Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjek a férjemnek, vagy...

Engedjek a férjemnek, vagy ragaszkodjak a megbeszéltekhez?

Figyelt kérdés

Kislányunk 7 hónapos, 1 hónapja elkezdtem tornászni. Reggel kelek 5-kor, lefejem a reggeli tejet és megyek 6-ra. Fél 8-kor találkozunk a villamosnál, párom megy dolgozni én pedig a babával haza. mindezt heti 3x.

Most azt mondta, hogy ez neki sok, neki ez így nem jó. A lányunk f7-7 között kel, át kell pelenkázni, felöltöztetni, megetetni a lefejt tejjel és babakocsiban tolni 15 percet.


Azt szeretné, ha délután-este járnék, amikor ő hazaér, vagy (szerintem minden nap) áthívja az anyukáját. De én akkor már elég fáradt vagyok, nem tudnám rávenni magam.


Elég sokat piszkált a túlsúlyom miatt, ráadásul sajnos a szoptatás alatt is híztam, pedig a legtöbben fogynak. Tudom, hogy mennem kéne, ő is tudja és akarja, de nem akar benne támogatni :-(


Ti mit tennétek?


2012. jún. 26. 12:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

Elolvastam többször a kérdésedet. A baba reggel fél hét és hét között kel, apukának fél nyolcra oda kell érnie vele a buszmegállóba, ami negyed óra séta. Vagyis a munkába indulás előtt van cirka fél órája a babát rendbe tenni, megetetni, felöltöztetni stb. Közben neki is készülődni. Gondolom nem "dolgozós" ruhában pelenkáz, etet, büfiztet stb. Nem csodálom, ha sok neki ez hetente 3x.

Tényleg nem provokálás képpen, de délutánig miben fáradsz el annyira, hogy nem tudsz elmenni tornázni?

2012. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 A kérdező kommentje:

Amiben elfáradok: gyerek, kert, munka, főzés, takarítás. Takarítás minden nap kell, mert a lányunk most kezdett kúszni. Főzni szintén kell minden nap, mert a férjem azt viszi másnap. Kert szintén minden napos, főleg most. Dolgoznom is kell, különben nem tudjuk fizetni a hitelt. Aztán megjön a férjem, neki vacsit készíteni, elpakolni a játékokat.


Néha vasalni, ágyat húzni, bukást feltörölni, ablakról spenótot pucolni, az üvöltő-vonagló gyereket a csap alatt kimosni a szarból.

2012. jún. 26. 13:05
 13/83 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon egyszerű a megoldás: ha a drága férjed karcsú feleséget szeretne, de a gyerekkel meg napi 1 órát sem hajlandó foglalkozni, akkor nyúljon a zsebébe és heti három reggelen fizesse a bébiszittert. Valamit-valamiért, miért csak te vállalsz mindent, csak te hozz áldozatot az ő kényelméért?
2012. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
43%

Ez minden anyukánál így van :)

Mindennap takarítok, főzni is szoktam, gyerekre is jut idő. Tornázni vagy reggel tornázok,amikor elvan a pici és van fél óráám, vagy este-ebéd után, mikor alszik,vagy sétálunk nagyokat, futok utána-az is torna :)

Nem tudom hogy mennyi plusz van rajtad mondjuk, de nem hiszem, hogy heti 3szor a férjed reggelét fel kéne borítanod, amikor más megoldás is van.

Persze lassabban megy le a súlyfelesleg, hogyha nem 3szor tornázol, meg csak otthon tudsz, de most szerintem nem az kéne hogy a fontos legyen, hogy fél év alatt nyered vissza az alakod, vagy egy év alatt. Én 61kg val szültem (48kgval kezdtem), aztán szoptatás alatt 65kg lettem. Kb a 10.hónaptól kezdtem el tornázni most 22hós a lányom és 55kg vagyok. (igaz,nem vagyok kövér)

10es voltam

2012. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 Andizsuzsi ***** válasza:
69%
Tényleg nem piszkálni akarlak, bár lehet, hogy kekeckedésnek tűnik. Ha te minden nap takarítasz, kertet gondozol, 2x főzöl, akkor nem igen kell még tornára járnod, bőven megvan a mozgásod. Talán a kicsit le lehetne már szoktatni az éjszakai szopizásról, akkor te is kipihentebb, és kevésbé frusztrált lennél, mert én így ismeretlenül azt látom, hogy tele van a hócipőd az egész mindennel. Miért baj az, ha az anyós foglalkozik a gyerekkel, amíg nem vagy otthon? A tornára meg úgy gondolj, mint kikapcsolódásra, ami ár neked az egész napos nyüzsi után, és ne úgy, mint valami kötelezettségre, amit minél előbb le kell tudnod.
2012. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
65%

és otthoni dvd-re nem gondoltál?olyan sokan csinálják.

vagy sok séta a picivel az is mozgás.meg ha megoldható minden hova gyalog menni akkor járj gyalog.+dvd torna otthol

2012. jún. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 A kérdező kommentje:
Amikor elvan vagy alszik a gyerek, akkor DOLGOZOK! Reggel megjön e-mailben a fordítandó 8-9 között, amit estére meg kell csinálnom. Ez olyan napi 3-5 óra munkát jelent. Ha nem csinálom meg határidőre, az ügyfél keres mást a következő munkára.
2012. jún. 26. 13:15
 18/83 A kérdező kommentje:
Ja, a torna csak szórakozás.... Nekem sajnos nem :-( De a férjem folyton b.szogat, hogy bezzeg x.y. kolléganője 3 gyereket szült, mégis sokkal csinosabb mint én....
2012. jún. 26. 13:17
 19/83 anonim ***** válasza:
70%

Én lusta vagyok kora reggel felkelni,igy reggel párom átpelenkázza a kicsit indulás előtt,beteszi hozzám az ágyba,eszik,alszunk még kicsit,8 után ébresztő,a babakocsi nagyon könnyű,van rendes járda,igy babakocsit tolva kocogok.Nekem is meg van a mozgás,gyerek is megsétáltatva,hazafele bevásárolok.Megetetem ismét,leteszem aludni,délutánig dolgozom itthonról (amikor felébred peluscsere max,és eljátszik magának,igy van szoktatva,muszáj dolgoznom).4kor befejezem,járókában elvan mellettem,főzök,takaritok,5re párom hazaér,onnantól közös vacsi,közös séta.


Pozitivan kell hozzáállni a dolgokhoz,ennyi a lényeg.

2012. jún. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
86%
7 honapos korátol a férjemmel van otthon a gyerek.Vissza álltam dolgozni. O éjszaka dolgozik (minden nap teszem hozzá) én meg nappal. Igy megtudtuk oldani a gyerek felugyeletet is. O eteti, pelenkázza, játszik vele, oltozteti és olyan is volt, hogy meg is furdeti ha céges rendezvényre kellett mennem. O nem nyavajog, szívesen megcsinálja. Te felkelsz hajnali 5-kor, hogy tegyél valamit a tulsulyod ellen (foleg, hogy még o is ezzel piszkál )és neki nem tetszik, ha reggel 1 órát a kicsivel kell torodni. En is híztam vagy 5-7 kg, de nekem lehetoségem sincs edzeni. Ennyi áldozatot o is hozhat értetek. Csak nekem annyi lenne a bokkeno, hogy esetleg rossz idoben kell hurcolászni a gyereket. Es ha csak annyira menne át az anyja, amikor megy munkába a férjed és ne kelljen a gyereket is vinni?!
2012. jún. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!