Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki próbálkozot...

Van itt olyan, aki próbálkozott öngyilkossággal, de túlélte, és ma már boldog, hogy él?

Figyelt kérdés
Szerintetek min múlik, hogy az ember áldásnak vagy átoknak éli meg az életet?
2012. márc. 24. 21:31
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Megrázó történeteitek vannak... Köszönöm.
2012. márc. 28. 21:18
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

16 voltam és a szüleim miatt kezdtem el vagdosni magam. 15 évesen még csak ollóval húzgáltam a csíkokat a kezemre, ezek hamar begyógyultak, szinte karcolások voltak csak, de fájtak és az jó volt. 16. születésnapom után kb. 1 hónappal tértem be egy drogériába és vásároltam egy csomag borotvapengét. 1 hét alatt leamortizáltam magam. A bal alkarom tele van hegekkel. Az utolsó vágásom miatt történt meg majdnem, hogy meghaltam. Pont olyan helyen sikerült elvágni a kezem, és őszintén olyan mélyre is nyomtam a pengét, mert már nem éreztem, ahol nagyon vékony volt a bőröm. Húsig felvágtam és szét is nyílt a seb. 3 centi hosszú és 2 centi szélesre nyílt szét. Ha akkor nem szólok a szüleimnek, elvérzek. Este volt már, és egyedül soha nem mehettem sehova, így esélytelen lett volna, csak elszaladnom a kórházba (hívni egy taxit..).

Na ezért is csináltam az egészet. 16 évesen nem mehettem el szórakozni, barátaim alig voltak. Persze nem atom lerészegedni akartam. Csak kikapcsolódni, beülni valahova egy kávéra vagy egy sörre vagy csak simán elmenni táncolni egyet. De nem engedték. Csak a suli bálokba mehettem és éjfélkor akkor is értem jöttek kocsival, ha apám nem tudott, akkor unokatestvéreimet hívták, nem egyszer buliból kellett nekik eljönni miattam. Mivel a hétvégi táncolásokból kimaradtam, suli után sem nagyon mehettem sehova, barátaim nem voltak, mert senkivel nem volt közös programom. Tanulni kellett, mást nem szabadott. Ha rossz jegyet hoztam, az maga volt a pokol, anyám sírt az összesnél, hogy csalódik bennem stb. stb. Ha jó jegyet kaptam, le sem sz*rták. 3 évig dicséretet kaptam németből félévkor, év végén. Egyszer sem dicsértek meg. Soha sem mondták, hogy büszkék rám. Ha elmentem egy versenyre, annyit mondtak vigyázzak magamra és nem azt, hogy ügyes legyek...

Nem kaptam meg azt a bizalmat, amit soha nem játszottam el.. 12 évesen a nagymamámnak kellett elém jönni, amikor külön órára jártam és ő kísért át az úton. (Ahol mondjuk nem volt zebra, de 12 évesen csak el tudom dönteni, mikor tudok átmenni..) Egyszer, ugyancsak 12 évesen, mikor suli után elmentem a barátnőimmel a városba, anyám közölte, hogy egyszer ezzel fogom a sírba vinni. Gyerekként kezeltek, 6-7 évesek szintjén.

Amikor az anyámra már inkább bizalmasként, tanácsadóként lett volna szükségem, ő még mindig a féltő, óvó, mindent jobban tudó anya volt.

Barátom itt még nem volt (hiszen hol is ismerkedtem volna?), csak pár hónappal később az eset után találkoztam az elsővel...

Azóta valahogy rendeződött a helyzet, de amint lehetett elköltöztem otthonról. 20 éves vagyok és heti 1 napot töltök csak otthon. Még mindig nem mondhatok el kb. semmit a szüleimnek a szerelmi életemről, a szexuális életemről, hiszen nekem olyan nincs, mert én még gyerek vagyok. Szerintük. A barátomat persze ismerik, de azt már nem mondhattam el, hogy együtt lakunk.

