hogy valami elromlott. Nekünk ennyi idős korunkban még csak meg sem fordult a fejünkben, hogy bent feküdjünk egész nap a tv, videó, számítógép előtt. Alig vártuk, hogy kimehessünk csavarogni a falu szélére, télen szánkózni, csúszkálni, vagy a jobb idő beálltával focizni, biciklizni. Nem is volt közöttünk egy retardált sem. Személyes példát említve, én megvesztem azért, hogy kimehessek a faluszéli gyümölcsöskertbe tevékenykedni. Hiába volt 11-12 évesen meg az első számítógépem, nem tudott hosszútávon lekötni, jobban élveztem, ha kimehettem szilvát vagy éppen diót szedni. A mai 10 év fölöttieknek miből áll az élet? Jóformán semmiből. Elvárják, hogy kiszolgálják őket, a szájukba rágjanak mindent. Ebben viszont tényleg szerepet játszik a rossz neveltetés is.

Elsősorban azonban mindenképpen a számítógép (de legalábbis az internet) -időleges- megvonását javasolnám, hogy legalább ilyen formában ne tudjon kapcsolatba kerülni azokkal akik a felsorolt dolgokban partnerei az öcsnek. Ezzel párhuzamosan a szülőket KELL rávenni arra, hogy igenis üljenek le az asztalhoz a gyerekkel és beszélgessenek, abból talán kiderül, hogy mi a baja a gyereknek, érte-e esetleg valami olyan sérelem ami kivált(hat)ja belőle ezt a fajta viselkedést.

2012. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 A kérdező kommentje:
Én teljesen egyet értek veled, tetszik, amiket eddig írtál, és köszönöm szépen!
2012. jan. 7. 19:35
 43/60 anonim ***** válasza:
100%
Régen is voltak problémák az elhanyagolt gyerekekkel. Szipusok, gyújtogatók lettek, bandáztak, terrorizálták a többieket. Szóval ki kell élni valahol a frusztrációt. A számítógép is egy ilyen, de az is szül újabb frusztrációkat, hogy csak virtuális, és előbb-utóbb kevés lesz. Itt már láthatóan kevés, sajnos.
2012. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
100%

Két megoldás lehetséges, az én meglátásomból :

§1. Bár ezt már írták, de el tudsz menni a gyámügyhöz, és ők talán intézkednek. Sajnos az öcséd internetfüggősége jelentős, és pont az ilyen idióta netes játékokból tanulja az agresszív viselkedést. Na ezt kell beszüntetni ! Ha pedig a gyámügy felfigyel rá, akkor a szüleid is bajban lesznek, mert rajtuk fogják számon kérni hogy miért nem lett normálisan megnevelve.

Nem hiszem hogy csak azért ilyen hogy felhívja magára a figyelmet, egyértelmű hogy az agresszív netes játékok (mint pl ez a metin) felelősek azért hogy ilyen + internet függő.

Tehát első megoldás : gyámügy, vagy pedig pszichológushoz elvinni, de a szüleidet is ! (Ne haragudj, de nem normális dolog, ha a "lesz*rom struccpolitikát" folytatják)


§2. Második megoldás csak a te szemszögedből kézenfekvő. A béke érdekében csavarj le neki 1-2 nagy maflást. Tudom, nem épp a leghelyesebb, de ilyen esetbe nem is elhanyagolható ötlet ! Ne érdekeljen, hogy ha a szüleid téged büntetnek meg ! (Bár érdekes lenne hogy PONT ILYENKOR figyelnek a gyerekre, az azért gyanús) Vagy ha nem használ akkor addig ismételd (az ilyen eseteknél amikor csinál vmit) ameddig abba nem hagyja. Hidd el, egy idő után biztos abba hagyja, pláne ha fél valakitől.

A 2. megoldás nem épp jó dolog, de nincs más választás. Volt olyan ismerősöm, akinek pont így javult meg a gyereke, hogy lekevert neki egy nagy pofont, utána egyből megtanult viselkedni !


Remélem megoldódik a probléma !! Sok szerencsét addig is !:/

2012. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit, örülök ha segíteni tudok! :)

Van már valami fejlemény az ügyben?

2012. jan. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, írták-e már a többiek, de érdemes lenne kivizsgáltatni, mert elég félelmetes, pláne, amit az utolsó bekezdésedben írsz, hogy tényleg azt hitte esetleg, hogy te adtad oda neki a telefon töltőjét. Mert az is lehet, hogy skizofrén, és a másik énje tényleg azt képzelte, hogy te adtad oda.
2012. jan. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 A kérdező kommentje:

Hát a skizofrén az nem azt jelenti, hogy több énje van, tudtommal... Szerintem annyira megszokta a hazudozást, hogy már maga is elhiiszi.. :S

Egyelőre anniya helyzet, hogy anya kisütöttem hogy ok menjünk el családostul egy terápiára... Persze ez is ott lóg a levegőben, lehet hogy csak "ijesztgetésnek" szánta... :S

2012. jan. 12. 13:17
 48/60 anonim ***** válasza:

Szia kérdező! :)

Megvolt már azóta a terápia, vagy még mindig nem történt semmi?

2012. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 A kérdező kommentje:
Természetesen csak fenyegetőzött ezzel a terápiával ,minden maradt a régiben....
2012. febr. 16. 14:23
 50/60 anonim ***** válasza:
Együttérzek Veled...Olyan szívesen segítenék, csak nem tudom, hogy hogyan tudnék valami tényleg hatásos módszert ajánlani...
2012. febr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!