Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek személyesen hitgyülek...

Ismertek személyesen hitgyülekezetes embereket\családokat? Milyen emberek, mi a véleményetek róluk?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 19:40
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
jabocs a videólinkes voltam :D
2012. ápr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:

A kurucinfos videót nem teljesen értem. Egyrészt izraeli zászlókat mutatnak, másrészt elhangzik a "Jézus nevében" frázis is.

Ez innentől nem kerek, mert ha az izraelita vallásra épül, akkor ott tudvalevőleg Jézust nem ismerik el szentként, csakis zsidó történelmi személyként.


Aki a gyülekezetbe jár, elmondhatná, hogy épül fel a hitrendszer, mert nekem ez nagyon katyvasz. Vagy a kereszténységből és a judaizmusból gyúrták össze?

2012. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
65%

Először is itt és most leszögeznék valamit!


A gyülekezetben semmi sem kötelező!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

van mikor elmondják esetleg felolvassák hogy a biblia szerint a tized kötelező DE nem köteleznek rá nem tartanak nyílván csupán elmondják hogy Isten ezt kötelezőnek mondja azon kívűl LEHET adakozni is ami már Isten szerint sem kötelező természetesen gyüli szerint sem, csak az Úr elött egy kedves cselekedet.


a következő dolog pedig hogy nem a saját fejetek után kell menni hogy ti mit gondoltok Istenről a szent szellem hogyan nyílvánul meg hanem a bibliát el kell olvasni mert az tuti info és ha valami úgy néz ki vagy azszerint működik vagy azt látni akkor az hiteles!! Nézzétek meg a biblia alapján hogy szabadul meg egy ember pl egy démontól milyen hangok és jelenségek kísérik ezt a folyamatot. vagy hogyan töltekeznek be az apostolok vagy isten emberei szent szellemmel (szellem az eredeti héber helyes fordítás) milyen hangok jelenségek követik.


Áldott aki áldja Izraelt!! Én meg szerintem sokan mások is áldottak akarunk lenni és az urnak tetszeni akinek a fia zsídó és izraeli és náluk született nevelkedett azt a nyelvet beszélte azon szokásokon nőtt fel nekik prédikált őket gyógyította meg. szerencsére ebből mi is részesülhetünk, de attól még igaz az ahogy Isten a zsidókról vélekedik.


Ilyen Izraeli zászlókat évente 1 szer vagy még talán 1-2 szer láttok a gyülekezetben mivel minden évben megünnepeljük Izrael államának megalakulását. de a videó készítője ezt aljas módon úgy tünteti fel mintha nálunk minden erről szólna állandóan izraeli zászlókat lobogtatunk és csak shalomozunk meg izraeli dalokat éneklünk.


egyébként shalom jelentése béke veled nem az hogy egy cionista bizniszszekta vagyok.


egyébként az APEH elég hosszú időn át vizsgálta a gyülekezetet pont ezek a vádak miatt és mindent rendjén talákt az anyagi dolgaikat is mindent átvílágíthatónak és átláthatónak ítélt és persze tisztának. szerintem az APEH-ot nem könnyű lefizetni :)


Várom a további kérdéseket.

2012. ápr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
Bocs, nekem még mindig nem világos a keresztény az izraelita vonal ebben. Az Ó- és Újszövetség is a hit alapja, vagy milyen arányban oszlik ez meg?
2012. ápr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem megyek bele komoly teologiai dolgokba inkább olyat írok ami mindenkinek érthető és logikus józan paraszti ésszel is.


Nagyon egyszerűen és röviden.


Vannak egyházak és kereszténynek mondott emberek akik imádják Jézust hozzá imádkoznak őt dicsőítik, van ahol még Máriát is hasonló képpen tisztelik az apostolokkal együtt.


DE közben gyűlölik a Zsidókat és Izraelt. ??!!??!!??


Jézus ki volt hol élt?

Mária ki volt hol élt?

Apostolok kik voltak hol éltek?

Ábrahám, Mózes?

Ószövetség kiknek íródott, kikről szólnak?

??!!?? EMBEREK!! Nem lehettek keresztények és zsidógyűlölő antiszemiták!! HALÓÓ ébresztő!!!! a kettő nem megy együtt.

2012. máj. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
21%

csak a németh sándort nem kedveli senki.

azt a féreg hazudozó álnok kígyót aki istent játszik holott ő a sátán

2012. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
22%

ja és lehet hogy semmi nem kötelező

de mint látszik a videókban

ha nem azt teszed amit elvárnak,, akkor csúnyán megjárod. ugyhogy ajánlom a hiteseknek hogy az éremnek a másik oldalát is jó lenne megnézni.. fogalmuk sincs hogy mekkora lóvét akaszt le a sanyi bá ilyen tizedekkel de azt nem szabad nézni mert akkor már bűnös vagy..... fuuuu hallod..

