Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjek a férjemnek, vagy...

Engedjek a férjemnek, vagy ragaszkodjak a megbeszéltekhez?

Figyelt kérdés

Kislányunk 7 hónapos, 1 hónapja elkezdtem tornászni. Reggel kelek 5-kor, lefejem a reggeli tejet és megyek 6-ra. Fél 8-kor találkozunk a villamosnál, párom megy dolgozni én pedig a babával haza. mindezt heti 3x.

Most azt mondta, hogy ez neki sok, neki ez így nem jó. A lányunk f7-7 között kel, át kell pelenkázni, felöltöztetni, megetetni a lefejt tejjel és babakocsiban tolni 15 percet.


Azt szeretné, ha délután-este járnék, amikor ő hazaér, vagy (szerintem minden nap) áthívja az anyukáját. De én akkor már elég fáradt vagyok, nem tudnám rávenni magam.


Elég sokat piszkált a túlsúlyom miatt, ráadásul sajnos a szoptatás alatt is híztam, pedig a legtöbben fogynak. Tudom, hogy mennem kéne, ő is tudja és akarja, de nem akar benne támogatni :-(


Ti mit tennétek?


2012. jún. 26. 12:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 Andizsuzsi ***** válasza:
85%

"De igenis kell főzni, takarítani, kertészkedni minden nap és mellette jól kinézni, különben talál nálam jobbat, aki megadja ezt neki! "


Kedvesem! Találni fog így is, nem akarlak elkeseríteni. Ha keres. Sose másnak akarj megfelelni, mindig csak magadnak. Ha magaddal rendben vagy, akkor leszel szép, nyugodt és kiegyensúlyozott, így csak idegroncs válik belőled hamarosan, és azért fog mást találni, mert az kedves, mosolygós, beszélgetős...

2012. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként van nem egy gyeses anyuka ismerősöm, aki mindig panaszkodik hogy semmire nincs ideje és olyan fáradt. Sosem értettem, de aztán kiderült a nyitja a dolognak:

Bevásárlást, főzést, mindent lassan és kényelmesen csinál, reggel 9-kor áll neki, és már délután háromra annyira elfáradt hogy még lasssaaaabb lesz, tehát mire a férj hazaér, már a halálán van. Nem mindenki egyformán energikus.


Egyébként a férjet sem árt rávenni a segítésre, pl. ha délután hazaér, átöltözött, evett, utána elmosogathat. Vagy babázhat, vagy kertezhet hétvégén. Az a nő aki vállalja hogy egyedül ganézza az egész birodalmat, még jó hogy nem bírja........de ehhez ki kell nyitni a szánkat, és néha meg kell kérni a férjet hogy segítsen. De nem arra hogy reggel gondozza a gyereket még munka előtt, hanem miután hazajött, kicsit pihent, mosogassa el az edényeket, vagy szedje le a szárítót, netán hazafelé melóból ugorjon már be a boltba. Sokkal egyszerűbb így, mindenki kiegyensúlyozott, és a házaspároknak több az idejük egymásra és magukra. Mert az senkinek nem jó ha anyuka már kidöglik ötkor, mert nem bírja energiával a mosogatást, boltba járást és a kisautók elpakolását, ha meg főzött is, soknak az már pláne megerőltető.

2012. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
28%
EGyébként aki egy gyerekkel nem bír, azzal mi lesz ha lesz kistestvér is? Mert ugyanúgy kell majd gondozni a házat, a két gyereket is..........szanatóriumba vonul? Valahogy aki ennyire kikészül hogy hatra már "húzza a beleit", ott valamit nagyon nem jól csinálnak a felek....ez csak tanács.
2012. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
74%

Nyugodtan offoljatok engem.

Szegény kérdezo is kapott hideget. Mi van,ha valaki minden nap foz, minden nap takarít, minden nap port torol, felmos, kertészkedik stb. Neki ez a normális. Egyszeruen a férje egy bunko, taplo, akit már rég szája vertem volna, ha így b---gatna az alakommal. De ugy látom, itt mindenki szuper anya, szuper házvezetono és szuper feleség. Mindenkinek van ideje mindenre.

