Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar a sógornőm még egy...

Miért akar a sógornőm még egy gyereket, mikor a már meglévőt is csak turkálóból tudja öltöztetni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 6. 18:38
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Nincs nekem alapból problémám a sógornőmmel, csak nem értem mi a jó abban, ha még inkább megnehezíti a család életét.
2012. máj. 6. 21:08
 32/46 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy egyszerűen az a magyarázata az értetlenségednek, hogy még soha nem érezted, micsoda öröm, csoda, jó érzés egy gyerek????
2012. máj. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
89%
Menj el egy bababoltba, vagy gyerekboltba, és vásárolj egy teljes öltöző ruhakollekciót a gyerkőcnek. Ha nem kapsz szívinfarktust attól, hogy csak egy öltözésnyi ruhára mennyit kell kiadnod rögtön átérzed azon anyukák helyzetét, akik használt ruhákat vesznek a gyereknek. Ja és ha egyszer viselte a kicsi akkor utána dobd ki....
2012. máj. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, egyszerűen rosszindulatú vagy és ennyi.

Fogadd el, semmi közöd hozzá.

2012. máj. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem valamivel alapvetően nem vagy tisztában. Az, hogy valaki a turiban vesz ruhát, egyáltalán nem tükrözi az illető anyagi helyzetét.

Annak, hogy a sógornőd a turiban vásárol, és hogy még egy gyereket akarnak, mégis mi köze van egymáshoz?


Egyébiránt én is nagyon sok ruhát veszek a gyerekeimnek (mert kettő van) turkálóban, magamnak is, mert nem igazán találok a butikokban a stílusomnak megfelelőt. Sőt, döbbenj meg nagyon,más anyukákkal is szoktunk csencselni gyerekruhát,hahhhh!

Szerintem az sem mindegy, hogy a márkás, majdnem új ruhákat megveszem a gyereknek 200-250 ft-os darabáron, vagy bemegyek a C&Aba, ugyanazt megvenni 2000 ft-ért. A legtöbb bababoltban meg amúgy is annyira rondák a gyerekruhák, csupa minta meg rátét, csipke, masnika, hogy akkor sem adnám a gyerekeimre ha ingyen adnák.

2012. máj. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

Nos, biztos, hogy a kényszer viszi rá a használt holmik vásárlására. Bár ezt nem írtam mostanáig, de régebben sosem onnan öltözködött. Nem hiszem el, hogy egy nő nem vágyik arra, hogy új ruhát vegyen magának.

Na, meg nem biztos, hogy a gyerek annyira repesni fog az örömtől, ha majd később rádöbben, hogy használt holmit kap. Pláne ha ketten lesznek, esély se lesz máshonnan beszerezni a ruhákat. Ezért nem értem a felfogását. A jövőre nem gondol, hogy ez rossz lesz a gyerekeinek? Ők majd csak nézhetik a kirakatban a ruhákat, de megkapni sosem fogják. Ezt nem értem, hogy ez mire jó.

2012. máj. 7. 11:09
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ma Magyarországon a lakosság nagyon nagy hányada turkálóból öltözködik, jelenleg nagyon megy a turkálóknak! Úgyhogy nem hinném, hogy "ciki". Senki meg nem mondja egy ruháról, hogy turis! Úgyhogy ez nem magyarázat.
2012. máj. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
66%

szerintem nem azzal van a gond, hogy valaki turkálóban vásárol alkalomadtán (én is néha benézek, mert egyedi cuccok vannak ott, pedig nem szorulnék rá), hanem ha tényleg csak arra futja és még újabb gyereket akar vállalni. Az ilyen embereket nagyon elítélem, nem is tudom hová teszik az eszüket, amikor zűrös anyagi helyzetben megfordul egy gyerek gondolata.

Azzal viszont nem értek veled egyet kérdező, hogy a nő döntése lenne csak, hogy lesz-e gyerek vagy sem. Egy jól működő kapcsolatban, 2 értelmes ember esetén, ez 2 ember döntése. Persze vannak "ősanyák", akik mindig minden áron sorba akarják szülni a gyerekeket, ha akarja az apuka, ha nem, ha van pénz, ha nincs, na de ők nem tartoznak az "értelmes ember" csoportba.

2012. máj. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

Na, meg az is milyen buta, gonoszkodó gondolat már, amit szintén ugyanaz a válaszadó írt, hogy csoda, hogy még szóbaáll velem a sógornőm. Mi ebben a csoda?

Írtam, hogy soha, egyetlen szóval, gesztussal sem tettem célzást arra, hogy nem értek egyet vele, vagy furcsállom a gondolkodásmódját, és nem is fogok.

Én nem ez a fajta ember vagyok.

2012. máj. 7. 12:28
 40/46 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de van már gyereked?

Vagy tisztában van egyáltalán,hogy mennyibe kerül egy gyerek ruháztatása, ha csak új cuccokat veszel?

Nem hiszem!

Bár nyilván te 300 ezer fölött keresel, mert csak akkor engedheted meg magadnak,hogy egy hetente növő-hízó gyerekre mindig újat vegyél.

Ha te ilyen szerencsés vagy,jó neked. Azért 300 ezres fizu alatt is van élet, ami nem feltétlen jelent szegénységet.

Pl. itt vagyuk mi pl. Nem kevés a bevételünk, 280 ezer havonta. De ebből fent tartunk egy 120 nm-es házat, autónk van stb. És bizony sok mindent kap a gyerekem turiból.

Vettem pár új darabot a Brendon-ban, 3 ezer volt darabja és volt,ami kb. két hétig volt rá jó.

Na akkor számold ki,hogy mennyibe kerülne a gyerek egész ruhatára, ha mindenből újat kapna!

2012. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!