Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjek a férjemnek, vagy...

Engedjek a férjemnek, vagy ragaszkodjak a megbeszéltekhez?

Figyelt kérdés

Kislányunk 7 hónapos, 1 hónapja elkezdtem tornászni. Reggel kelek 5-kor, lefejem a reggeli tejet és megyek 6-ra. Fél 8-kor találkozunk a villamosnál, párom megy dolgozni én pedig a babával haza. mindezt heti 3x.

Most azt mondta, hogy ez neki sok, neki ez így nem jó. A lányunk f7-7 között kel, át kell pelenkázni, felöltöztetni, megetetni a lefejt tejjel és babakocsiban tolni 15 percet.


Azt szeretné, ha délután-este járnék, amikor ő hazaér, vagy (szerintem minden nap) áthívja az anyukáját. De én akkor már elég fáradt vagyok, nem tudnám rávenni magam.


Elég sokat piszkált a túlsúlyom miatt, ráadásul sajnos a szoptatás alatt is híztam, pedig a legtöbben fogynak. Tudom, hogy mennem kéne, ő is tudja és akarja, de nem akar benne támogatni :-(


Ti mit tennétek?


2012. jún. 26. 12:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó, nem belekötni akart senki, de te meg értsd meg, hogy sokszor a kérdezők zsákjából is kibújik valami...........a leggyakoribb az, hogy anyuka/háziasszony panaszkodik hogy jaj semmire sincs ideje mit csináljon mert szegény már délutánra fáradt, de a szákból az bújik ki, hogy azért fáradt mert szöszmötölve, tötyögve, lassított felvételként csinál csomó felesleges dolgot....ergo MEGOLDANÁ A SAJÁT PROBLÉMÁJÁT, ha nem így viselkedne.....nem mondom hogy itt is ez van, de azért elég sanszos, mert az (mint rámutatott sok ember a válasz) totál hülyeség hogy valaki minden egyes nap órákat háziumunkázik FELESLEGESEN. Tehát a kérdező, ha HALLGAT a tanácsokra, nem lesz a halálán már hatkor (ami még semmi!! a délután hat az semmi...), hanem el tud menni tornázni akkor, és a problémájának ez a része legalább megoldódik. A másik része meg (a despota férj) meg akkor, ha HALLGAT a többi tanácsunkra is: nem játszik mártírszolgát a nap 10 órájában, hanem kicsit felenged.


Tehát ami a gyengéknek kötözködésnek tűnik, azt azok, akik képesek magukba nézni, tanácsnak vélik és ha megfogadják, megoldódik a gondjuk.

2012. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem neked van igazad, kérdező. Azért az agyrém, hogy miatta kell sportolnod menni, erre ő hátráltat benne... Bele ne haljon már, hogy heti háromnegyed órát kell foglalkoznia a saját gyerekével. És a házimunka se egyedül a te dolgod, mert te is dolgozol, nem háztartásbeli vagy. Én is fordító vagyok, tudom, hogy nehéz leküzdeni az előítéleteket, mert a legtöbb ember szemében ha otthon dolgozol, az nem munka, csak az a munka, ha benn ülsz valami irodában, ahol nyugodtan lehet hétköznap délután kettőkor a gyakorikérdéseken válaszolgatni. És azt is megértem, hogy az otthon sportolás (amit lelkesen ajánlgat itt mindenki, nehogy férjuradnak korán kelljen kelnie...) nem mindig megoldás, én szeretek sportolni, de még az se megy mindig, ha nem hajtanak a többiek, hát még ha olyat kéne csinálnom, amit nem szeretek... Próbálj beszélni a férjeddel, mondd meg neki, hogy rosszul esik a hasonlítgatás a kolléganővel, meg hogy az ő kedvéért jársz sportolni és igazán megtehetné, hogy segít ebben.
2012. jún. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
37%

Én nem látom bele amit utolsó ír....mármint ha egy férj nem akar reggeli rohanás készülődés közepette még gyereket etetni, büfiztetni, amíg anyuci popót formál, nem mondanám egyből hogy a pasi tuti nem akar a gyerekével foglalkozni a szemétládája....


Egyébként két oldalról lehet ezt nézni:


1. apuka szemétláda, mert anyukát elmondja mindennek, dagadtnak, stb.-nek, nem segít semmiben, a gyerekkel nem akar még napi 45 percet sem foglalkozni, pedig szegény anyuka egész nap takarít és mos és főz és kertészkedik, délutánra még majdnem meghal olyan fáradt, nem várható el tőle hogy szerencsétlen még hatkor álljon neki tornázni, pláne nem otthon, mert hát az milyen már, hát alakot formálni edzőteremben lehet csak, a férj egy szemét mert nem segít semmit, szegény anyuka hiába kéri.


2. szegény férj menne dolgozni, 45 perce van hogy elkészüljön, és még anyuka a gyereket is rátestálja, mert őnagyságának derogál délután tornázni, neki csak reggel felel meg, mert délutánra aaaaaaannyira elfárad abban, amire más édesanyának nincs egy fél napja csak két órája, hogy már nem tud elmenni az edzésre, mert hát csak edző és csittivitti edzőteremben megy a popóformálás, otthon smafu, az a csóróknak való.



Na most: mivel nem ismerjük a férj álláspontját, ezért mindenki azt a verziót hiszi el amelyik szimpatikusabb neki. Én amondó vagyok, a kettő között van az igazság: KOMPROMISSZUM. Erre kevés ember képes. Utolsó válaszoló pl. nem.