2012. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 A kérdező kommentje:
Már kértem, de szerinte ez ilyenkor az én feladatom, egész nap itthon vagyok. "sztrájkoltam" is, de csak azt értem el hogy utána 2 napnyit mosogathattam.
2012. jún. 26. 14:32
 46/83 anonim ***** válasza:
82%
Mi a férjed, diktátor? Itt akkor más gondok vannak! Ő mondja meg, hogy takarítani minden nap kell, főzni minden nap kell, mert nem eszi meg a másnapos kaját? Kertészkedéshez nem értek. De véleményem szerint valahogy nem jól osztod be az idődet. Nekem eszemben sincs minden nap főzni, 2-3 napra szoktam, takarítani hetente, de akkor is hetente takarítottam, amikor a gyerekem kúszott-mászott. Dolgozom, a gyerekkel foglalkozom, háztartást vezetek, plusz van 2 webáruházunk, amit 90%-ban én viszek. És én is most akarok elkezdeni tornázni, legjobb lenne otthon, de nekem is az a gondom, hogy otthon nincs motiváció. Mondjuk rajtam nincs sok felesleg, ezért én heti 1x tervezek tornázni járni (vagy otthon), de beiktatom. Sürgősen beszélj a férjeddel, mert ahogy ő viselkedik nem férjhez és apához méltó. Ha az én férjem a munkatársnőjét dicsérné az én káromra, máris küldeném hozzá. Így nem volna szabad megsérteni a házastársamat. Rajtam is van felesleg, ne érts félre (és még az is lehet, hogy a férjem munkatársnőjének tökéletes az alakja, nem tudom), de ezt nem így kell előadni, hogy a másik tökéletes, te pedig sz@r vagy.
2012. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
43%
"Mi van,ha valaki minden nap foz, minden nap takarít, minden nap port torol, felmos, kertészkedik stb. Neki ez a normális." - Neki nem ez a normális, különben csendben tenné a dolgát és nem lenne fáradt délután menni tornázni.
2012. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
96%

19-es vagyok.

Reggeltől déli alvásig csak a gyerekkel foglalkozok,akkor is ha épp kocogok sétáltatás közben.Képzeld,ágyban lustálkodva is lehet vele foglalkozni.

Déltől 4ig dolgozom,abból 2 órát átalszik,maradék kettőt eljátszik körülöttem.Utána vacsit főzünk,közben játszunk,kezébe adom a dolgokat,tanuljuk a neveit (répa,tészta,stb).5re ér haza párom,onnantól közösen játszunk a gyerekkel,közösen fürdetjük,elmegyünk sétálni,most már fagyizni,nagyszülőkhöz,ide-oda. Ha az alvásidőt nem számitjuk,akkor kb napi 2 órát nem foglalkozok a gyerekkel.Nem leszek ettől rossz anya,főleg hogy érte dolgozok,hogy meg legyen mindene,legyen hova visszamennem dolgozni amint bölcsis lesz.


Kérdező: nagyobb bajok vannak a házasságoddal mint a heti 3x reggeli torna ideje...

2012. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
70%

"Szegény kérdezo is kapott hideget. Mi van,ha valaki minden nap foz, minden nap takarít, minden nap port torol, felmos, kertészkedik stb. Neki ez a normális. Egyszeruen a férje egy bunko, taplo, akit már rég szája vertem volna, ha így b---gatna az alakommal. De ugy látom, itt mindenki szuper anya, szuper házvezetono és szuper feleség. Mindenkinek van ideje mindenre."



Nekem nem azért van időm mindenre, mert szuper anya vagyok hanem azért, mert ésszel osztom be a napom és nem naponta főzök kis adagot, hanem kétnaponta nagyot, nem törlöm le a nemlétező port, és nem szedem ki az előző nap már kiszedett gyomnövényt.

Ergo: nem csinálok magamból sajnálnivaló szolgalányt. Azt a házimunkát végzem el, amit VALÓBAN EL KELL.


Így jókedvű maradok, mosolygós, és van időm magamra is, a férjemre és a gyerekre, ergo nem kell félnem hogy a férj másikat keres.

2012. jún. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
80%

"Már kértem, de szerinte ez ilyenkor az én feladatom, egész nap itthon vagyok."

Nálunk egyszer mondta ezt a férjem.

Az volt rá a válaszom: Ha azt akarod, hogy csinos legyek, főzicskézzek, meg kertészkedjek, akkor nem fér bele az időmbe a takarítás. Szóval vagy fizet egy takarítónőt, vagy megcsinálja ő.

Mondanom sem kell, az előbbi megoldást választotta :)

De ehhez az kell, hogy tudjatok beszélni, el merj neki mondani mindent. Ne csak a te dolgod ez. Ha nem bírod, szólj neki, ha nem segít, fizessen valakit aki segít.

Amúgy meg nem hinném, hogy az alakod miatt hagyna el...ez baromság. Az miatt fog elhagyni, mert lerobbansz a aok munka mellett és keres olyat, aki foglalkozik vele

2012. jún. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!