Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Arab/Török (félvér) barátom...

Arab/Török (félvér) barátom van, anyuék tiltanak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Itt van MO-n már egy ideje, angolul beszél egy kicsit. 17 éves, én 15. Iszlám vallású,mindennap imádkozik. Külsőleg még akár magyarnak is kinéz..barna haj,kék szem, fehér bőr. Titokban találkozunk mert anyuék tiltanak tőle. Apu mindig aztmondja, hogy "minden szép meg jó, de ha ő majd menni akar haza, akkor jól gondold meg, hogy mész-e vele". A tenyerén hordoz a srác, végtelenül kedves, úgy néz rám mint valami kincsre. Azt szeretné ha majd később elmennék vele törökországba a családjához. Mit tegyek, te mit tennél? Nagyon szeretem, de anyuék rám ijesztettek azzal amiket mondanak..

2012. júl. 8. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 TijuMK ***** válasza:
65%

Én is voltam 15 éves és akkor engem is tiltottak mindenkitől, ez az a kor amikor a szülő nem érti meg a gyerekét mert még mindig kisgyereknek gondolja közben már kezd felnőni, a gyerek meg átesik a ló túloldalára mert már azt hiszi mindent tud az életről. Na a kis bevezető monológ után szerintem találkozz vele és beszélgessetek sokat ismerd ki milyen valójában, de semmibe ne menj bele. 15 évesen véletlenül se bíz meg senkiben se vakon mert csak csalódni fogsz. Elég valószínű hogy nem ő lesz majd életed párja úgyhogy mindig legyen egy B terved hogy ne fogj padlót ha esetleg elhagyna. A szüleid majd ha idősebb leszel szépen lassan elengedik a kezed és tudomásul veszik hogy ha neked valaki tetszik akkor azzal találkozol és nem lesz semmi bajod.

Amúgy az én barátom is arab bár én már 23 éves vagyok, semmivel sem veszélyesebbek mint más vallású emberek. Tiszteletben kell tartani a másikat és ezt kölcsönösen el kell várni. Hibbantak meg mindenhol vannak függetlenül vallástól, etnikumtól, országtól.

2012. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ne találkozz vele . Két ismerősöm is fülig szerelmes lett iszlám vallású pasiba. Minden szép és jó volt, tenyerén hordozta addig , mig hozzá nem ment (mindkettőnél igy volt). Aztán egyik Belgiumban maradt a csajjal, de elővette a szijat, mert azzal kell nevelni a nőt, terhesen is verte, két év után tudott elszökni tőle. Másikat rábeszélte költözzenek ki, addig minden szupi volt, utána jött a feketeleves... A vallásuk miatt (is) erősen beléjük vannak 'nevelve' olyan dolgok, ami később bajt hozhat rád. Szüleidnek igaza van.
2012. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
60%
Középiskolás koromban mi is megismerkedtünk iszlám vallású fiatalokkal,levelet is írtak,persze arabul,akkori orosz tanárunk sok nyelven beszélt,így hát megkértük fordítsa le nekünk.Azt mondta :lányok ha nem akarjátok,hogy kecskére cseréljenek benneteket sürgősen szüntessetek meg velük minden kapcsolatot,bármilyen helyesek,akármi szépet ígérnek.S utána beláttuk milyen igaza volt,mert sajnos nem egy élő példát láttunk.Hallgass a szüleidre kérlek!
2012. júl. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
78%

8-as válaszolónak:


bocsáss meg, de tévedsz! A török nőknek egyáltalán nem KELL kendőt hordaniuk (sőt: munkahelyeken, egyetemeken sokáig vita folyt arról, hogy egyáltalán szabad-e kendőben megjelenni!) A nagyon egyszerű és erősen vallásos családok kivételével sehol nem szokás, hogy a nők ne üljenek együtt asztalhoz a férfiakkal; mi több, az isztambuli, ankarai - és általában nagyvárosi - fiatal lányok ugyanúgy diszkóba járnak, mint egyéb helyeken (pl. nálunk). A nők számára nincs elzárt közéleti, sem magánszféra-beli pálya: egy lány - ügyésztől a vasútmérnökig - minden lehet (csak akarnia kell).

A mezőgazdasági vidékeken és Kelet-Törökországban (a kurd vidéken) nyilván konzervatívabbak a szokások, de az ország egészében véve (még mindig) világi állam.

