Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek személyesen hitgyülek...

Ismertek személyesen hitgyülekezetes embereket\családokat? Milyen emberek, mi a véleményetek róluk?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 19:40
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim válasza:

Ismerek, nem is egyet, sőt, a legjobb barátaim is hitesek. Végigolvasva az eddigi válaszokat, hihetetlen, hogy a 21. században az emberek komolyan elhisznek olyan baromságokat, mint amiket egyesek itt is leírtak. Ezeknek a kedves válaszadóknak mondom, hogy már nem a középkorban élünk, úgyhogy remélem, az empirikus tapasztalat és a ráció nem ismeretlen fogalmak számotokra; nem vagytok kötelesek elhinni mindenféle bullshitet, amit az ismerősötök ismerőse hallott a kollégájának a nénikéjétől - el lehet menni személyesen is a Hit Parkba és meg lehet nézni, hogy milyen emberek járnak oda és milyen életük van (én is ezt tettem).


Azok az emberek, akiket én személyesen, jól ismerek, többnyire fiatal egyetemisták (többen már diplomával), de több házaspárt - így családot - is ismerek. Ha valamit biztosan állíthatok, az az, hogy egyikük sem agymosott hülye, nagyon is egészséges gondolkodású, tanuló vagy dolgozó emberek, akiknek az élete igazi példa lehet mások számára. És mivel elfogadják például a Tízparancsolatot, mint erkölcsi mércét, ezért tisztelik és szeretik a szüleiket. Még egyiküktől sem hallottam olyat, hogy azért nem látogatná a szüleit, mert azok más felekezethez tartoznak... abszurd.


Abszolút nem értem, mi a probléma azzal, ha valaki anyagilag támogatja azt a felekezetet, amelyhez tartozik. A HGY az 1%-os felajánlásokon (meg az iskoláknak járó normatíván) kívül nem kap egy fityinget sem az államtól, márpedig ha csak a budapesti csarnokot nézzük, annak a fenntartása is belekerül jó néhány forintba. Ők az élő példa, hogy létezik önnfentartó egyház, és működik is, ha a hívők komolyan gondolják (nem tudom, mi történne mondjuk akkor, ha az állami kasszán élő katolikusoknak kellene így fenntartaniuk önmagukat). Az APEH ezernyi vizsgálata pedig, amelyek soha nem találtak semmi illegálisat a HGY pénzügyi működésében, elég erős bizonyítékul kellene, hogy szolgáljanak.


Nem hinném, hogy az egy-két kivétel alapján kellene megítélni egy egész közösséget. Furcsa emberek mindenütt vannak, ne mondja senki, hogy más felekezet tagjai között nincsenek. A HGY egy nagy egyház, aki akar, megtérhet náluk és járhat hozzájuk, de nehogy már a HGY-nek kelljen felelősséget vállalnia azokért az emberekért, akikkel egy-két korábbi válaszban is példálóztatok.


Ja és bátran kimondhatják a lelkészük nevét, nem tudom, kitől ered ez az irdatalan ostobaság, hogy nem... :D :D

2012. máj. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
Én elmentem egy-két istentiszteletükre, már ha így nevezik, és azt mondta az egyik fiatal lány, aki nemrég "tért meg", hogy szeretett volna elmenni hipnoterápiára, de tiltják nekik. Mégis mire föl tiltják meg? Németh Sándor legtöbb beszédében a katolikus egyházat, meg a katolikus tanításokat szidta. Az ilyen nem keresztény. Nem vagyok katolikus, nem azért írom. Azt se szeretem, amikor katolikusok, akik olyan jó kereszténynek tartják magukat, a protestánsokat, vagy Luthert meg Kálvint szidják, gúnyolják. Egy pozitívumot tapasztaltam, de az lenyűgözött: nyugodtam letehettem és otthagyhattam a táskámat, benne minden pénzemmel, a kutya nem nyúlt hozzá. Senkinek nem jutott eszébe, hogy lenyúlja. Mármint az istentiszteleten.
2012. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim válasza:
0%

Mivel az okkultizmus a Biblia alapján bűn, márpedig a HGY-ben a Biblia a mérce, ezért nem ajánlják a hipnoterápiát, ami egyértelműen okkult tudomány. Nincs ebben semmi különös, nem csak a HGY-ben kerülik az ilyesmit, hanem például - ha jól tudom - a szkeptikusok is, csak ők más - nem teológiai - okok miatt.


