Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem első házasságából...

Férjem első házasságából származó kislány folyton azt írja férjemnek, hogy "szeretlek".8 éves, aranyos, okos kislány. De valahogy ezt a sok "szeretleket" nem érzem helyén valónak. Nekem nem mondja/írja, csak az apjának. Szerintetek ez rendben van?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, ez egy nagyon szép dolog és nem a gonosz mostoha szerepében tetszelgek. De valahogy úgy érzem, hogy emögött az anyuka (exfeleség) van, tehát ő irogatja ezeket a gyerek nevében, sms-ben és közösségi oldalon. Ilyenkor mi a teendő? Valamit azért tenni szeretnék, mert zavar. Szó nélkül nem tudom és nem is akarom hagyni. Első körben megkérdezem a kislányt, ha azt mondja, hogy nem ő irogatja, tehát bebizonyosodik, hogy az anyja, mit tegyek?

2012. ápr. 4. 15:20
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:

Ez pontosan így van, ahogy az utolsó 2 kommentben olvasható.


Dehogy vagyok féltékeny a gyerekre! A gyerek nincs elfelejtve, nem arról van szó, hogy az apja 'új' életében ne lenne neki hely... sőt! Igenis van helye, igenis be vannak tartva a láthatások, hozzuk-visszük, ha itt van próbálunk programot szervezni, sétálni megyünk, stb.


Az anyuka 'nem százas'... mondta ezt a férjem, amikor megismerkedtünk. De úgy voltam vele, mondanak ilyet egymásra elvált emberek. Nos, mostmár osztom férjem véleményét.

2012. ápr. 5. 15:47
 42/43 Lifeishard ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező!


Ugyan nem ismerem az 'anyukát', de ha 2 pasija is van egyszerre és a fb-on hiperaktív, nos, akkor szellemileg egy "tinipics@". Nem mondom, hogy ne törődj vele... egyelőre, mert tudom, hogy az ilyen baromi idegesítő tud ám lenni, és nem mindenki tud úrrá lenni az ilyen 'emberek' húzásain. Szerintem beszélj a kislánnyal úgy, ahogy tervezted (megkérdezed a fb-ról, stb.). Ha a válasz kielégítő, akkor tényleg fejezd be a parázást, és tiltsd le vagy mi a szösz (nem vagyok nagy fb májszter). Az exet - ha tényleg ő áll a dolog mögött - elönti majd a pulykaméreg, és tuti, kitalál mást, de ha negligálod, előbb-utóbb megunja. "Bosszuld" meg úgy, hogy jól bánsz a kislánnyal. A gyerekek okosak, nehezebb őket manipulálni, mint az ember hinné. Az anya is majd rájön.

26/F

2012. ápr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:

Hello Lifeishard... (találó Nickname :-))


Hátborzongatóan jól látod a dolgokat... erről van szó, Lélekben egy tini, aki a külvilágnak él és fő célja, hogy ahol lehet, ártson (nekünk).

De már megvan a terv, hogy hogyan állítom le. Egy kedves kommentelő privátban írt és megfogadom a tanácsát!


Mindenkinek köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!

2012. ápr. 6. 10:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!