Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki próbálkozot...

Van itt olyan, aki próbálkozott öngyilkossággal, de túlélte, és ma már boldog, hogy él?

Figyelt kérdés
Szerintetek min múlik, hogy az ember áldásnak vagy átoknak éli meg az életet?
2012. márc. 24. 21:31
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó: most olvastam, ma már egy hete vagy kint. Remélem, hogy idővel úgy rendeződnek Benned a dolgok, hogy nem akarsz majd többé kilépni... Tudom, hogy a dolgok nehezek és bonyolultak, és nem is tudok okosat mondani, csak tényleg remélem, hogy élni érdemesnek találod majd az életet...
2012. aug. 22. 00:35
 42/47 A kérdező kommentje:

Adalék: egyszer valaki ezt írta itt a GYK-n (azóta sem találom a lányt, törölték azt a kérdést sajnos):


"Háromszor próbálkoztam öngyilkossággal 21 éves koromban. Eredménye: Mindig sikerült megmenteni, de tolószékes lettem (magasról ugrottam, meghaltam volna, de valamiért mégsem), és a sok gyógyszertől amit egyszer bevettem a gondolkodásommal, emlékezőképességemmel gondok vannak. Negyedjére túl akartam adagolni magamnak azt amit Janis Joplin is túladagolt magának. Eredmény. Nem haltam meg, 2 év rehab. Most boldogabb vagyok mint valaha, és eszembe sem jutna meghalni, pedig se járni se normálisan élni nem tudok. De van pasim, vele élek, és reményeim szerint csak nagyon nagyon sokára fogok meghalni."

2012. aug. 22. 00:42
 43/47 anonim ***** válasza:

szerintem az emberek jelentős része a környezete miatt szeretne meghalni, mert boldogtalan abban.

aki meg akar halni, az nem más mint elmenekülés, majd nem kell törődnöm ezzel, de szerintem aki el jut addig, hogy meg akarjon halni, annak már nem sok veszíteni valója van, az pedig inkább azon gondolkodjon el, hogy nem mint menekvés, de mint megoldás ami nem mindig elfogadott, hogy el hagyja azt a környezetet. érdemes olykor ezem is elgondolkodni. a halál az majd jön úgy is, addig is élni kell , de más utat járni. tapasztalatból mondom. új út, új élet , más lehetőségek, stb. persze a megvalósítás nem egyszerű, de megoldható. kiszakadni abból a környezetből amiről nem tehet az ember, hogy olyan.

2012. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim válasza:
Igen, már több mint egy hete haza jöttem a kórházból, de azóta csak 100-szor rosszabb és durvább lett minden :'( Mindig azt mondják hogy aki ilyennel próbálkozik az az utolsó pillanatban megbánja és örül ha megmentik. Hát én sajnos inkább megnyugvást éreztem amikor azt hittem vége....
2012. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
áldás vagy átok, boldog vagy boldogtalan.
2012. aug. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim válasza:
Látom, hogy régi a kérdés, de most jólesik ide írni. Nem próbálkoztam még, de többször kedvet éreztem hozzá. Ebben a percben is. Mindig azért, mert elhagytak. Először kb 10 éve. Akkor nagyon kövér voltam, elkezdtem diétázni, fogytam kb 40 kilót. Ezután 3 éve, az akkori barátnőmet nagyon nehéz volt meghódítani, el is hagyott valaki másért, munkám se volt, pénzem se, önbecsülésem se. Egy haverommal elkezdtem edzeni, akkor az adott értelmet az életnek kb 1 évig. Lett munkám, ott találkoztam egy lánnyal, aki magam miatt szeretett belém, de nemrég sikerült elüldöznöm. Ma reggel találtam egy cikket, amiből rádöbbentem, hogy kapcsolatfüggő vagyok és ezzel tettem tönkre mindent. Minden nap látnom kell őt és az új barátját, ami iszonyú érzés. Sokszor érzem, hogy kényelmesebb lenne megszabadulni a szenvedéstől, bár én nem a korábban sorolt módokat választanám, van annál biztosabb és gyorsabb. Felmondtam a munkahelyemen, mert kerestem másik állást, ahol a jelenleginél többszörösen többet fizetnek, ráadásul el is kell költöznöm. Tudom, hogy még néhány napig nem szabadulhatok ettől az érzéstől, mert be kell mennem dolgozni, de semmiképp nem ölném meg magam. Bízom az eljövendő életemben, remélem, hogy találok párt és meg tudok szabadulni a rossz szokásaimtól. Annyit tudok tanácsolni mindenkinek, aki mélyponton van, ne egyszerűen felejteni vagy elfoglalni próbálja magát, hanem valahogyan javítani önmagán. A külsején, az erején, a fittségén, a tudásán, bármin, de javítson magán, hogy vonzóbb legyen saját maga és a külvilág felé. Ez reményt ad és amikor érzi a fejlődést, még boldogságot is.
2015. szept. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Azon múlik, hogy milyen szerencsés.

Pl. hogy jut-e számára elegendő öröm az életben.

Milyen vágyai vannak, ezeket meg tudja-e valósítani.

Az, hogy divat manapság a gondolkosámódot tartják fontosnak, csak az igazság elfedése. Vannak szerencsés emberek, akik megkapják a sorstól azt, ami kell nekik, és vannak, akiknek nincs reményük. Így elkeseredettek lesznek, és ha nincs elég örömük az életben, akkor jobbnak látják, ha nem is élnek, mert akkor legalább megmenekülnek a rossztól.

2016. szept. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!