Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti melyik nőt választanátok...

Ti melyik nőt választanátok feleségnek?

Figyelt kérdés
Egy diplomás értelmiségi, aki az egyetemi évei alatt prostitúcióból tartotta fent magát és ebből fizette az egyetemet, vagy egy jó szakmunkás pl: fodrász. A kérdést csak azért tettem fel, mert az unokaöcsém szerint, a diplomás mindig, bármely körülmények között, értékesebb egy szakmunkásnál. És inkább egy ilyen diplomás nőt választana, mint egy szakmunkást. Szerintetek?

2012. máj. 31. 21:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:

ja tudták előre..........úristen

azért jó hogy vannak ilyen "hülyék" is

2012. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
53%

ja igen aki diplomás az hülye mert ebből nagyon az jön le.

és aki pluszban nem műszakis az csakis egy idióta lehet

amúgy azt akibe szerelmes lennék

(a fodrász-oké ügyes, hogy ilyen szépen fenntartja magát

a diplomás- volt egy célja amit el is ért-nem túl elfogadott eszközökkel)

2012. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:

nem mondtam h minden diplomás hülye. csak az, aki szándékosan olyan szakot választ, amivel McDonalds-ba szerez munkalehetőséget.

a diplomások nagyrésze bölcsész, kommunikáció szakos, vagy közgazdász => McDonalds

a maradék orvos => mire elvégzi az egyetemet idegbeteg lesz

tanár => aki tudja, csinálja, aki nem... de amúgy vannak jó tanárok, de egyre elenyészőbb. ált. az megy tanárnak aki más szakra nem jutott be.

műszakis (nem feltétlenül BMEs, vannak más egyetemeken főiskolákon is műszaki szakosok) => elég elenyésző a lányok száma az ilyen karokon


tegyük még ehhez hozzá, hogy még a legnehezebb műszaki szakokon is igazán ostoba emberek is vannak. szakbarbárok, de ostobák.

ergo, a diploma, nem jelent semmit. se az ész, se az életvitel szempontjából.

2012. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:

Nem volt ez kérdés egyébként :)

engem még mindig az érdekel hogy hogy van az hogy valakinek összejön az hogy jó jegyek,ösztöndíj és munka?

2012. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:

"sosem hittem abban h főiskolai, egyetemi végzetséghez tényleg szükség lenne ilyen fajta jövedelemkiegészítésre, hiszen én is olyan családból származom amelyben édesanyám egyedül nevelt a rokkantnyugdíjából így hát nyaranta már 14 évesen jártam napszámba, persze nem egy leányálom a 40 fokos hőségben kapálni, de nálunk kisváros révén nincs diákmunka, szóval güriztem ha akartam valamit venni megdolgoztam érte, iskolaidőben pedig tanultam, hogy jó jegyeim legyenek. jó lett az éretségim (mert tettem érte h jó legyen) felvettek főiskolára állami támogatással plusz kapok ösztöndíjat amiből kijövök havonta, jól tanultam így kapok tanulmányi ösztöndíjat i"

kérem a receptet mert nekem az állami sulin is vannak/voltak kiadásaim és nem kaptam soha annyi ösztöndíjat hogy elég legyen

mert ugye ebben szociális ösztöndíj is volt?mert ugy más a helyzet ugyanis azt pesten,pestiként ugy hogy van anyádnak pénze de az egészet elkölti a plázában nem adnak ám se kollégiumot....

nagyon szép amit írtál de azért ne hidd hogy ez mindenki számára járható

2012. jún. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:

ösztöndíjból nem lehet megélni.

ennek ellenére, aki k.rva lesz, az magára vessen. én nem becsülöm le őket, de sztem, lelkileg ez egy olyan dolog, ami nem ér meg pl egy közgazdász diplomát (akkor inkább vegyen egy guriga wc papírt, az pont ugyanarra jó!). én csak emiatt tudnám elítélni őket, h elceszik az életüket valamilyen szinten.

