Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar a sógornőm még egy...

Miért akar a sógornőm még egy gyereket, mikor a már meglévőt is csak turkálóból tudja öltöztetni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 6. 18:38
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

Tudom mennyibe kerülnek a gyerekruhák, kisbabakorban rendben van, ha használtat kap, de később, 8-10 éves korban? Nem egészen ez a normáis.

Én csak azt nem értem, miért akar még egy gyereket, amiről a kérdésem is szólt. Ha egynek sem jut, minek még egy?

2012. máj. 7. 16:47
 42/46 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem fogd magad, és menj el egy turkálóba.

Lehet, hogy bele fogsz szeretni. :)

Én rendszeresen vásárolok magamnak és a gyerekemnek egyedi, címkés! (tehát senki által nem hordott) holmikat fillérekért.

De ha kétszer volt már valakin, az sem érdekel különösebben. Az viszont igen, hogy azért a pénzért, amiért üzletben 1 db. pólót vagy nyári ruhát tudok megvenni, ugyanazért az árért veszek magamnak négyet-ötöt, és élvezem, hogy váltogathatom.

Amúgy a gyereknek nem csak azért veszünk olcsón cuccot, mert kinövi, hanem azért is, mert homokozik, naponta kell mosni, az oviban kell a váltás ruha... egy méretből kb. 8-10 nadrág kell, ugyanannyi póló, pulcsi, stb.

Én gyakorlatilag csak a fehérneműből veszek újat, minden más holmink turis. És nagyon sok ismerősöm, barátom vásárol turiban - jellemzően azok, akik szeretnek egyedien öltözködni. A minap valaki szabályosan le akarta rólam szedni a turis szoknyámat (1000 Ft volt, új, címkés).

Szóval a turizás számomra életforma, és élvezem, nem vágyom máshonnan öltözködni.

2012. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy az "egynek sem jut, minek még egy" kérdésedhez: te egyetlen dolgot írtál, azt, hogy turiból vásárol. De azt, hogy rendesen fizetik-e a számláikat, a gyereknek az ebédet, különórákat, esznek-e hetente többször húst - ezekről nem írtál. A turi önmagában semmit nem jelent, van ismerősöm, aki maga is és a férje is átlagon felül keres, mégis turiból öltözik ő is, a gyerekei is.

A turkálóban való vásárlás az égvilágon semmit nem jelent. Én sem azért vásárolok ott, mert nem futja másra, csak szeretek ott vásárolni, jó darabokat olcsón kifogni.

És hogy korábban nem ott vásárolt a sógornőd? Én sem. Pár éve viszont rákaptam az ízére, és azóta évente egyszer vásárolok máshol...

2012. máj. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
78%

Túlságosan primitíven ítéletet hoztál a sógornőddel kapcsolatban: turkálóból öltözik = szegény, rossz az élete (meg a családjának is).


Erre mondják, hogy "lelki szegény" valaki. Csakis anyagiakban méred a boldogságot, tartalmas, elégedettséget hozó életet.

Hát, az új ruhák vásárlásától átmenetileg, pillanatokra örömet érezhet az ember, de ez gyors és pillanatokon belül múlandó! Az igazi boldogságot a másik emberrel (férjjel, gyerekkel) való kölcsönös törődés, beszélgetés, odafigyelés, közös élmények, bolondozások, viccelődések, egyszóval a szeretetteli összetartozás jelenti. Hol van ezekhez képest az öltözködés???

2012. máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
KÉRDEZŐ: te egy rosszindulatú, szánalomra méltó ember vagy. Képzeld, nem a ruha a legfontosabb a világon, sokkal fontosabb az, hogy ha szűkösen is, de szeretetben nevelik fel a gyermekeiket. Te inkább azzal foglalkozz, nehogy vénlány maradj......nyilván irigy vagy, ismerek hozzád hasonlót, nagyon szánalmas és felszínes vagy, csak sajnálni lehet téged. Te ne más gyermekével foglalkozz, hanem a sajátoddal, már ha van......vagy nincs? Csak nem féltékeny vagy arra, hogy más boldog családban él? Ki nem állhatom a hozzád hasonlókat, képes vagy belekötni ilyen dologba, fáj neked az, ha nem vadonatúj ruhát kap a gyermek? Menj el egy turkálóba, rengeteg jó ruha van ott, aminek semmi baja, de nyilván téged ez nem izgat, hisz neked a vadi új, csili-vili ruha a lényeg és nem egy boldog, gyermekekkel teli család.....kérdésedre a válasz: lehetnek boldogok attól még, hogy nem új holmit kap a gyerek, csak az olyanok, mint te, ezt nem tudják felfogni, de nyugodtan vásárold magadnak az új holmit, szánalmas vagy, szerintem aki ismer, az csak sajnálni tud téged. :) További nagyon szép napot :)
2012. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmas vagy, neked csak a látszat a lényeg..........én inkább nevetek rajtad és a gondolkodásmódodon.....
2012. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!