Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIT CSINÁLNÁTOK? Férjem 60...

MIT CSINÁLNÁTOK? Férjem 60 éves én 46. Abból élünk hogy lovakat tartunk. A férjemnek se éjjele se nappala. Mert fájnak az izmai, fáradt. Van 2 lányunk 14 15 évesek. Férjem azt mondta hogy ő ezt nem tudja, bírja. De ha ez így van éhen halunk.

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 17:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
92%

Ennyi idős gyereknek nem kell mindig a nyakukon lógnod. Ha fősuli/egyetemre mennek, akkor is ott akarsz ülni mellettük?

Eleve olyannak kell nevelni őket, hogy tudják mi a helyes, s hogy magukért tanulnak.

Tök mindegy, hogy suli után ott ülsz a nyakukon, nem tudsz minden percben velük lenni, s ha akarnak úgyis rossz társaságba keverednek.

Ha elmagyaráztad nekik, hogyan kell tisztességesen és becsületesen élni, akkor ennyi idősen van annyi eszük, hogy nem kallódnak el.


Munka mindig van. Én se találtam még a szakmámban, de mivel el kellett mennem dolgozni, mert sajnálatból semmit nem vehetek a boltba.

Egy telefongyárba dolgozok, több műszakban, minimálbérért. Kezdésnek nem rossz, jobb mint itthon ülni, s lesni a plafont, meg a másikat, hogy mikor megy tönkre.

Ilyen gyárakba felvesznek 46 évesen is, állják az utazás nagy részét, csak pár ezret vonnak le.


Ha dolgozni akarsz, s szereted a családot, lépsz.

2012. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
100%

hát lépni nem akar csak a kifogásokat keresi.

46 évesen nem így kéne felfogni a dolgokat..

mint egy 5 éves kislány esküszöm.

2012. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem azzal segítesz a leginkább a lányaidnak, hogy hagyod őket tanulni. Most azzal nem sokat érsz, hogy menetrendszerűen leülsz velük tanulni, mert így sose tanulják meg, milyen az, ha nincs mellettük anyuci, és maguknak kell tanulni. (Akinek problémája van a nyelvvel, annak segíts, de csak, ha kéri.)

Mi lesz velük, ha egyszer elengeded a kezüket? Most oké, hogy ráerőszakolod a tanulást, mert jobb gimit akarsz neki, de mi lesz akkor, ha nem fogja bírni?

2012. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
96%

Az a nagy helyzet hogy anno 30 évesen fogtál magadnak egy családos pasit aki akkor jó formában volt. kirántottad a családjából és gyorsan szültél neki 2 gyereket majd gyakorlatilag tengtél lengtél 20!!! éven át!

Szerinted? a férjed helyében ugy hagynálak ott mint a huzat...

Dolgozni csillagom, ha 30.000 ért akkor annyiért ha kell a pénz! Ha szeretted a férjed anno amiért benyomtál neki 2 gyereket akkor szresd most is és HUZZÁL EL DOLGOZNI!


Úristen...

2012. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
96%
Kifogás kifogás hátán. Neked fáj a munka, és ennyi. Jöhetsz azzal, hogy tanulni kell a gyerekkel, aki már nem is annyira gyerek. Jöhetsz azzal, hogy 20 éve nincs munkaviszonyod. És aki pályakezdő? Aki még soha életében nem dolgozott? Az se menjen el dolgozni, mert még soha nem is dolgozott? Ugyan már. Most meg azt írod, hogy már keresel állást. Akkor mi a probléma? Ezt tennénk mi is. Munkát keresnénk. De szerintem te inkább a férjedet akarod egy kicsit gatyába rázni, hogy szedje össze magát. Próbállak sajnálni, de nem megy. És ahogy írták is, otthon is taníthatnál. Korrepetálhatnál gyerekeket. 23 éve nem dolgozol? Szóval megkaptad a diplomád, és ennyi. Hát kicsi szívem, most eljött az ideje annak, hogy megdolgozz úgy igazán a pénzedért! Nekem nagyon gyanús ez a sztori!
2012. febr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
91%

Én teljesen normális ember lettem, és a testvérem is, pedig anyukám világ életében dolgozott, nem volt táppénzen, attól kezdve, ahogy kiderült, hogy terhes és akkor még 3 éves GYES sem volt.

Soha nem ettünk gyoesfagyasztott vackokat, mindig friss főtt ételt kaptunk és nem is kellett TV reklámokkal felszólítani rá anyut, hogy mesét olvasson, neki magától értetődő volt és végig dolgozott, plusz még a házat is rendben tartotta.


Szóval ez kifogás, a kettő együtt nagyon is összeegyeztethető.

2012. febr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
90%
Én is ismerek egy ilyen nőt . Azert ment férjhez hogy eltartják aztan mikor a papa már nem tudott dolgozni a nyugdija meg nyista akkor ő volt felháborodva.de dolgozni azt nem. Szánalmasak az ilyenek
2012. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező,én nem értem, miért nem azon vagy, hogy elmenj dolgozni? 14,15 éves gyerekeket nem kell egész nap pesztrálni, már csak azért sem, mert a napnak a felét gondolom nem otthon töltik, hanem iskolában. Mit csinálsz akkor, amikor ők iskolában vannak? Nehogy azt mondd, hogy a házimunkát! Mi lenne akkor, ha a férjed mondjuk lerokkanna? Miből tartanád el magatokat, ha ő nem volna képes a bértartott lovakat ellátni? Ezeket a kérdéseket tedd föl magadnak és próbálj rájuk válaszolni!
2012. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
91%
A véleményeket már mindenki leírta előttem, úgyhogy arra nem szaporítanám a szót. Javasolni azt tudnám, hogy a lovak körüli munkára fogadjatok lovagolni vágyó fiatalokat, ők boldogan dolgoznak ingyen lovaglásért cserébe. Ha itt felmész a lovak témakörre, láthatod hogy sok lány keres épp ilyen lehetőséget.
2012. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
91%
A pedagógusok szégyene vagy, kedves kérdező, remélem az én lányom tanárai nem ilyen életképtelen, mihaszna emberek...
2012. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!