Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek személyesen hitgyülek...

Ismertek személyesen hitgyülekezetes embereket\családokat? Milyen emberek, mi a véleményetek róluk?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 19:40
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
41%

Az első válaszoló gondolom az atv-re gondolt...én ismerek hitgyülekezeteseket! Hát mit ne mondjak...náluk "minden" bűn, házasság előtt a szex nem ismert fogalom. A nők házasságig várnak az első alkalommal, és ezt a pasiknak is be kell tartani természetesen. Szerintem már ez sem normális dolog. Az egyik gyülekezetes pasi 40 évesen vette észre magán, hogy valami gáz van vele... gondolom az elfojtott dolgok, a korlátozottság hozta ki belőle azt, hogy elkezdett kavarni egy másik nővel a családja háta mögött. Persze nem feküdt le vele, de totál beleszeretett meg minden...Ebből is látszik, hogy nem normális dolog az, hogy valakivel összeházasodsz úgy, hogy valójában nem is tudsz róla semmit. Hogyan működne jól egy házasság, ahol azt se tudjátok a másikról: milyenek az igénye/érzelmei/szükségletei akár szex terén vagy érzelmi téren. Ez egy ördögi kör persze, mert nem érzi jól magát 100%-ban, de közben hatalmas lelkiismeret furdalása is van azért, mert így érez. A gyerekek nevelése egy külön kabaré...az én szememben megfosztják minden olyan dologtól, ami a gyereket gyerekké teszi.


Ha van valami kérdésed ebben a témában kedves kérdező, szívesen leírom ... :D

2012. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
60%

Anyám testvére az, ill. ismerek pár embert:

1) nehogy szóba hozd Istent, mert 2 óráig le nem tudod őket állítani...


Meghalt az anyjuk, apjuk (nekem nagymama, nagypapa), alig megy ki a sírhoz, virágot soha nem visz rá, mert "nem holtában kell Őket tisztelni".


Na ja, de amikor éltek, akkor sem dugta oda az orrát hozzájuk - emlékszem anyum volt ott mindkettőjük halálos ágyánál egyedül...


Tipikus szentfazekak... Istenre annak van a legnagyobb szüksége, akinek nincs rendben a lelkiismerete. Aki nem követ el bűnt, annak a lelke is tiszta, és békességben elvan önmagával...- minek is ostorozná magát hitbuzgón...???

2012. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
50%
Ha belépsz, kiforgatnak mindenből. A fizetésed jó nagy %-át lenyúlják, mondván hogy támogatod az egyházat.... közbe meg csak sanyi bá pénztárcáját vastagítod. Gáz! :S
2012. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
70%
Nekem van egy évfolyamtársam, aki hitgyülekezetes, én személy szerint rettentően utálom, mert egy idióta majom, de ennek nincs köze a vallásához.
2012. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
85%

Van egy barái házaspár, akik hitesek.

Semmi bajom velük, nem akartak megtéríteni, tudom, h járnak a gyülekezetbe, de ezen kívül semmit sem beszélnek róla.

A gyerekeink is barátok, én semmi furcsát nem látok rajtuk.

Nem beszélünk vallásról, nem szörnyülködik, ha egy basszus kiszalad a számon, a férjét kevésbé ismerem, de ő is csendes, rendes srácnak tűnik.


Nekem személy szerint semmi bajom velük, de azt biztosan tudom, h nem csak hites zenét hallgatnak, és nem környékeztek meg senkit a környezetemben sem.


Úgy látszik, h ez is emberfüggő, és vallásfüggő dolog.

2012. ápr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes dolgokat olvasok itt..

Én ismerek egészen közelről ilyen családot: saját magunkat. Szerintem jófejek vagyunk. :) Két gyerekünk van, a szülőkkel (ők nem gyülisek) kifejezetten jó a kapcsolatunk. A lakásunkat sem tervezzük felgyújtani. :) A kisfiam igencsak eleven, de sátánfajzatnak nem mondanám, a kislányom még csak 4 hetes, róla nem tudok nyilatkozni.

És most tuti le leszek pontozva.

2012. ápr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó vagyok. Azt még hozzátenném, hogy nem csak hites zenét hallgatunk, a férjem újabban a Buena Vista Social Clubra van teljesen rákattanva. Én meg épp az Egy kis kiruccanás című könyvet olvasom, ez sem hites, tök sima regény, egy nem gyülis barátnőmtől kaptam kölcsön.

Na most már tényleg leállítom magam, de ezek eléggé kikívánkoztak.

2012. ápr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk 2 szomszédunk is hitgyülis, teljesen rendben vannak. A gyerekeik a mieinkel fociznak, ps3 lego batmant nyomják nálunk, szóval átlagos. Nem akarnak megtéríteni, azt, hogy milyen zenét halgatnak otthon, nem tudom, de nem is érdekel. Az biztos, hogy nagyon családcentrikusak.
2012. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
5%
Kedves 16 és 17! És a fizetésetek hány %-át adjátok a sanyi bának?:) Mert arról nem írtál egy szót se ... :D Engem az összeg nem érdekel, csak a % :) Mennyit fejnek le rólatok...
2012. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
79%
Valóban fizetünk tizedet, de megnyugtatlak, ez nem csak a hgy-ben van, hanem minden gyüliben, sőt, a karizmatikus katolikusoknál is. Miért bánt ez bárkit is? Nincsenek elmaradt számláink, a gyerekeink szépek, tiszták, és még így is sokkal több marad, mintha pl. naponta elszívnánk egy doboz cigit.
2012. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!