2012. jún. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Megmondtam a férjemnek, hogy valamiből engedni kell, de megkaptam hogy simán talál valakit, aki nálam jobban csinálja és még jobban is néz ki :-( És igaza van :-(((

Már a délután sem jó neki, mert az anyja talált munkát így nem tud jönni délutánonként ő meg nem akar vesződni a gyerekkel.


Találtam egy termet, ami éjfélig van nyitva, majd járok valahogy altatás után :-(

2012. jún. 28. 19:18
 75/83 anonim ***** válasza:
100%

Te szent ég! Nem mondod komolyan, hogy ennyire eldurvultak a dolgok?

Akkor marad az éjféli edzőterembe járás.

"Nem akar vesződni a gyerekkel"--->???????? Ehhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem! Csak becsúszott a baba vagy mindketten szerettétek volna? Mert ez így nagyon nem okés...


Szerintem besokallt a férjed.

2012. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
100%
Húha ez tényleg durva, sajnálom igazán. :( Sajnos itt tényleg nem "csak" a tornázás beillesztése a napirendbe a probléma, hanem sok minden más is. Kíváncsi lennék, ha a torna hatására lefogynál, akkor a kedves férjed másképp viselkedne-e?
2012. jún. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
84%

74. kommentedre reagálva


ha ez így, ebben a formában hangzott el, akkor a férjed már rég nem szeret téged. ebben az esetben kisebb problémám is nagyobb volna annál, h mikor tudok edzeni járni. tisztáznotok kellene, h mit kerestek egymás mellett

2012. jún. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Utolsónak teljesen igaza van. Ha nekem mondott volna ilyet a férjem, abban a pillanatban pakolok és megyek, mondván, máris keresheti azt a jobbat. Ennek előbb utóbb ez lesz a vége, az idő húzásával csak magadat teszed tönkre. A gyereke nem érdekli, te pedig csak egy háztartási alkalmazott vagy, akivel szemben egyéb követelmények vannak. Ezek után meg sem merem kérdezni, de feltételezem, a hálószobában is vannak elvárásai.
2012. jún. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
100%

Te komolyan egy olyan férfi mellett akarsz maradni, aki folyamatosan azzal zsarol, hogy "talál jobbat" és "nem akar a saját gyerekével vesződni"??


A hangsúly a megfogalmazáson van. Ha egyszer visszaadja a gyereket, hogy "most nagyon fáradt vagyok, vedd már át", az rendben van, belefér.


De így nyilatkozni a saját gyerekéről, illetve téged azzal zsarolni (igen, ez ZSAROLÁS!!!), hogy lepattan és más nő után néz...

Ugye tudod, hogy így idő kérdése, hogy megcsaljon és utána ártatlan arccal kimosakodjon, hogy tulajdonképpen ez a te hibád, mert Gizike jobb rántást csinált meg fél centivel feljebb van a melle? Te meg el is fogod hinni, hogy rajtad múlt.


A lányodnak is szeretnél olyan példát mutatni, hogy mindenben kutyaként alá kell feküdni a férj akaratának és feladni a saját személyiségét? Mert ezt fogja látni és ő is ilyen kapcsolatot fog keresni.

Örülnél neki, ha 20 év múlva a lányod is ilyen kapcsolatban/házasságban élne és tudnád, hogy rá is olyan boldogtalan élet vár, ami akkor már mögötted is lesz?

2012. jún. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
83%

Soha életemben nem értettem miért szeret egy nő áldozati bárány lenni.


Kicsit észre kéne téged térítenie valakinek....mert ez nem normális viselkedés TŐLED SEM, hogy idejössz és szomorú szmájlikkal panaszkodsz hogy a férjed megint mivel alázott meg és hogy nem baj akkor te majd éjfélkor mész tornázni.....dönts:


sajnáltatni akarod magad?

változást akarsz?


ha az első a célod, akkor jó helyen jársz, itt kell panaszkodni valóban, mert sok háziasszony sajnál és szétszidja a férjedet. Persze változás nem lesz az életedben, mert ettől nem fog változni semmi.


Ha változást akarsz, nem ide jössz panaszkodni, hanem a férjednek mondod meg hogy most már aztán fogja be a száját mert te fogod úgy otthagyni mint az állat, ha nem fejezi be, és nem fog más nőt találni aki szomorú kutyafejjel hozza vissza az eldobott labdát nap mint nap...



Kihasználni, szétalázni csak azt lehet, aki hagyja. Az kevés, hogy itt panaszkodsz minden egyes nap hogy már megint milyen csúnyát mondott a férjed, a háziasszonyok meg virtuális vasvillát rázva elmondják mindennek. Ettől még nem változott meg egy nőnek sem az élete.



Most komolyan, szerinted ez megoldás, hogy akkor majd éjjel jársz tornázni? Ilyet ír több oldalnyi kommentre egy értelmes felnőtt nő? Hát ennyire nem használt semmit, amit mindenki írt a férjedről? Vagy csak jól esik ha megint azt olvasod, hogy "jaj te szegény, nehogy éjfélkor tornázz, hát hogy lehet ilyen goni a férjed?"


Itt már tényleg neked kéne felnőnöd a feladathoz, és felnőttként kiállni saját magadért. Nem sajnálgatom soha azokat a nőket, akik nem képesek tenni a férj alázása ellen, csak panaszkodnak. Mert egyelőre csak ezt látom...inkább eljárnál éjfélre csak hagyjon békén? EZ mi??

2012. jún. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!