Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjek a férjemnek, vagy...

Engedjek a férjemnek, vagy ragaszkodjak a megbeszéltekhez?

Figyelt kérdés

Kislányunk 7 hónapos, 1 hónapja elkezdtem tornászni. Reggel kelek 5-kor, lefejem a reggeli tejet és megyek 6-ra. Fél 8-kor találkozunk a villamosnál, párom megy dolgozni én pedig a babával haza. mindezt heti 3x.

Most azt mondta, hogy ez neki sok, neki ez így nem jó. A lányunk f7-7 között kel, át kell pelenkázni, felöltöztetni, megetetni a lefejt tejjel és babakocsiban tolni 15 percet.


Azt szeretné, ha délután-este járnék, amikor ő hazaér, vagy (szerintem minden nap) áthívja az anyukáját. De én akkor már elég fáradt vagyok, nem tudnám rávenni magam.


Elég sokat piszkált a túlsúlyom miatt, ráadásul sajnos a szoptatás alatt is híztam, pedig a legtöbben fogynak. Tudom, hogy mennem kéne, ő is tudja és akarja, de nem akar benne támogatni :-(


Ti mit tennétek?


2012. jún. 26. 12:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Ha nincs másnap új kaja, azért szól, igen. A tisztaság és a kert miatt nem, de ez nekem fontos.


A napirendet próbálom variálni, alakítgatni, csak a munka elég kiszámíthatatlan. Emiatt nekem szinte minden nap más napirendem van. A lányunknak nem, ő fix időben eszik, alszik stb. Ha nem kellene dolgoznom, nem lenne semmi gond...

2012. jún. 26. 15:45
 62/83 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs kertem ezért nem tudom mi a túrót lehet minden áldott nap a kertben művelni? Termesztetek valamit és naponta le kell szedni? Vagy vannak olyan gyomnövények amik éjszaka nőnek és minden nap le kell szedni? Tényleg nem tudom, sosem volt nagy kertem, kíváncsi vagyok mi az, amit minden nap egy kertben meg kell csinálni és időigényes.


Egyébként a hétvégi torna, mint öltet szerintem magasan a legjobb az összes leírt közül! De ettől függetlenül, a férjednek ne hagyd hogy ennyire királykodjon, milyen ember az aki két nap egymás után nem tudja megenni ugyanazt? De egyébként erre is van megoldás: van a tűzhelyeden két főzőlap is? EGyikre tegyél fel főni egy kaját aznapra, másikra meg másnapra. Vagy a sütő is mehet....és akkor elég csak háromnaponta főzni, mert megcsinálod a kaját előre két-három napra, és a férj mégis minden nap mást eszik. Ez eddig nem jutott eszedbe? De ettől függetlenül a férjjel elbeszélgetnék, hogy álljon már néha oda mosogatni.


Egyébként minden nő a maga életének alakítója, aki hagyta hogy a férj háziszolgának használja, ott már el lett rontva az elején sajnos. Ha a feleség hagyta magát beleszokni abba hogy ő a házitündér, a férj meg az uralkodó, akkor az ő hibája volt. Nem szabadott volna. Mondanám, hogy beszéld meg vele, de az ilyen háziasszonyoknak erre úgyis az a válasza: "nem ér semmit, próbáltam""

Nem tudom mit lehet csinálni egy olyan helyzetben, ahol a férj már hozzászokott a jóhoz, nem volt még részem ilyen házasságban, mi mindenben egyenlőek vagyunk, besegítünk egymásnak mindenben.