2012. júl. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
Jaj, te lány, hát szerinted aki azt mondja, hogy ő nem olyan, az valóban nem olyan? Aki meg olyan, az meg simán közli veled? És te akkor is vele maradsz? Hallgass a szüleidre, csalódhatsz te magyar fiúban is, csak könnyebben szabadulsz.
2012. júl. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
A 34-es válaszoló helyesen látja!!!!!! és az előttem lévő is.
2012. júl. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
56%

Apukám arab, éltünk szaúd-arábiában, de igazából azt csak kifelé mutatják, hogy a nőknek nincs semmi joga semmihez. Persze jogilag nincs, de a gyakorlatban a legtöbb férfi tiszteli a felesége akaratát. Én lányként egyáltalán nem éreztem magam rosszul ott. Tény hogy pl autót nem vezethettem volna (na amúgy sem, mert gyerek/kamasz voltam.. de értitek:)), férfiakkal nem lehettem egy szobában, ha vendégség volt külön asztalnál ettünk, de nem azért, mert alsóbbrendűek vagyunk, hanem azért, mert ebben a világban erkölcstelen a nőknek és a férfiaknak közel kerülni egymáshoz. Az ilyenek, mint a külön vonatkocsi stb nem azért van, mert a nők alsóbbrendűek, sőt, pont az ellenkezője, a nők védelme miatt van. És igen, elég sok arab férfi elvárja, hogy a felesége kiszolgálja, cserébe nem kell dolgoznia és a férfi hozza haza a pénzt. Hány olyan magyar család van, ahol a nő ugyanannyit dolgozik, de a háztartást is egyedül látja el? Akkor már jobb, ha a nőnek csak ez a dolga. Egyébként meg ha akar lehet majdnem bármilyen karrierje.

És még egyszer kiemelném, ez Szaúd-Arábia, nem Törökország..

2012. júl. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
Még nagyon fiatal vagy, azt hiszed, hogy a párod az igazi, akivel leélnéd az életed, de pár év (vagy hónap múlva) rájössz majd, hogy ez kevés, másra vágysz. Ilyen idősen az ember az érzésbe szerelmes, hisz még magaddal sem vagy teljesen tisztában, nemhogy egy másik emberrel. Törökországról és az iszlámról meg annyit, hogy szerintem elég problémás ez az egész. Olvasd el ezt a cikket: [link]
2012. júl. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon mas a kulturajukban a nök helyzete, erröl irtak elöttem. Sztem a Lanyom nelkül soha c. filmet nyugodtan nezd vegig, ne csak belepislants, ha mar ilyen baratod van!! ;) Ebböl kiderülhet, hogy a vallasuk miatt hogyan valtoznak a dolgok hazassag utan.

En külföldön elek, ahol a legnagyobb kisebbseg török, es igaz, nem ölnek meg megcsalasert, de olvasni olyan dolgokat az ujsagokban, h a Koranra hivatkoznak a birosagon, miert üthetik a felesegüket ott, ahol erik. A fiatalok baratnöjükhöz viszonyulasa, külsö szemmel, errefele is nagyon udvarisas, es tenyleg a kincs a legjobb szo arra, ahogy a csajt kezeli... meg. Asszonykent, terhesen a boltbol kifele a nö a ferfi utan par meterrel cipel mindent (bevasarlast, gyerekeket) egyedül, automosasnal a hatsi ülesröl kiugrik a terhes nö autot mosni (mert elöl csak ferfi ülhet, altalaban, igy pl nagyobb fia). Hallottam rola, h a szülöhazajukban nincs ennyire kendöhordas, ezert felmerült bennem: talan itt azert, mert jobban függenek a fefrfitol, aki gyakorlatilag eltartja öket, ezert a kivandoroltaknak "muszaj"? (Itt az iszlam nök nem nagyon dolgoznak.)Kendöhordas elöfordul 10 eves kortol is, de itt legkesöbb asszony koraban mindenki hordja itt.