2012. máj. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
81%

tulajdonképpen mit is tesznek velünk ha nem fizetünk ami már sokszor előfordult velem? meg másokkal is és sokan nem fizetnek semmit mert nincs rá hitük de évek óta odajárnak.


Nekem egy vidéki gyülekezetben az édesapám az egyik kosaras és a pénzt is ő számolja meg ha vége van a gyűjtésnek és mi is vigyázunk rá.


ő úgy csinálja hogy amikor viszi a kosarakat a sorok között előre néz csak hogy senkinek ne legyen kellemetlen ha nem dob be semmit. semmilyen nyilvántartás nincsen és sehogyan sem tudni hogy ki mennyit dobott be vagy ki nem dobott be. miközben megy áldásokat mond az emberekre hangosan közben zene szól tehát ha egy marék aprót dobsz be az se nagyon hallani velem is előfordult már én mondjuk cikinek éreztem mert akkor pont elhallgatott a zene és nagyon hangos volt :) de senki nem nézett rám és tisztában vagyok vele hogy én sem néznék senkire ha mellettem csörög a kosár és nem is érdekelne mindenkit Isten itél meg személyesen és lehet hogy valakinek egy 5 forintos nagyobb adomány mint egy másiknak az 5000 rese ha ő nem tudja jó szívvel adni. kihangsúlyozzák hogy annyit adjál amennyit jó szívvel tudsz mert csak az a jó és az a hatásos. nekem is volt hogy volt nálam sok pénz de csak egy 500 ast dobtam be mert egyszerűen akkor abban az állapotban még azt is nehéz volt jó szivvel van ilyen előfordul szerintem mindenkivel. volt olyan is amikor megint viszonylag sok pénz volt nálam de az összeset bedobtam mert jól esett. egy barátom pár éve 40000 ret bedobott egy ilyen gépi casinójátékba 6 perc alatt elveszett neki de azt mondta hogy tök jót játszott nem sajnálta. szóval ez is nézőpont kérdése.


én havi 20000-25000 ret elcigiztem soha nem tudtam lerakni sokszor próbáltam már. a gyülekezetben sikerült nehézségmentesen könnyen egyből.


persze van aki gondol egyet és leszokik hát örülök neki nekem nem ment.


fogjátok fel ez nem bizniszegyház belelátok annyira a dolgok mögé hogy tudjam. A költségvetései vezetve vannak a bevételei is. Sándor fizetése is vezetve van nincs dugipénz sikkasztás semmi. annyi amennyi. nyilván nem havi 67500 ft. de nem is zsebel milliókat mint ahogy állítjátok pedig megtehetné bőven. Persze ahhoz az APEHnak is lenne pár szava mert azóta is figyelik a Gyülit persze sose semmit nem találtak még egy aprócska fogást sem kiskaput bármit. semmit. én se találnék ti se. sok pénze van a gyülinek ezt a hülye is látja. nem titkoljuk. sőt örülünk neki én nagyon. én nem kapok onnan semmilyen fizetést vagy pénzt nem vagyok fizetett kommentelő és amugy sincs olyan. mániákus gyüliellenesek vagytok alaptalanul. fáj hogy valami jól működik az emberek képesek pénzt áldozni valamire. egy discóba mi lenne jobb önkéntes adomány vagy belépő? ha önkéntes adomány lenne tuti be is zárhatna 2 hét mulva. vagy jobb lenne ha a ti adótokból tartanánk fenn magunkat mint más egyház? na akkor mit szólnátok. titeket egy forintal nem rövidítünk meg sőt adunk ruhát fát ajándékot pénzt felújjítjuk a lakásokat segítünk a bajbajutottakon és nem a tagokon hanem sima civileken akár rajtad is. de gonolom ha belehalnál akkor se kérnél belőle..

2012. máj. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
47%
nem keres milliókat pedig megtehetné.hát szerintem meg is teszi valahol tisztára kell mosnia a lopott pénzét arra meg tökéletes az egyház
2012. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
36%

tudom hogy mit jelent "shalom" ez olyan mint a keresztény dícsértessék vagy az evangélikus erős vár a mi istenünk egy köszönés,de nem nekem kell megmagyarázni, hanem neked kell megérteni azt, hogy ha megünneplitek egy pár évtizedes állam létrejöttét, ami nem keresztény állam, és nem keresztény köszöntést használtok, akkor ne hívd magatokat keresztény felekezetnek, mert nem vagytok azok. persze az sokkal egyszerűbb.mert ugye az ezer éves keresztény államban azt jobban elfogadják az emberek ha keresztény egyházból kinövő szektának valljátok magatokat, de eléggé egyértelmű hogy nem vagytok azok.

ha nagyon adakozni akarsz tedd civil emberként ne pedig a vallással takarózz.

2012. máj. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!