Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai fiatalok miböl vesznek...

A mai fiatalok miböl vesznek házat? 20-25 év körüliek?

Figyelt kérdés
Szülöi segitséggel vagy megkeresek a pénzt?Én 21 éves lány vagyok a párom 25 éves de nincsenek millioink hogy külön házat tudjunk venni(anyósomnál lakunk)Most komolyan én nagyon irigylem öket!
2012. jún. 11. 19:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat.elnyomtam nem 41 hanem 40 éves koromra..:D
2012. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
77%

Nem olvastam el minden választ.

A barátom majd örököl egy családi házat a mamájától.

De egyébként én úgy vagyok vele, hogy ha ez nem lenne, akkor nem is akarnék házat venni. Én szeretek utazgatni, más országokat felfedezni, nem akarok leragadni egy helyen, nekem pont elég lenne az albit. Az egyikbe beköltözöm másikból ki, tökéletes, semmi nem köt le, nem kell hitelt fizetnem, sokkal szabadabb vagyok.

21

2012. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 Puszedly :-) válasza:
49%

...Kizárólag az önerőre lehet összegyűjteni a pénzt rövid idő alatt.

AZT + A KÖVETKEZŐKÉPP: Az egyik fél jövedelméből megélni a másikét bankba tenni. 1 év alatt ez minimum 1200000Ft. Ez elég egy Használt lakás önerejére.

Rövid idő alatt meg veszel fel személyi kölcsönt (egymillió-kétszázezer), ezt bemutatod a bankban, ahol lakáshitelt akarsz felvenni. Erre az összegre kapsz kb. hatmillió forintot. Ha be tudsz vonni egy kezest, akkor kérhetsz a lakáshitel mellé felújításra szabadon felhasználható hitelt (annyit, amennyi a személyi kölcsönöd fedezi). Ehhez az egészhez csak annyi kell, hogy ne szerepelj a központi adós-nyilvántartásban. Sok sikert!

Egy bróker boldogan fog neked segíteni 200.000 forintért (nagyjából), de őt csak akkor fizesd ki, ha megkaptad az összeget.

2012. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szüleim akartak lakást venni, nem valami nagyot, csak ilyen 10M körüli értékben. De inkább kijöttem külföldre. Majd meglátjuk mi lesz belőle, mert mondták hogy nem kell ott laknom, ki is adhatom akár. 21n
2012. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 A kérdező kommentje:
20:04 Én pest mellett lakom és mindenki azt hiszi hogy hát pest és sok állás van!Na én ezt elmondom hogy semmivel sem különb!Akik vidéken laknak azoknak még mindig egy kicsit könnyebb persze nem a kis 500 fös falucskára gondolok!
2012. jún. 11. 20:13
 36/73 anonim ***** válasza:
100%
Örököltem, 42 évesen. Fiatalon esélyem sem lett volna saját lakásra.
2012. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
60%
Nekem nem kell saját lakás. Feleslegesen nem megyek bele a hitelbe. Nem is tudom, de mi magyarok, nagyon odavagyunk a saját lakásért, pedig ha tiszta körülmények között bérelsz egy lakást az jobb. Gondold csak el: Ha elveszted a munkád, és saját lakásban vagy, akkor a törlesztőrészlet marad ugyanannyi, de albérletet azt tudsz váltani olcsóbbra. Az albérlet mobilabbá tesz. Nonszensz az, hogy Magyarországon 94% a saját lakások aránya! Nálunknál gazdagabb országokban ez az arány csak 35% körül van. Én is annak a híve vagyok, hogy inkább bérlek lakást, mert így mobilabb vagyok. Dolgoztam már otthon is 6 különböző városban, jelenleg pedig külföldön. Soha nem fejlődtem volna szakmailag, ha a saját lakásomban kuporgok, a megszokott környezetben.
2012. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
100%

20:18

Azért mert mi magyarok röghöz kötöttek vagyunk. Szintén külföldön élek (ma 20:00 vagyok) és sokan furán néztek rám itt amikor mondtam, hogy a szüleim és a nagyszüleim is a saját házukban élnek. Ezzel szemben itt meg se fordul a fejemben a saját lakás/ház gondolata, tökéletes a kis apartmanom, amit bármikor lecserélhetek egy olcsóbbra.

2012. jún. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
76%
20-25 között nem hogy házra valót nem lehet összegyűjteni, hanem az önerőt sem lehet összekaparni segítség nélkül.
2012. jún. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
100%
Saját fizuból 5 éven belül reális esély van egy közepes méretű kertes házra, valahol külterületen.
2012. jún. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!