Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjek a férjemnek, vagy...

Engedjek a férjemnek, vagy ragaszkodjak a megbeszéltekhez?

Figyelt kérdés

Kislányunk 7 hónapos, 1 hónapja elkezdtem tornászni. Reggel kelek 5-kor, lefejem a reggeli tejet és megyek 6-ra. Fél 8-kor találkozunk a villamosnál, párom megy dolgozni én pedig a babával haza. mindezt heti 3x.

Most azt mondta, hogy ez neki sok, neki ez így nem jó. A lányunk f7-7 között kel, át kell pelenkázni, felöltöztetni, megetetni a lefejt tejjel és babakocsiban tolni 15 percet.


Azt szeretné, ha délután-este járnék, amikor ő hazaér, vagy (szerintem minden nap) áthívja az anyukáját. De én akkor már elég fáradt vagyok, nem tudnám rávenni magam.


Elég sokat piszkált a túlsúlyom miatt, ráadásul sajnos a szoptatás alatt is híztam, pedig a legtöbben fogynak. Tudom, hogy mennem kéne, ő is tudja és akarja, de nem akar benne támogatni :-(


Ti mit tennétek?


2012. jún. 26. 12:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
57%

Én is a babám hat hónapos korában kezdtem el tornázni, mert én is csak híztam szoptatás alatt. 78 kiló voltam már......szóval tornázni kezdtem és lement 20 kiló 5 hónap alatt, de sosem jártam el edzőterembe.....itthon tornáztam, este, miután a gyerek elaludt, volt hogy 22 körül.....vagy épp hajnalban, de minden nap. Nézd, neked is kell erőfeszítést tenni, ha már 6-kor fáradt vagy délután tornához....


Én nem tudtam volna megcsinálni a férjemmel, hogy elmegyek alakot szépíteni, ő meg készüljön a melóba meg mellette még lássa el a babát is....ok, tudom ő mondta hogy legyen így. De belefáradt, és nem akarja már így.

Nem kérdés, hogy "engedjek neki vagy ragaszkodjak" mert nem te vagy a főnök, hanem ketten együtt döntötök. Azért az nem kifogás hogy 6 után már fáradt vagy....valamit valamiért. Ha fontos hogy visszaszerezd az alakod, nem lehetsz fáradt már késő délutánra........mármint lehetsz, de akkor sem az a megoldás, hogy akkor legyen a férjed nyugtalan és kialvatlan minden reggel...


Tölts le tornavideót (én ezt tettem, pont azért, hogy ne kelljen eljárni mert nem tudtuk volna megoldani úgy, hogy mindkettőnknek jó legyen), és megcsinálod miután letetted aludni. Az én videóim 20 percesek....nincs az az elfoglalt anya, akinek ennyi ne férne bele a napjába. MInden egyes nap megcsinálom.

2012. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 A kérdező kommentje:

Most is úgy van időm erre, hogy a séta korlátozódik a boltra, a lányom akkor van a szabadban amikor én kertészkedek (leterítek 4 plédet, őt középre rakom, játszik és kúszik). Meg most ilyen jó időben kint dolgozok.

Ha majd "kell" járni játszótérre is, ott nem tudok sem kertészkedni sem dolgozni.

2012. jún. 26. 14:06
 33/83 anonim ***** válasza:
27%

"Én lusta vagyok kora reggel felkelni,igy reggel párom átpelenkázza a kicsit indulás előtt,beteszi hozzám az ágyba,eszik,alszunk még kicsit,8 után ébresztő....Megetetem ismét,leteszem aludni,délutánig dolgozom itthonról (amikor felébred peluscsere max,és eljátszik magának,igy van szoktatva,muszáj dolgoznom)"


Itt olvastam. En is dolgozok délután 4-ig. Ez a peluscsere max. és eljátszik magána nem arrol árudlkodik, hogy beszélget, játszik a kicsivel.

2012. jún. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
79%

20,33-as vagyok.

Megértelek kedves kérdezo. Lányom másfél éves. Mi is elkezdtunk játszotérre járni, de a sok munka mellett sajnos nem tudom megtenni. Orulok,ha ketten homokozunk vagy játszunk az udvaron. Sott már segíten akar nekem virágot locsolni, gyomlálni, sepregetni-így munka kozben mellettem van.

