Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, ti otthon maradnátok...

Anyukák, ti otthon maradnátok háztartásbelinek, ha a férjetek jól keresne?

Figyelt kérdés

Eredetileg úgy beszéltük meg, hogy 2 év után visszamegyek dolgozni, de férjemet egy sajnálatos haláleset miatt nagyon hamar előléptették, jó fizetésért. Most áprilisban lesz 3 éves a lányunk és szeretné, ha én itthon maradnék. Neki fontos lenne, hogy meleg vacsora és kipihent, csinos feleség várja haza. Én azonban nem vagyok ez a fajta :-( Hiányzik a munkám, az emberek, a sikerélmények.

Ti mit tennétek?


2012. febr. 8. 14:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
95%

Én vagy 4 órába dolgoznék,vagy végre a hobbim lenne a munkám.

De csak a háztartás és a gyerek nem kötne le,megzavarodnék emberek nélkül.

2012. febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
94%
Én hosszú távon nem tudnék otthon maradni. Őszintén szólva én már attól is félek, ha majd gyereketvállalunk, hogy fogom bírni az otthonlétet. 2,5 hónapot voltam munkanélküli tavalyelőtt, az első 1 hónap még élveztem is, hogy továbbalhatok stb. Aztán maga lett a pokol, szóval ha ilyen lehetőségem adódna, mint neked kérdező, semmiképp sem maradnék otthon, egy közép utat keresnék és 4 vagy 6 órásban helyezkednék el.
2012. febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem vagy az a tipikus háziasszony fajta, aki örömmel takarít, miközben sül az almáspite, akkor menj vissza dolgozni. A plusz pénzből hívj takarítónőt, aki hetente-kéthetente kisuvickolja a lakást és kivasal. Akkor te sem leszel lestrapált dolgozó anyuka.


A férjed pedig gondoljon arra, hogy bármi történhet vele (a válásról nem is beszélve), és akkor ott állsz háztartásbeliként, és a kutyának se kellessz x év otthonlét után.

2012. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora a háztartás, azt olvasom,( h egy 3 éves kislánytok van) ja és milyen munkakörbe mehetsz vissza dolgozni, igencsak meghatározó. Én valószínű egy ideig még otthon maradnék. Szerintem ,attól hogy valaki nem jár el dolgozni nem muszáj, elhízott,műveletlen, besavanyodott... feleségnek lennie. Meg kell találni a módját,h ne így alakuljon. A család a legfontosabb!
2012. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Kedves #9


Erre mi is gondoltunk, igy a ferjem nekem is fizeti a nyugdij jarulekot.


Egyebkent ez egy ördögi kör. az, aki otthon maradhatna, az dolgozni akar, akinek meg dolgoznia kell, az azon sirankozik, hogy miert kell egy nonek a gyerek+hazımunka mellett meg dolgoznia is.

A noknek semmi sem jo.

2012. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó (25-ös),

igen, ebben kicsit igazad van :-)

Mondjuk én amikor dolgozni jártam, nem panaszkodtam amiatt, hogy a háztartás mellett dolgoznom is kell. Élveztem a munkámat.


Lehet, hogy OFF, de ilyen könnyű manapság 4-6 órás munkát találni?

2012. febr. 8. 15:43
 27/36 anonim ***** válasza:
Amikor én munkát kerestem, kapásból volt kettő, ahova behívtak interjúra, szóval akad azért - és ez Székesfehérvár.
2012. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Pedig jóötlet az eltartási szerződés! Ha azt várja a férjed, hogy feladd a munkád, igenis ő meg vállalja, hogy akkor eltart, és ebből nem biztos,hogy van visszaút! Képzeld el, otthon vagy 20 éve, mondjuk 45 évesen, és előáll azzal, hogy összejött egy huszonéves pipivel, un téged, pá-pá. Munkát már nem kapsz, legfeljebb folyamatos műszakban egy lepukkant gyárban minimálbérért, amiből megélni sem tudsz. Akkor? Felkötöd magad, a férjed meg összeköltözik boldogan az új nőcskével a házatokba?! Sok ilyen van ma, légy résen! Ma te kellesz, ígér fűt-fát, aszt holnap meggondolja magát, és hogy veled mi lesz, mindenki magasról lesz.rja! Én benne vagyok valamennyire, 10 év itthonlét(pedig nagyon jól teljesített diplomám több nyelvvizsgám van), 3 gyerek, ígérgetések után a férjem megunta a családot, talált egy új nőcit (aki végre izgi az ágyban!), itthagyott vidéken, ahol esélyem sincs munkára, rokomaim fényévnyi távolságra.
2012. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

24:"A család a legfontosabb!"


Igen, de a boldog család alapja a boldog, kiegyensúlyozott anyuka. Van aki szereti a munkáját, az inkább menjen dolgozni és hívjon takarítónőt, aki pedig házitündérke és megteheti, az maradjon otthon.

2012. febr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Én 1 évet voltam itthon, féligmeddig önszántamból. Nem találtam a szakmámban állást, de annyira nem szorultunk rá a pénzre, hogy elmenjek mást dolgozni.

De visszagondolva, az is jobb lett volna. Híztam 10 kilót, besavanyodtam, állandóan szar kedvem volt, és tudd meg, fáradtabb is voltam, mint most. EGy idő után már nem volt kedvem se takarítani, se főzni, még a kutyát kivinni se. Magamra se ismertem.

Hálistennek aztán találtam munkát, azóa minden más. 4kor hazajövünk mindketten, van miről mesélni, jó kedvem van, fontosnak érzem magam, szeretem a munkám. Nem akarok mégegyszer itthonmaradni, max majd mikor lesz baba, de akkoris másfél-2 év után biztos visszamegyek dolgozni.

Amúgy szerintem is a 4 órás munka lenne a legjobb. 12 körül hazaérnél, lenne erőd és időd mindenre, de a sikerélmény meg a térsadalmi élet is meglenne.

24/N

2012. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!