Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki próbálkozot...

Van itt olyan, aki próbálkozott öngyilkossággal, de túlélte, és ma már boldog, hogy él?

Figyelt kérdés
Szerintetek min múlik, hogy az ember áldásnak vagy átoknak éli meg az életet?
2012. márc. 24. 21:31
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

30-as vagyok. Van még kb. 2 évem. Megkötöttem az életbiztosítást. A húgom adott kölcsön, eszi a lelkem azóta, h nem tudom visszaadni. Neki a férje kb 1-2 milliót keres egy hónapban, szóval nem kenyérre kell nekik. Én lassan 1,5 éve szarabbnál szarabb melókkal, gázt kikapcsolták, már a villanyt is, párom rokkantnyugdíjas... Elszámoltat, h mennyiből élünk... Gyereket nem tudok vállalni, mert szintén nem tudom eltartani. Minek élek? Semmi örömünk nincs, azért dolgozom, h vmi kis ennivaló meg minimál rezsire legyen pénzünk. Van, h 60-70e Ft jut mindenre egy hónapban. Nyáron könnyebb, de télen 15-17 fok a lakásban, mégis 30-35e a fűtés. Szóval megkötöttem egy minimál életbiztosítást, amit nehezen ugyan, de fizetek. 2 év után öngyilkosságra is fizet a biztosító. Mondtam a hugomnak, h ne parázzon, jól fog járni.

Ez így nem élet. Egyszerűen nem tudunk egyről a kettőre jutni. Semmi örömünk, mert minden pénzbe kerül. Sehova nem tudunk elmenni, autónk nincs.

2012. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
30-as: ez hülyeség.Egyszer csináltam egy hasonlót,3nap múlva felébredtem.Ha meg rosszabbul jár az ember,lehet dilinyós lesz egész életében.Ez nem 100%-os dolog.
2012. jún. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim válasza:
0%
Hát én própálkozztam vele de nyúl voltam hozzá hál istennek de már nem bánom de az apám még mindig utálom ! csak az anyukámban bízhatok és beszélhetek mert ő az egyetlen akiben bízhatok !
2012. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
Na, azért tanácsokat nem kéne itt megosztani egymással meg biztatni egymást, hogy tegye meg! Én is nagyon szar helyzetben vagyok. Utálok, GYŰLÖLÖK élni, az életem egy nagy szr.. Az egész életem küzdelmekről szólt, mindig valamiért meg kellett szenvednem, volt, hogy elbuktam és hagytam, nem folytattam... :S Én is terveztem sokat öngyilkosságot, de eddig nem mertem megtenni. Nem mások tartanak vissza, ugyanis a családom miatt jutottam ide, úgyhogy nem sajnálnám őket.
2012. júl. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

#20-as vagyok, itt köszönöm meg a privátban írt biztató szavakat, mert saját névvel regisztráltam és anonim akarok maradni.

Örülök hogy vannak ilyen jó emberek mint Te. :)

2012. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
40%

A jelen kérdéshez írtak közül sokakra írtam privit, most e percekben is, pár órája teszem, meg tegnap is. Tehát nem kizárt, hogy rám utaltál. Köszönöm szépen, nekem meg hatalmas öröm, ha legalább egy pici jót, és örömet tudtam adni a lelkemből nektek. :)


Épp most értem a kérdés végigolvasásához, ezért láttam meg köszönő soraid. :) Pont egy filmet akarok ajánlani, akkor már konkrétan számodra is


ÉS MINDENKI SZÁMÁRA, KEMÉNY, DE CSODÁLATOS FILM-DRÁMA:


!!! !!! VERONIKA MEG AKAR HALNI !!! !!!


Paulo Coelho regénye alapján...


magyarvagyok.hu-n fent van, ott katt a FILMEK szekcióra fent;

online nézhető, azt hiszem

youtube.com -ra linkel onnan, de tuti online nézhető!


Javaslom, mindenki nézze meg, főleg, akik öngyilkosságon gondolkodnak. Nem biztos, hogy kitaláljátok, miről szól a film és mire megy ki, de ne tekerj bele, hanem folyamatában nézd. ;) Lehet, h itt-ott nem teljesen valóságnak megfelelő, de A LÉNYEGE VISZONT TELJESEN VALÓSÁGOS, ÉS SOKAT ADOTT SZÁMOMRA A FILM még nekem is, pedig nincs öngyilkos hajlamom. Bár az életem k*rva szar, de semmiféle kínszenvedéssel teli életet nincs értelme feladni. Mert tudok valamiről, amiről nem nagyon beszélnek. Nem is nagyon lehet elmondani. Nem vagyok se vallásos, se hívő, csupán belelátok valamibe és tudom, hogy ha öngyilkos leszel, onnan folytatod, ahol félbehagyta, ergo értelmetlen menekülés az öngyilkosság.


SOK SOK SOK ERŐT ÉS KITARTÁST MINDENKINEK, AKI MEGÉRDEMLI! sok a szemét, alja ember, nekik azt kivánom, h legyen végre merszük szembenézni önmagukkal, majd utána nekik is küldök szeretetet, de addig csak megtűröm őket.


Aki túl sokat szenvedett, alapvetően jó ember létére, azokra szeretettel gondolok! Egyelőre sajnos nem sokan vagytok... Pedig csak erőt kelleni venni az önálló gondolkodáshoz, az IS nélkülözhetetlen a belátáshoz, és onnantól akár a jóságod is megjelenhet.


Ne presztízsből legyen jó ember senki, és ne ártsatok se irigységből ,se semmilyen okból senkinek, max önvédelemből, ha elkerulhetetlen. Ezt is kívánom.


AZ ÉLET EGY TANULÓ FOLYAMAT, HA KILÉPSZ, HA NEM...

...HA EGYHELYBEN TOPOGSZ A ROSSZINDULATOD MIATT, HA JÓINDULATÚ VAGY ,DE ÖNGYILKOSSÁGOT KÖVETSZ EL... AKKOR IS TANULSZ...

...hogy függetlenül boldog lehess.

2012. júl. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

! PONTOSÍTOK:


Újra én vagyok, na ez baromira félreérthető itt a végén hehehe :) Na szóval, úgy gondoltam ,hogy bármi miatt is topogsz egyhelyben (bár sokan nem tudják ,h ezt teszik),

AKKOR SINCS ÉRTELME AZ ÖNGYILOKNAK!


Bár tanulni mindenből lehet, az öngyilkossággal csak hátráltatod a fejlődésed, de legalábbis megállítod egy időre, szóval nem nyersz vele semmit, érzelmeket se.

2012. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Még egyszer a


F I L M:


magyarvagyok.com-on online nézhető:



"VERONIKA MEG AKAR HALNI"

*************************


Regény formájában Paulo Coelho írta.

2012. júl. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim válasza:
Azt már én is olvastam :-) és nekem sokat segített átértelmezni az életet. Én is ajánlom bárkinek,elgondolkodtatö sztori
2012. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim válasza:

3 napja jöttem ki a kórházból...nem sikerült. Azt hittem majd ha haza jövök jön a sokak által emlegetett szemlélet változás meg stb... hát nem jött. a gyógyszeres kísérletekről annyit, tényleg csak úgy érdemes, ha 2-3 napig senki nem talál meg.

Szerintem amúgy nem önző dolog, senki nem tudhatja mi játszódik le annak a fejében, lelkében aki ide jut. Mindenki máshogy éli meg.

2012. aug. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!