Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIT CSINÁLNÁTOK? Férjem 60...

MIT CSINÁLNÁTOK? Férjem 60 éves én 46. Abból élünk hogy lovakat tartunk. A férjemnek se éjjele se nappala. Mert fájnak az izmai, fáradt. Van 2 lányunk 14 15 évesek. Férjem azt mondta hogy ő ezt nem tudja, bírja. De ha ez így van éhen halunk.

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 17:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
96%

14,15 éves gyerekek nyakában nem kell ott lihegni egész nap!Pár év és felnőttek lesznek.Pont ezzel rontod el,hogy nem hagyod őket élni és önállósodni.Később meg a te hibádból lesznek életképtelen,muja vénlányok.Délelőtt gondolom iskolába vannak,2-re jó ha hazaérnek,és akkor még keveset is mondtam.Te mit csinálsz egész délelőtt,meg kora délután!??Azt mondod,hogy 70-80 ezerért nem mész el dolgozni,mert az semmi!?Az éhenhalás szélén még az 5ezer ft is pénz!Sőt!Édesanyám 16 éves kora óta dolgozik,igaz hogy betanított munkásként,most éppen gyárban dolgozik 3 műszakban,de amikor terhes volt velem,akkor is ment és dolgozott,amikor ovis és kisiskolás voltam,is takarított,minden munkát elvállalt amit csak tudott,már 8 évesen is egyedül mentem az iskolába,és jöttem haza,egyedül tanultam,persze ha volt vmi amit nem tudtam,akkor nyilván segítettek.De könyörgöm,14 éves gyerekkel minek kell együtt tanulni!?Hétvégente bőven elég lenne,nevelni sem lehet a nap minden percében,ha akar úgyis rossz társaságba fog keveredni akkor is ha egész nap a nyakukon ülsz.De nem is ártana nekik,ha kiengednéd kicsit őket az "életbe" és nem csak az anyja szoknyája mögé bújnának.

Csak keresed a kifogásokat,de dolgozni nem akarsz.Az ilyen ember tényleg megérdemelné hogy éhen haljon.Szegény gyerekeid sajnálom...

2012. febr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
96%
Lám az élő példa, a tanultság nem jelenti azt, hogy az illető intelligenciája is magas fokon lenne...
2012. febr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
94%

Tanár, aki két s-sel írja, hogy kisebb??!!??!!


3. osztályban fogalmazást kellett írnunk, egy hibával nekem lett a legjobb, hisz kitűnő voltam - úgy, hogy anyu több helyen dolgozott, mert egyedül nevelte a húgomat és engem.

Az egyetlen hibám a "kisebb" szó volt; én is két s-sel írtam - 9 évesen először és utoljára.


Egyébként tanítottál valaha? Mert 46 vagy, és azt írtad, 23 éve dolgoztál utoljára.

2012. febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
92%

Én nem szapullak, de gondolkodj el.

A gyerekek fél napot suliban töltik. Addig mit csinálsz?

Ha jól értem pár évnél nem dollgoztál többet munkahelyen. Felteszem akkor othon. Férjednek volt egy másik családja, felnőtt gyerekekkel akik betudnának segíteni a lovaknál ha nemtúl elfoglaltak időnként.

Mert gondolom ez a családi válalkozás már megvolt elötted.

Ha viszont ketten terveltétek ki, hogy birtok, lovak stb. akkor kell számolni. Mert elhiszem, hogy kivan, kemény meló s azt fizikailag nemsokáig bírja az ember.

Volt b terv erre az esetre? Helyette tudod a két tinivel gondozni a lovakat hiszen.

Hisz azért mertétek gondolom felnőtt átgondolt ésszel válalni (akkor már 45! éves pasival!) a két gyereket mert tudtátok, hogy eljön az idő mikor ő kidől. Mert kopik az izület, a forgók, a térd, a derék, a reuma stb. Szóval ez belegondolva már akkor tudható volt.