2012. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
85%

nem hiszem, hogy mindenki számára járható, csak azt gondolom, hogy mindig van más megoldás is, mint a prostitúció. Legalábbis abban biztos vagyok, hogy én más megoldást választanék, legrosszabb esetben diákhitelt. amúgy a szociális ösztöndíjnál van olyan h önnfentartó, bár ehhez megmondom öszintén nem értek.

ja és azt sem hiszem, hogy pesten nincs semmiféle diákmunkalehetőség ami persze gondolom nem hoz annyit a konyhára de itt szerintem nem is arról van szó hogy jól megéljünk hanem, hogy amíg letesszük a diplomát szükösen eléldegéljünk.

Persze én nem ítélem el azt aki ezt választja sőt inkább sajnálom, mert szerintem lelkileg nem lesz már soha ugyanolyan többé. Bár ezt sem tudom biztosan a lényeg, hogy mindenki éljen a saját elvei szerint.

2012. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
100%

Pesten az átlagos diákmunka óránként 500-600 Ft. Arra most nem térnék ki, hogy a legtöbb egyenlő a rabszolgamunkával, télben fagyban éjszaka stb... Ez, ha heti 20 óra munkával számolunk (ami valljuk be, még egy könnyebb egyetem esetén is, megterhelő, ha másért nem, akkor az utazás rengeteg időt (és pénzt) vesz el... (hála a pesti tömegközlekedési helyzetnek, na mind1).

Ez havi 40000 Ft-ot jelent. Viszont várható, hogy ennyi munka mellett túl jó ösztöndíjra már nem számíthat valaki, de tegyünk még hozzá havi 10000-ret, ösztöndíjból. Ez 50 rugó havonta. Hát vannak kolisok akik ebből élnek (kenyéren és sörön), de ha azt nézzük, egy átlag albérlet még csak ki sem jön ennyiből... Nemhogy internet, mobil, bérlet(!!!), rezsi(!!!), könyvek, ruházat...

Jobb helyzetben vannak az informatikusok, és a szép lányok, modellek, hostessek, ők akár 1000-1200 Ft-ot is megkereshetnek óránként, illetve a feketén dolgozók, ott akár 2-3000-res bért is el lehet érni diákként, egyszerűbb melóval is. Persze kérdés, hogy ez utóbbi mennyire etikus, de aki 500 Ft-os órabérért dolgozik, az kiállhatna koldulni is, akkor is többet keresne, ergo akkor már inkább a feketemunka. Bár lányoknak ez is kevés van, hiszen jellemzően az építőiparban akad feketemunka...

Lányok közül elég kevés az informatikus, úgyhogy marad a modellkedés, hostesskedés - ezek és a prostitúció között viszont köztudottan vékony a határvonal, úgyh ugyanott vagyunk.


Sajnos, ez a mai helyzet. És a sok nehézségért, az egyetmeisták csak a lebecsülést kapják (ingyenélő, lusta egyetemista), meg azt, hogy nem lesz állásuk.

Én azt mondom, aki nagyon csóró, tanuljon ki 1 év alatt 1 szakmát, kezdjen el melózni, és 5 év múlva, ha már viszonylag stabil, végezze el estin az egyetemet (bár erre sajnos nem minden szakon és egyetemen van lehetőség).


Hitelt semmiképp se vegyen fel, mert nem véletlenül tart a világ ott ahol most - a hitelesek miatt - főleg ez az ország :(

2012. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:

NA erről beszétem sajnos amikor elkezdtem az egyetemet nem volt még ilyen a helyzet..nagyon nem büfé szak ...aztán jött a szar csőstöl

a diákhitel talán 50000 havonta de abból se jössz ki

olyan nincs hogy te szoci ösztöndíjat kapj önellátóként

van lakásom rajta hitel,épphogy nem kur**ltam el...folyton szerelmes voltam nem ment volna,voltam hosstes pultos sokszor rosszabb mint címkézni és néha pont tugy kezelnek mint a ku**át csak épp meg nem dugnak most talán rendbe jönnek a dolgok

van rendes szakmám is de olyan jól ment annyira mondták hogy menjek egyetemre...hát mentem

2012. jún. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
és még az hozzátennem hogy ha rendes okod van a a szoci ösztöndíjra az ok de inkább éhen halok minthogy az évfolyamtársak előtt teregessem ki a családi szennyest...hogy anyám lúzer és kb 5millió adóságunk van vásárolgatás miatt???
2012. jún. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!