2012. jún. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
63%
57-es: Azért ha úgy gondosan végigolvasgatod ezeket a párbeszédeket, amik a válaszolók és a kérdező között jöttek létre, akkor rájössz, hogy azért tértünk el ennyire a tárgytól, mert próbálunk abban segíteni a kérdezőnek, hogy ne legyen ennyire feszített a napja. Még az elején írta, hogy délután neki már nincs energiája tornázni menni, mert elfárad. Ezután kezdtük firtatni, hogy mitől fárad el. És itt jött az a képbe, hogy valószínűleg nem jól osztja be az idejét, túl sokat vállal, a férje pedig sajnos olyan amilyen, ebben maximálisan osztom annak a véleményét (talán utolsó?) aki azt írja, hogy el lett kényeztetve (lehet, hogy már az anyukája által is, de hogy a feleség is közreműködött, az biztos), lehet, hogy már veszett fejsze nyele, hogy a férjével beszélni tudjon, mert a férj meg van róla győződve, hogy asszony nem csinál otthon semmit. Ez egy összetett probléma, nem lehet úgy segíteni a kérdezőnek, hogy engedj/ne engedj és kész, hanem felszínre kerültek másfajta gondok is, amiken változtatniuk kellene, ha mindketten szeretnék jobban érezni magukat a bőrükben.
2012. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
68%
63-as vagyok. Márcsak azért sem jól oszthatja be a kérdező az idejét, mert otthon van a picivel. Kérdezem én, mi lesz akkor, ha visszamegy dolgozni? Kismillió nő csinálja azt, hogy dolgozik, gyereket nevel, háztartást vezet és sokunknak még egyéb más teendői is vannak (másodállás, kb. mint a kérdezőnek a kert művelése).
2012. jún. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
91%

Csak a főzés részére reagálnék, mert gyerekem nincs, így abban tapasztalatom sem.


A férjemnek is az a lövése, hogy nem eszik kétszer ugyanazt egymást után. Én meg hétig is elvagyok ugyanazon.

Úgyhogy főzök többfajta kaját, így három napig elvan, nekem meg tökmindegy, hogy egy vagy három lábos mellett állok. Mivel eleve később ér haza, nem frissen tűzhelyről levéve kapja, hanem hűtőből elővéve, felmelegítve. Innentől mindegy, hogy melyik dobozt veszem ki a hűtőből és melegítem meg neki.

Ha végképp nincs éppen kedvem/időm főzni, akkor meg megoldja a kaját máshol - mondjuk pont ezért főzök többfélét inkább, mert amit ő eszik a városban, az minden, csak nem egészséges, szóval valahol az én vesszőparipám is ez.



Kérdező: egyébként milyen a viszonyod a férjeddel? Nekem az jön le a sztoriból, hogy tele van elvárásokkal, viszont nincs kommunikáció és munkamegosztás, hanem basaként parancsolgat, te meg lihegve igyekszel megfelelni. Ha rosszul látom, kérlek javíts ki.

2012. jún. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
51%

Sziasztok!


Én a kert részében "vagyok otthon" illetve anyukám. Egy átlagos kertben naponta körülbelül 3-4 órás munka van. Kapálni, ilyenkor leszedni ami folyamatosan érik + locsolni. Ez egy igen megterhelő feladat pláne ha más dolga is van az embernek.

2012. jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
54%
Naponta 3-4 óra munka? Jaj azért ez már túlzás......Na jó, lehet hogy ti termesztetek 20 féle zöldséget, gyümölcsöt még 40 félét, de azért egy átlagos kertben nincs napi 3-4 óra munka....gondolj csak bele: a legtöbb ember eleve dolgozik, mellette még gyereknevelés, főzés, hogy lenne már ideje az embernek napi ennyi kerti munkára? Mondjuk nekem is van ismerősöm, pláne az idősebb korosztályból (mamák, nagyik), akik elszöszölnek a kertben napi 4-5 órát is, de ők nem muszájból, hanem mert egyrészt ez a hobbijuk, és mert ezzel csapják agyon az időt otthon, tesznek-vesznek a kertben. De ezt azért nem írnám le mérvadónak.................Mit kellene 3-4 órát minden egyes nap a kertben csinálni? Minden nap kapálni kell, ha mondjuk van a kertben rózsa meg némi fű? Meg leszedni akkor is minden egyes nap ÓRÁKIG a termést, ha az ember leszedi egyik nap, akkor utána is minden nap mit szedsz le?
2012. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
100%

