Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjek a férjemnek, vagy...

Engedjek a férjemnek, vagy ragaszkodjak a megbeszéltekhez?

Figyelt kérdés

Kislányunk 7 hónapos, 1 hónapja elkezdtem tornászni. Reggel kelek 5-kor, lefejem a reggeli tejet és megyek 6-ra. Fél 8-kor találkozunk a villamosnál, párom megy dolgozni én pedig a babával haza. mindezt heti 3x.

Most azt mondta, hogy ez neki sok, neki ez így nem jó. A lányunk f7-7 között kel, át kell pelenkázni, felöltöztetni, megetetni a lefejt tejjel és babakocsiban tolni 15 percet.


Azt szeretné, ha délután-este járnék, amikor ő hazaér, vagy (szerintem minden nap) áthívja az anyukáját. De én akkor már elég fáradt vagyok, nem tudnám rávenni magam.


Elég sokat piszkált a túlsúlyom miatt, ráadásul sajnos a szoptatás alatt is híztam, pedig a legtöbben fogynak. Tudom, hogy mennem kéne, ő is tudja és akarja, de nem akar benne támogatni :-(


Ti mit tennétek?


2012. jún. 26. 12:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
82%

Most ide hiába írja le egy-két ember az ő napi/heti beosztását, minden háztartás más. Valaki 5 perc alatt felmos valakinek meg kell hozzá 15 vagy több perc is. Ez a ház nagyságától és a háziasszony fürgeségétől is függ.

Írta itt valaki, hogy nem elég a férjnek 1 óra elkészülés. Hát mégis mit csinál egy órán át? A legtöbb férfinek a reggeli elkészülés legyen 15perc, na jó ha nagyon piperkőc 30. De itt nem is az a lényeg, hogy magára nem jut elég idő, hanem hogy neki kell megcsinálni a reggeli teendőket. A kedves férjed nagyon el van kényelmesedve azáltal, hogy te mindig kiszolgálod. Vagy elfogad pár plusz kilóval vagy igenis vállalja magára a reggeli macerát.

Gondolom két ember akarta ezt a gyereket, akkor ne csak egy nevelje, foglalkozzon vele.

Beszéld meg a férjeddel, jussatok közös nevezőre. De, ha már egyszer beszéltek, akkor én azt is megbeszélném vele, hogy nagyon nem okés, hogy mindent te csinálsz ő meg eljár dolgozni, és kész kifújt.

2012. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
41%

De ez hülyeség! Nem tudják fizetni a hitelt, ha a kérdező nem dolgozik, de ahelyett hogy normálisabban osztanák be az idejüket, inkább fizessenek ki egy házvezetőnőt? Nem ez a megoldás.


A megoldás az, hogy ne legyen a kérdező panaszkodó háziszolga (bocsánat), hanem tervezze be az idejét rendesen.


EGyébként nem tudom de én EGÉSZEN BIZTOS VAGYOK BENNE, hogy ha a kérdező nem törölne minden nap port és nem gyomlálna meg ültetne minden nap, a férj nem tenné szóvá. Csak vannak olyan nők, akik önként vállalják az áldozati bárány szerepét....................nekem anyósom ilyen. kényszeres takarító, de persze a férj nem húzza végig a tv-n az ujját, hogy megnézze, por lett-e ma is törölve..........


Ebbe belegondlt bárki is?

2012. jún. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, egyébként a férjed beszól ha mondjuk nem minden nap mész boltba, csak háromnaponta?


Beszól, ha nem gyomlálsz minden nap?


Beszól ha két napig ugyanazt a finom kaját kell ennie?


Mert a legtöbb panaszkodó háziasszony férje nem szól ezekért, csak ők beszélik be hogy "tuti szólna ezért megcsinálom".

2012. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 A kérdező kommentje:
Napi felmosás: egyrészt a kertből sok mindent beviszek. Emellett a babakocsi is az előszobában van.
2012. jún. 26. 14:54
 55/83 anonim ***** válasza:
28%
De az előszoba felmosása az max 5 perc.......Vizet engedek a vödörbe, beleöntöm a Domestost, belemártom a felmosót és végighúzom szépen méterről méterre. Kimegyek a budihoz, és kiöntöm a lötyit, leöblítem a mopot. Na jó, lehet hogy 7 perc, ha nagy az előszoba...... :)
2012. jún. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem bántani akarunk, csak szerintem itt sokunk úgy van vele, hogy valamit nem jól osztasz be az idődben, ha délutánra nagyon elfáradsz. És ahogy leírtad, valóban sok olyan dolgot csinálsz meg, amit el lehetne hagyni, össze lehetne vonni stb. A férjed egy nagy b.nkó, már bocsi, ahogy hozzád áll, de ez attól független, hogy mikor menj tornászni, előbb azt kéne letisztáznotok, hogy amit te otthon végzel munka, az is ugyanolyan munka, mintha eljárnál dolgozni. Apropó, tényleg mi lesz akkor, ha eljársz majd dolgozni? Akkor a férjed átvesz majd házimunkát tőled és a gyerekkel is fog foglalkozni? Én abból, amit leírtál kétlem. Beszélgess el vele komolyan.
2012. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon eltertek a targytol egyesek.