Hiába rendeződött a helyzet nagyjából, még mindig nem szeretek élni, nem barátkozom könnyen. Nem ragaszkodom az emberekhez, hiszen úgyis elhagynak és nem szeretnek... Szeretek egyedül lenni, viszont rettegek is tőle, hogy egyedül maradok.

A labilis gondolkodás és viselkedés még mindig jelen van az életemben. Néha, ha nehezebb helyzetbe kerülök, elgondolkodok rajta, hogy milyen jó lenne kiülni a wc-be és néhány csíkot húzni az ollóval. De 4 éve nem csináltam ilyet...

2012. ápr. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

Még nem próbálkoztam, mert biztosra szeretnék menni. Csak az út nehéz, elintézni, hogy a lehető legkevesebb fájdalmat okozz..másoknak.

29F

2012. ápr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
.(
2012. ápr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim válasza:
71%
Igen,megpróbáltam. Többször is és mindig valaki időben rám talált. Mintha így kellett volna lennie. Nem volt rózsaszínfelhős gyerekkorom és hát ez volt a főindok. 3 detoxikálót, 4 elmegyógyintézetet és elvonót tudhatok a hátam mögött, mindezt másfél év lezajlása alatt. És a nyomasztó kórházi napjaim alatt rengeteg esetet láttam, talán ott döbbentem rá arra, hogy van, akinek nálam is rosszabb. Hát basszus problémák mindig vannak, de ez nem megoldás, csak menekvés előlük. Megismerkedtünk a mostani párommal, nagyon boldogok vagyunk és már a babát tervezzük. :) Tehát én vagyok az élő példa arra, hogy bárhonnan talpra lehet állni. :)
2012. ápr. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 MÉszáros Zoltánné válasza:
0%
az öngyilkosság menekülés!Az életre való emberek pedig nem adják fel!Mindenkinek erősnek kellene lennie.Mindenre van megoldás.Ha beszélni akarsz BESZÉLJ!egy vadidegen emberrel jobb ,mint egy ismerőssel.Őnem ítélkezik, mert nem ismer!Kösd le magad,találj hobbit,meglátod, hgoy mibe vagy jó és ez jót tesz az egónak!ANNO AMIKOR MÉG FIATAL TINI VOLTAM ÉN IS BEPRÓBÁLKOZTAM VELE,de hála Istennek az esetek 90% segélykiáltás, mert nem figyelnek rád!dE NE AZÉRT ÉLJ HOGY MEGFELELJ MÁSOKNAK!MINDEN tettetben példát mutatsz valakinek!Jól vigyázz hogy mit csinálsz!Életed csak egy van, és saját magad formálod,költözz el, vitesd el magad intézetbe vagy egyszerűen csak szarj az emberek fejére!De nem éri meg eldobni az életet!Az én volt vőlegényem felakasztotta magát 3éve,mert betegesen féltékeny volt!Egy pár hónap kiesett a sok nyugtatótól,DE ITT VAGYOK ÉLEK ÉS VIRULOK VAN EGY SZERETŐ FÉRJEM ÉS VAN 2 GYÖNYÖRŰ KISFIAM!!!!Értük érdemes élni
2012. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
Értük valóban érdemes, de sajnos vannak, akiknek nincs kiért. És léteznek nem életre való emberek. Nyilván nem az életre valók próbálnak meghalni.
2012. máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
29F: Én lőfegyveres megoldáson gondolkodom, pont olyan megfontolásból, mint te.
2012. jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
Sokat gondolkoztam ezen mostanában,majdnem minden 2.nap előjön,és csak azért mert elhagyott valaki,akit szeretek.Lehet hogy ez nem normális,de csak kapálózok hogy ne süppedjek még mélyebbre,de nem látok javulást.Egy kicsit bátrabb lennék,már megtettem volna.Egy dolog éltet csak,hogy reménykedem hogy talán még szeret,és egyszer csak jelentkezni fog.Más nem érdekel jelenleg.
2012. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
Gyerekek, gyógyszer.... kemény pszichiátriai gyógyszerek, az a tuti. Jó sok. Nem fáj. Rá egy kis vodka, és olyan helyen legyél, ahol legalább 3 napig nem találnak rád.
2012. jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!