Ami a pénzügyeket illeti: tizedfizetés, adakozás és alamizsna van a HGY-ben, de nem emberi törvények, hanem a Biblia alapján. Egyikre sem kötelez senki, mint ahogy előttem többen is írták, nem vezetik ezeket személy szerint, nincs róla semmiféle feljegyzés, hogy XY mennyit adott és mikor, és soha nem is volt. Körbevisznek egy kosarat és annyit dobsz vagy nem dobsz bele, amennyit akarsz. Viszont a Biblia tartalmaz erre vonatkozó verseket, szóval aki igazán kereszténynek tartja magát és elfogadja a Bibliát, annak ebbe sem kellene belekötnie (pl. Ószövetség: Malakiás 3/10; Újszövetség: Zsidókhoz írt levél 7. fejezet egésze), de hát manapság az emberek szeretnek bort inni és vizet prédikálni.


Komolyan nem tudom felfogni, hogy miért gondolják egyesek azt, hogy emberek milliói tartoznának önszántukból világszerte(!) olyan felekzethez, ahol folyamatosan lenyúlják a pénzüket (mert aki nem tudná, nem a HGY az egyedüli pünkösdi karizmatikus gyülekezet a világon). Mint ahogyan a vádaskodók sem tartják magukat hülyének, úgy a hitesek is teljesen normális emberek. Az a helyzet, hogy gyümölcseiről ismerni meg a fát: jó fa jó gyümölcsöt, rossz fa rossz gyümölcsöt terem. Érdemes ezen elgondolkozni, objektív, semleges nézőpontból persze.


Azért vicces, hogy szűklátókörűséggel és butasággal vádolják egyesek a hiteseket, miközben halvány lila gőzük sincs a tényekről...

2012. máj. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
Bocs, de már hogy lenne okkult tudomány, ha azt pszichológus, ill. pszichoterapeuta végzi. Szaaképzett pszichológus által végett teráipáról beszélek, nem arról, amit valami sarlatán végez. Ha meg szerinted az egész pszichológia okkult tudomány, akkor te is agymosás áldozata lettél.
2012. máj. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
0%
nem mondok semmit tudom amit tudok nem mondom meg senkinek
2012. máj. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 Niobate válasza:
79%

Én is tudom, amit tudok, de én elmondom:

Sok száz normális családot látok hétről hétre a gyülekezetben, néhányat ismerek is. Nagyon bátorító, ahogyan a házastársak egymást tisztelik és szeretik. Biztosan nagyon sokféle eset van, de akiket én ismerek, igazán normálisak, vidámak és a nehéz helyzetekben is kitartanak egymás mellett.


A hipnoterápiáról: Szerintem a pszichológia egy tapasztalati úton működő tudomány, de ha a hipnoterápiáról kellene megmondani, hogy mi az, akkor úgy olvasom, még a pszichológusok is bajban lennének. Úgy is mondhatnám, hogy egy rejtett (okkult) dolog.

2012. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim válasza:
70%
Igen, én is ismerek személyesen Hit gyülekezetés embereket. Én azt látom, hogy vannak jó céljaik,van elképzelésük a jövőjükkel kapcsolatban. Olyan kiegyensúlyozottak, akiket én ismerek. A gyerekeiket is erkölcsösen nevelik. Nekem nincs velük bajom, jó fejek.
2012. máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberi hiszékenységre, függő hajlamokra és szegény sorsra hajtanak rá. Megkötözik és lelkileg fogva tartják az embert. elvonva akár a családjától, legközelebii szeretteitől is. Én éppen a bőrömön tapasztalom, ahogy a párom lemorzsolódik ,mert én katolikus keresztény vagyok és nem tud és nem is fog soha betéríteni. Mert az a gyűlölet, amit ők a katolikus egyház ellen képviselnek méltatlanná teszi őket a keresztény elnevezésre -és ez is bibliából való, kedves testvérek!
2015. márc. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!