A kerdezo problemaja nem a munkabeosztas volt, nem azt kerdezte, hogy a gyakorikerdeses anyukak hogyan osztjak be a napukat.

Az a problemaja, hogy hetente harom reggelt szeretne nem otthon tolteni, de ez azzal jar, hogy a ferje reklamal, amiert neki heti harom reggeli oran at a kozos gyermeket kell ellatnia a feleseg helyett.

A feleseg reggel szeretne eljarni otthonrol valahova, a ferj viszont nem szeretne harom reggelt korabbi ebredessel es gyermek koruli munkaval tolteni.

Neki kenyelmesebb lenne a delutan, mert:

- igy alhatna ameddig szokott

- nem lenne harom reggel sem rohanas a gyerekkel

- a delutani babazast is meguszna, mert akkor mar ott tud lenni a nagymama


Magyarul Anyuka mondjon le az egyetlen dologrol, amit szeretne csinalni, vagy utemezze at, hogy apuka reggeli es delutani pihenese/kikapcsolodasa megmaradjon.


Nekem ebbol nem az jon le, hogy Anyuka csinalja szarul a napirendet es nem veszi figyelembe a dolgozo ferjet, hanem a dolgozo ferj nem szeretne engedni abbol, amihez hozzaszokott.


Es attol, hogy 100 sportolo emberbol 60-nak szeret otthon tornazni, 20 eljar futni, 20-nak pedig szuksege van a csoportos foglalkozasra meg nem kovetkezik az, hogy annak az utolso 20-nak is illik csatlakozni a masik ket csoporthoz.

Ha a kerdezonek ott jo tornazni, akkor ott jo.


(Mondom ezt ugy, hogy en is vagy otthon tornazos, vagy futos vagyok, mert en speciel nem is szeretem a csoportos mozgast, sem az edzotermek levegojet. De a kerdezo meg azt szereti es pont. Nem errol kert velemenyt.)

2012. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

"Magyarul Anyuka mondjon le az egyetlen dologrol, amit szeretne csinalni"


Te sem jól értelmezted, anyuka nem szeretné csinálni. Anyuka nyugodtan szeretné tenni a dolgát, és kinézni úgy, ahogy őt a Jóisten megteremtette, viszont mellette szeretne megfelelni élete párja kicsit sem önző elvárásainak is. A problémát amúgy nyilván ők ketten tudják csak megoldani, a kérdés pedig költői volt, hisz abban, hogy férj akarna valamit, de annak előmozdítását nem támogatja, nem tudnak a gyakorikérdéses kismamák segíteni. Kérdező szerintem inkább csak lelki támaszra vágyik, mielőtt összeomlik azoktól a terhektől, amikkel szemmel láthatóan nem bír. Ebben a helyzetben még "osztani" valóban nem kellene. Mindezekkel együtt én úgy gondolom, hogy a kicsit nem a munába indulás előtt kellene apukára rátestálni, mert így eleve feszülten indul a nap, és elb'ssza az egész napot-hetet.

2012. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
81%
Alternatív megoldásnak szerintem az jó volna, ha otthon tornáznál (akár be is szerezhettek valami gépet) és hétvégén járnál el terembe 1-1 órát. Amíg szoptatsz, addig egyébként is elég volna az otthoni testmozgás, ráérsz akkor ráfeküdni az edzésre, mikor már nem korlátoz benne a szoptatás.
2012. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
89%

Nem akarok pszichomókust játszani, de szerintem az Anyukának pont nem az a problémája, hogy ő reggel szeretne edzeni járni, hanem hogy neki is kell már végre valami, amin keresztülhúzhatja az akaratát.

Nyilvánvaló, hogy minden ember megunja egyszer, hogy ő a kompromisszum-készebb, és ő bólint rá mindenre.

Talán még örült is ennek a heti 3x1 órának, mert végre a férj foglalkozik kicsit a saját gyerekével.

Én úgy gondolom, hogy le kéne ülni, és megbeszélni, nem csak ezt, hanem MINDENT, elmondani, hogy neked mi nem tetszik, és IGENIS, hogy a férjednek is változtatni kell, mert a csinos kolléganő férje egészen biztos nem otthon mereszti a seggét a gép előtt szabadidejében.

2012. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!