Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek személyesen hitgyülek...

Ismertek személyesen hitgyülekezetes embereket\családokat? Milyen emberek, mi a véleményetek róluk?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 19:40
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:

hát ha jól körbeszaglásznám lehet hogy találnék egy két érdekességet a hitgyüli számláiban.

amugy nagyon vicces hogy itt veszekszünk xD én meg midnen nap tanulok valami újat a hitgyüliről. ((azt várom hogy ki kezdi előbb az anyázást :DDD)))

2012. máj. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:

A teológiáját tényleg elmagyarázhatná valaki, mert fenntartom, hogy számomra követhetetlenül keverednek benne a z izraelita és keresztény vonások.

Ez egyfajta olvasztótégelye a két vallásnak, vagy hogy van ez?


Nem, nincs gondom se az izraelita, se a keresztény vallással, csak nem tudom összerakni a képet és ezért érdekelne, hogy milyen teológiai háttere van. Szóval nagyon megköszönöm, ha ezt valamelyik érintett elmagyarázza.

2012. máj. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
30%

Na akkor valamit te rosszul gondolsz egy szóval nem mondtam hogy Shalomozunk csak azt mondtam hogy ti azt gondoljátok rólunk.


Egyébként semmilyen köszöntésfajta nincs nálunk simán szia vagy van akik (néha én is) Ádljon az úr! vagy Az Úr áldjon!


nincs Shalom. nem mondom biztos a 60000 emberek közül lehet valaki mondja én még nem hallottam én nem is használom.



nem mosódik össze a kettő mert a zsidó vallás alapja hogy Jézus egy ember volt és meghalt nem támadt fel nem ő a messiás, megváltó. Ráadásul ők még azóta is várját a Messiás ELSŐ eljövetelét.

A gyülekezet pedig ezt eggyáltalán nem így gondolja tehát tök más a kettő.


Nincs vallási összemosódás a kettő között.


A Hit Gyülekezete a Pünkösdi-karizmatikus mozgalom egyik jelentős képviselője aminek fontos célkitűzése a pünkösdkor született egyház helyreállítása azaz az igazi eredeti egyház amilyennek mindíg is lennie kellett volna már több mint 2000 éve csakhát ez megint egy komoly teológiai téma hogy hol is miért úszott el ez az eredetiség a Rómaiak miatt ami más vallások keveréke lett tulajdonképpen és most 2000 évre rá ezt tartják az igazinak :)


És nem egyedülálló szekta hanem világszerte több mint 600 millió tagot számláló közösségről van szó és ráadásul a legdinamikusabban növekvő mind a Hit Gyülekezete mind a Pünkösdi-karizmatikus vallás is.

2012. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ! Így már kerekebb, tényleg nem tudtam hova tenni a teológiai vonalat korábban.
2012. máj. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2012. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
73%
az igaz hogy nem szabad kimondani németh sándor nevét ?
2012. máj. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
63%

:) ezt nem tudom elhinni hogy komolyan kérdezed :)


de ha igen akkor rövid egyszerű válasz az hogy: nem :)


egyébként ne úgy képzelj el minket mint egy mélyen elvont fura társaságot ugyanolyan emberek vagyunk mint mások csak nem hallasz tőlünk káromkodást egy 1-2 dolgot de én is meg mint általába mindenki voltunk hitetlenek nem gyülisek stb. és mióta megtértünk nem veszítettük el az emberségünket meg a józan eszünket felfogásunkat normális megnyilvánulásainkat. minekünk is volt régi életünk én pl kábítószeres voltam folyamat bulik stb. az hogy ma már másképp élek az alapvető természetemet nem változtatta meg csak a rossz tulajdonságaim (önzőség képmutatás hazugság érdekemberség nagyképűség gyűlölet stb.) vagy teljesen eltüntek vagy nagymértékben csökkentek.


nem vagyunk mumusok agybetegek :) emlékszem a régi életemre a régi sztorikra jártam kocsmába is ugyanolyan hétköznapi bulizós ember voltam mint más hasonló életet élő ember. a régi ismerőseim pedig csak pislognak mi lett velem milyen normális lettem. persze nem hiszik el hogy Istennek köszönhetem de nem is érdekel.


elötte ugyanolyan voltam mint ők és most sincs másképp pár dolgot leszámítva és kimerem mondani továbbra is egy ember nevét :D

2012. máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 cyber woman válasza:
64%

A gyülekezetbe járó családok tagjai teljesen normális, kiegyensúlyozott, stabil erkölcsi értékrenddel rendelkező emberek-fontos számukra a hűség, a család, nem hetente találják meg a "nagy őt", nem gondolják a házasságot sem avítt, idejétmúlt intézménynek.


Persze sok buta, általában Jobbikos színvonalú rágalom van forgalomban-a tapasztalat azonban az, hogy többnyire olyan, a magánéletet és a személyiségi jogokat semmibe vevő anyósoknak van kifogása a gyülekezet ellen, amelyek évtizedek(vagy századok) óta negatív szereplői a kabarétréfáknak is.


Sok férfinek ugyanis akkor jön meg az esze, amikor hívővé válik-általában ekkor esik le neki a tantusz, hogy Anyucin túl is van élet. Amit persze a "kisfiú" felháborodott Anyucija nem óhajt tudomásul venni. Azt gondolom, nem kell ahhoz hívő embernek sem lenni, hogy ezzel a típussal szemben fenntartásaik legyenek.

2012. máj. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
engem még mindig nem győzött meg senki hogy ez miylen vallás mi az hogy pünkösdista? össze vissza keveredik a zsidó és az abból kinövő keresztény... de ezt egyszerüen ne mtudom hova tenni még mindig.
2012. máj. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 cyber woman válasza:

Sok ember előszeretettel lovagolna az olyan történeteken, amikor végre, nagy nehezen, a negatív előítéleteik igazolására találnak magukat hitesnek valló, egyébként zizzent embereket.


Szerencsére az ilyenek aránya nagyon alacsony, szerintem még negyed százalék sincs a közösségben. Aki nem rosszindulatú, az azért látja, hogy a nagy számok törvényszerűségei alapján még a legtökéletesebb közösségbe, társadalmi csoportba is besodródhat 1-2 zizi.


Szerencsére azért elenyészően ritka -és nem is a közösség hibája. A tapasztalat az, hogy a problémás, magát hitesnek valló ember már akkor problematikus volt, amikor még egyáltalán nem is hallott a közösségről.

2012. máj. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!