2012. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
49%

De anyukák, azért mert a férj nem akar öltönyben, rohanva babát büfiztetni amíg a feleség aerobicozik, abból miért az jön le hogy nem foglalkozik a gyerekével?????? Lehet hogy foglalkozik, csak épp nem így akar....délután is ellehetne a babával, ha a feleség nem lenne fáradt délután tornázni....


Egyébként meg nekem is van háztartásom, és bár nem fordítok, hanem könyvet írok, de nekem van időm tornázni. Sosem értettem azokat a nőket akik panaszkodnak hogy semmire sincs idejük. EGyébként főzés naponta: ha ésszel csinálod, akkor elég kétnaponta főznöd nagyobb adagot. Máris minden második napon nem kell főzni. Kert: MINDEN EGYES NAP GAZOLNI KELL? Ilyen gyorsan nő?


Ne haragudj nem megbántani akarlak, a férjedtől meg egyenesen ocsmány amiket mond a kolléganőjéről, de azért mindketten hibásak vagytok....


Neki nem kéne beszólogatnia, neked meg lehetne több belátásod arra, hogy egy munkába rohanó férfi nem feltétlen türelemmel áll hozzá a reggeli babagondozáshoz. Nálatok alapjáraton nem jól álltok egymáshoz...lenne mit megbeszélnetek egymással az tuti.

2012. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 A kérdező kommentje:
"Ha fontos hogy visszaszerezd az alakod," - nem fontos. Csak a férjem kedvéért csinálnám.
2012. jún. 26. 14:15
 37/83 A kérdező kommentje:

Nem, délután sem akarna :-( Ez is bánt nagyon.


De igenis kell főzni, takarítani, kertészkedni minden nap és mellette jól kinézni, különben talál nálam jobbat, aki megadja ezt neki!


Az is az én hibám, hogy itthon nem tudok tornászni, de ez van :-( Egyrészt találok helyette mást, amit meg kell csinálni, másrészt nincs elég kitartásom hozzá :-( A tornán viszont aki tartja az órát odajön és ösztönöz, így (nekem) könnyebb.

2012. jún. 26. 14:20
 38/83 anonim ***** válasza:
58%

Ja, kihagytam hogy azért nekem be ne mesélje senki hogy minden egyes nap kitakarítja a házat, mert az hazugság. A mindennapos munkák:


- mosogatás 15 perc

- ruhákat beteszem a gépbe (ha kell mosni): 1,5 perc

- felsöprök minden nap: 10 perc (ha nagyon tötyimötyizve csinálom)

- játékok elpakolása: hááátt...ez talán a legtöbb. Kemény 20 percembe is belekerül.


Kétnaponta:


-főzés: ez hosszabb, amíg előkészítem a hozzávalókat, de mivel nem a tűzhely vagyok hanem a nő, ezért nem három órát állok amíg megfő a kaja......

- felmosás: 20 perc

- boltba járás (ezt rohadtul nem értem miért kellene minden nap.......én általában még kétnaponta sem járok, mert heti bevásárlást csinálunk kocsival, együtt a férjemmel, és megvesszük a hétre szükséges kaját)


Heti egyszer:

- portörlés

- kert, növények locsolása

-ágyneműhúzás, ilyesmik...

- bevásárlás: 1,5 óra



Tehát ha valaki számol, azért ez nem foglalja le az egész napot. Ebbe bőven belefér napi 2x 30 perc torna otthon, egy reggel, egy este, altatás után.

Én így osztom be az időmet. És mellette írok, sőt nemrég államvizsgára tanultam, és a kicsivel is sokat játszom. Okos időbeosztás, kevés tötyikézés, és meg van oldva a napja mindenkinek akinek "semmire nincs ideje":

2012. jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
80%
Off. 33-as. Az a baj, hogy nem idézted végig a hozzászólást. A végén van, ami ennek ellentmond....
2012. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
34%
KIhagytam a napi négyszeri kutyasétáltatást. Ez is bőven belefér. Oké, hozzáteszem, én este 11 után fekszem le, de nem azért mert addig súrolom a lakást, hanem mert így jó :) Én szeretek még a késő esti tornám után olvasni is egy kicsit a kedvenc könyveimből, vagy írni pár fejezetet a sajátomba.
2012. jún. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!