Még nem olvastam végig a válaszokat, de az, hogy hasonlítgat a kolléganőhöz, hát én ezen nagyon összetörnék lelkileg. Ez olyan szinten bántó dolog... és akkor még ugye bele se gondol, hogy neked is mennyi dolgod van. Tudod először azt gondoltam, hogy áh tényleg menj délután inkább, legyen békesség, kár ilyesmin balhézni, de miután írtad ezt a kolléganős beszólást, így már nem hiszem, hogy engednék neki, hiszen ezzel egyértelműen követeli tőled a gyors változást, arra pedig úgy van lehetőség, ha nem otthon tornázgatsz 20 perces videoblokkokra.

És még egy megjegyzés, ami bár nem a kérdéshez kapcsolódik, de talán hasznos lehet.

Írtad, hogy mindennap takarítasz, hát anya is mindig ezt csinálta, olyan steril környezetben éltünk, hogy az elég durva... aztán amint testvérem bekerült az óvodába, ott szembesült először betegségekkel, akkor hirtelen úgy legyengült a szervezete (hisz nem volt hozzászokva), hogy kórházban volt.

Velem ugyanez volt, több hónapig kórházban voltam, szóval képzelheted...

és mivel mindkettőnkkel így volt, gyanítom köze van hozzá a korábbi túlzottan steril környezetnek is.

Persze azért legyen tisztaság, csak nem szabad átesni a ló túloldalára se, mert lehet, hogy rosszat teszel vele.

2012. jún. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
64%

Szüleim már nyugdíjasok, de teljesen fittek. Van egy kb 1000 nm-es kert, aminek egy részén gyümölcsfák, egy részén termények, illetve rengeteg virág van.

Főleg apám kertben matatós, felhívtam tegnap, hogy mennyi idő a kert. Mondta, hogy ha füvet kell nyírni, az 1 óra, mert minden kis bokrot kerülgetni kell, illetve figyelni, hogy a kutyák nem raktak-e aknát a fűbe, mert arra ciki rátolni a fűnyírót.


Egyébként naponta nem sok, este fél óra locsolás (ha nincs eső), a terményeknél fél óra gazolás/érett zöldség, gyümölcs leszedése. Ha naponta szedi, akkor 10 perc alatt begyűjthető. Gyümölcsfákat heti kétszer szüreteli, gyakrabban nem érdemes.

A ribizlit átvették a kutyák, ameddig felérnek, ott nincs ribizli, mert lelegelték.


Hosszabb idő akkor, ha nekiáll fát oltani (évente egyszer-kétszer), az fél napos piszmogás, mert olyankor meg is metszi őket. A permetezés szintén pár órás mutatvány, de azt se kell mindennap.


Neki az egy napos munka a szőlő, mert ott nagy területen kell piszmogni vele, illetve ősszel egy hétre is felköltözhetne a hegyre a szüret miatt.

2012. jún. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
63%

69! Örülj neki, hogy édesapád ennyire jól tartja magát. DE szerintem nem az volt a kérdés, hogy kinek a szülei, hány óra alatt végeznek a kerttel és, hogy milyen gyümölcsöse van.

Én már fentebb válaszoltam érdemben a kérdésre, nem tudom, hogy szám szerint melyik voltam, de meg kell, hogy védjem a kérdezőt, mi közötök van hozzá, hogy ő meddig szöszmötöl a kertben? Ha már ilyen családi példát hozunk fel, akkor apukám 2 muskátlis ládát 5 percig locsol, mi anyukámmal ez idő alatt kiparézzuk jóformán az egész kertet. Szóval kinek hogy...

Úgy bírom, hogy idejön pár ember segítséget kérni, és mindig találnak valamit amibe belelehet kötni.


Kérdező remélem, hogy megoldódik/megoldódott a probléma és tudtál a férjeddel beszélni.

2012. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!