Ha nem az volt a b tervetek, hogy igen, válaljuk a lovakat s a nehéz munkát s majd a gyerekekkel te folytatod akkor mi? Hol van a te szereped? A gyerekek felelőssége mondjuk hétvégente?

Hol vannak az idősebb gyerekei?

Mert ki látta el a sok feladatot amikor a férjed mondjuk beteg volt akár egy hétig? Ilyen sose volt? Hol van az aki akkor válalta fel a lovakat?

HA mondjuk lerobban képesned kell lenni neked eltartani az állatokat a két tizenévessel vagy elmenned dolgozni.

Ha félsz a melótól vagy már teljesen belekényelmesedtél az ember/iroda hiányba akkor bizony tiéd a farmocska, tessék gondozni. Hisz mióta megvan, neked is dolgod lessz volna benne, tudtad jól felelősség teljes felnőtként, hogy az sok meló. Ezzel együtt fogadtad el a párod. Hogy ha már eltart akkor felválalod az ő életstílusát, munkáját. Ezzel a tudattal válaltál egy idős emberrel gyerekeket. Akkor már minden megvan, tudtad előre, s most gondolkodsz?

Pedagógus vagy.

Mégis meddig voltál az?

Add össze!

nehéz meló+ idős korban gyerekvállalás = ha kihal vagy lerobban mellőled akkor vagy a tinikkel folytatod a családi melót vagy újrakezdheted a munkapiacon amit 23 éve abbahagytál. Választhatsz.

2012. febr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
92%

Most nem azert mondom, de te tanitod a diszlexias gyereked? Vegyunk at nehany alapszabalyt. Nem kell kiabalni, kisbetuvel is ertjuk. Ferjem hatvan eves, en negyvenhat. Abbol elunk, hogy lovakat tartunk. A ferjemnek, se ejjele, se nappala, mert fajnak az izmai, faradt. Van ket lanyunk, 14, 15 evesek. A ferjem azt mondta, hogy o ezt nem tudja, nem birja. A "de" es a "ha" nem allhat egymas mellett. Komolyan te tanitod irni/olvasni a kamasz gyereked?

(remelem mindenki erti, hogy nincs ekezet a gepemen...)

2012. febr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező és ha a férjed meghalna akkor te csak egy évig kapsz özvegyit. Nem lesz nyugdijas se. Ebbe belegondoltal? Öreg korodban ki fog eltartani?min 20 év munkaviszonyodnak kell lennie hogy nyugdijat kaphass huzz bele mert éhen halsz öregkorodra
2012. febr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
94%

Gyermekeim az úrban, ezt jól kiosztottuk!!!

DE kedves kérdező azért arra volt időd, hogy mindenkinek egy pirosat nyomjál!!!! Mit vártál, hogy azt mondjuk igazad van, és a párod rokkanjon meg ,hogy te tovább tudd élni a here életed? Ne erre úgy láton hiába vársz!!!!


Szánalmas.....

2012. febr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
90%
Attól, hogy elvégezted a tanítóképzőt, nem vagy pedagógus. Nagyon nem.
2012. febr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
90%

A kevés pénz is pénz!Bírom, mikor azt mondják, ennyiért,meg annyiért nem mennek dolgozni...

A semminél minden jobb,nem?

Inkább a segély?

Az én férjem 80 ezret keres, én 120 at,és mégis boldogak vagyunk, mert együtt van a család,és nem kellett külföldre mennie dolgozni,mint sok férjnek errefelé,Borsodban...

2012. febr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
89%

Hát igen. Okosat nem tudok mondani, az előttem szólok már mindent elmondtak, de az nekem is feltűnt, hogy állítólagos pedagógus létére a kérdező mondatot sem tud tagolni. Elég ha ránézünk a kérdésre. A többiről nem is beszélve: pl. "segít az istállóba" n nélkül.


Nem tudom, én nem vagyok pedagógus de akármennyire is sietek, azért szeretem, ha a mondatom érthető.


Nem lehet, hogy a gyerekek írták ki helyette a kérdést? Akár a diszlexiás is lehetett. Nem rosszindulatból mondom!

2012. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!