Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem első házasságából...

Férjem első házasságából származó kislány folyton azt írja férjemnek, hogy "szeretlek".8 éves, aranyos, okos kislány. De valahogy ezt a sok "szeretleket" nem érzem helyén valónak. Nekem nem mondja/írja, csak az apjának. Szerintetek ez rendben van?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, ez egy nagyon szép dolog és nem a gonosz mostoha szerepében tetszelgek. De valahogy úgy érzem, hogy emögött az anyuka (exfeleség) van, tehát ő irogatja ezeket a gyerek nevében, sms-ben és közösségi oldalon. Ilyenkor mi a teendő? Valamit azért tenni szeretnék, mert zavar. Szó nélkül nem tudom és nem is akarom hagyni. Első körben megkérdezem a kislányt, ha azt mondja, hogy nem ő irogatja, tehát bebizonyosodik, hogy az anyja, mit tegyek?

2012. ápr. 4. 15:20
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
55%
"Elso hazassagabol szarmazo kislany!' A verszerinti gyermeke! NE szolj ebbe bele, mivel te mar felnott vagy, a kislanynak hianyozhat az apja, irhatja ezt, viszont nem kellene megzavarni, meg megkerdezni sem, hogy valojaban kiirta azt, mivel megzavarnad a gyerek lelki vilagat pl. Az apjanak vagy a felesege, tehat a parod teged szeret, de ebbe jobb nem bele folyni, mivel onmagad alazod meg, de mar a ferjed sem tudod, hogyan reagalna erre pl.
2012. ápr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
jaj, de félreértettétek vagyis elnézést, én írtam félreérthetően! NINCS gondom azzal, hogy a gyerek azt mondja az apjának, szeretlek! Sőt, mostmár nekem is rajzolt rajzot(hozott ajándékot...). A lényeg: nagyon valószínű, hogy az sms-ek és facebook-os szeretlekek mögött az anyuka van :-(... a kislány nem ért hozzá. Ezt szeretném megkérdezni, ha kiderül, hogy a kislánynak gőze sincs ezekről az üzenetekről... akkor mi a teendő!? Azon kívül, hogy ne foglalkozzak vele :-(. Azért, szerintem talán érthető, hogy a volt feleség ilyen 'szeretlekezései' a gyerek nevében kissé zavaróak!
2012. ápr. 4. 15:33
 13/43 anonim ***** válasza:
58%
Egyetértek az előzőekkel. De ha mégis az anyuka van mögötte,akkor inkább örülj neki,hogy nem uszítja az apja ellen. Normális dolog,és ne légy féltékeny a kislányra.
2012. ápr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
44%

Dehogyis! Már üldözési mániád van! A gyerek ragaszkodik az apjához. Mivel az a pja nincs vele, annál inkább apás. Ez teljesen normális! Örülj, hogy ilyen jó apa a párod. Ne képzelj be hülyeségeket. Természetes, hogy neked nem mondja.


Ha mégsem ő írná, az más. Kérdezd meg! De tapintatosan.

És kölönben akkor mi van? A párod úgy hiszi, a lány írta. Szóval, gond egy szál se. Értelmetlen az exre féltékenykedni.

2012. ápr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
54%
Így van. NE kérdezd a kislányt, hanem az apját. Ő tudni fogja. Különben te honnan tudod, hoyg az ő felületén mit írnak? Üzenőfelra írja?
2012. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
úgy gondolom, egészen addig normális az anyuka szeretlekezése, míg az nem irányul ellenem. Bővebben: az én általam a kislányról feltett képeket törölte... és ilyen sok ilyen dolog történt. Ezek igenis bántó dologok... ja, nem vagyok paranoiás. Ezek meg tények. A kérdés, hogy mit tegyek, ha beigazolódik, hogy anyuka akciózik :(? Ne tegyek semmit? Oké, akkor nem teszek. De télleg nem fura, hogy egy exfeleség (nagyon rég elváltak, nem miattam), ilyeneket csinál?
2012. ápr. 4. 15:42
 17/43 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem a gyerek fb-ik, akkor egyszerűen kapcsold ki, hogy ne jelenjen meg! Semmilyen üzenet. Slussz. És örülj, hogy nem neveli az apja ellen!
2012. ápr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
pontosan, az üzenőfalra írja... tehát hogy mindenki lássa. Ne vessetek rám követ, ez is szép és jó... de minden olyan feltűnően történik. Szóval, pont úgy, ahogy anyuka is éli az életét a FB-on: jó sok képpel, lájkkal, kommentekkel. Nagyon aktív. A kicsi lány nem ilyen, nem éreklik az ilyen számítógépes dolgok. Innen gyanítom, hogy anyuka csinálja.. :(
2012. ápr. 4. 15:45
 19/43 anonim ***** válasza:
61%

Ennyit el kell nézned az anyának tapintatból. Neki mint anyának még most kellemetlen látnia, hoyg a gyermekével úgy bánsz, mintha anyja lennél. Ez fájhat. Ezért veteti le. Hagyd megnyugodni! N etegyél fel képet, semmit. Majd idővel megbarátkozik a helyzettel. Lehet, hoyg veled is. Légy tapintatos, megértő, töürelmes. Úgy majd lassan normalizálódik a helyzet. Ha erőszakoskodsz, akkor csak elmérgested a viszonyt. Végül is aférjét elvetted tőle, jogosan érzékeny. Nehogy a gyerekét is elvedd. Lehet hoyg irreális a félelme, de meg kell érteni. Te is így éreznél a helyében. Képzeld magad ahelyébe. De konkrétan, képzeld bele többször, és több percig!

Ha nem erőltetsz semmit, távolabbhúzódsz, majd enyhülnek ezek a dolgok, Ha látja h nem vagy ellenséges, meg fog bízni benned. Meg is kell, hogy rád bízhassa agyermekét. Neked abizalmat kell erősítened!

Semmilyen agresszív lépés nem vezet jóra most. Ha alkalmad nyílik, mutasd ki, hoyg tiszteled a gyermeket, és nem akarsz az anyja lenni, meg hogy tiszteled őt,. mint anyát.

2012. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
még egyszer: a kislány nagyon jó gyerek! Okos és szép, dundi, de cuki. Semmi gond vele! kissé akaratos, de szertintem ez segíteni fogja az életben a kitűzött célok elérésében! A gyerekkel tehát NINCS gond. Hanem az anyucival... engem pl régebben tiltott a gyerektől, még a FB oldalát is letiltotta... már nem vagyok letiltva, de a képek igen. Nem fájhat, hogy ezt csinálja sutyiban? De, fájhat...
2012. ápr. 4. 15:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!