Ahogy a 31. irta, embertöl függ, de a vallasuk okozza ezt, amit mar kisgyerekkent "belejükplantaltak" - igy akarhogy is, barmikor elöjöhet... Ez egyszerü pszichologia, ebbe most nem mennek bele, miert. Ahogy Te sem mennel ki vagy feszültnek erezned magad, ha meztelenül az utcan kene setalni, mert a kulturad ilyen, barmennyire szelsösegesen szabad kulturaba keverednel is (amilyen talan nincs is, csak a pelda miatt). Tegyük fel, elhinned, hogy nem kell szegyenkezni, magadban gyözködned magadat, de legbelül megis vagynal a megszokott ruhaba vagy legyen valami, ami eltakar, mert ugy erezned magad kenyelmesen.

Dolgoztam is egy töröknel, csak par napot. A munkaidö vegen, mivel nem volt busz ejjel 1-kor, haza kellett volna, hogy vigyen, ahogy igerte. Ehelyett egy masik török pasival beszelgetett, es a munkatarsaim (magyar is volt köztük!) kezzel-labbal tartottak vissza, hogy "reklamaljak", miutan fel orat vartam ra, h mikor visz haza a szallasunkra, mert ezt nem szabad, ö török!!! Reggel vitt haza. Ennyit a vallasukrol.

2012. júl. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
72%

"Egy 2004-es felmérés rámutatott, hogy az urbanizált területeken élő török nők egyharmada, a vidéken élőknek pedig a kétharmada egyetért azzal, ha a férje időnként bántalmazza, felfogásuk szerint a családon belüli erőszak időnként elfogadható."

Erröl egy masik kerdes jutott eszembe. Arrol volt szo, h elfogadhatonak talalod e a gyerekek fizikai bantalmazasat? Vegül valaki megallapitotta, h erdekes modon azok, akiket gyerekkent bantalmaztak, mind elfogadjak, es azok vannak ellene, akiket nem! Na ez is egy jo pelda arra, hogy amit beledneveltek, az mennyire meghatarozo...



Ngyon mas a kulturajukban a nök helyzete, erröl irtak elöttem. Sztem a Lanyom nelkül soha c. filmet nyugodtan nezd vegig, ne csak belepislants, ha mar ilyen baratod van!! ;) Ebböl kiderülhet, hogy a vallasuk miatt hogyan valtoznak a dolgok hazassag utan.

En külföldön elek, ahol a legnagyobb kisebbseg török, es igaz, nem ölnek meg megcsalasert, de olvasni olyan dolgokat az ujsagokban, h a Koranra hivatkoznak a birosagon, miert üthetik a felesegüket ott, ahol erik. A fiatalok baratnöjükhöz viszonyulasa, külsö szemmel, errefele is nagyon udvarisas, es tenyleg a kincs a legjobb szo arra, ahogy a csajt kezeli... meg. Asszonykent, terhesen a boltbol kifele a nö a ferfi utan par meterrel cipel mindent (bevasarlast, gyerekeket) egyedül, automosasnal a hatsi ülesröl kiugrik a terhes nö autot mosni (mert elöl csak ferfi ülhet, altalaban, igy pl nagyobb fia). Hallottam rola, h a szülöhazajukban nincs ennyire kendöhordas, ezert felmerült bennem: talan itt azert, mert jobban függenek a fefrfitol, aki gyakorlatilag eltartja öket, ezert a kivandoroltaknak "muszaj"? (Itt az iszlam nök nem nagyon dolgoznak.)Kendöhordas elöfordul 10 eves kortol is, de itt legkesöbb asszony koraban mindenki hordja itt.

Ahogy a 31. irta, embertöl függ, de a vallasuk okozza ezt, amit mar kisgyerekkent "belejükplantaltak" - igy akarhogy is, barmikor elöjöhet... Ez egyszerü pszichologia, ebbe most nem mennek bele, miert. Ahogy Te sem mennel ki vagy feszültnek erezned magad, ha meztelenül az utcan kene setalni, mert a kulturad ilyen, barmennyire szelsösegesen szabad kulturaba keverednel is (amilyen talan nincs is, csak a pelda miatt). Tegyük fel, elhinned, hogy nem kell szegyenkezni, magadban gyözködned magadat, de legbelül megis vagynal a megszokott ruhaba vagy legyen valami, ami eltakar, mert ugy erezned magad kenyelmesen.

Dolgoztam is egy töröknel, csak par napot. A munkaidö vegen, mivel nem volt busz ejjel 1-kor, haza kellett volna, hogy vigyen, ahogy igerte. Ehelyett egy masik török pasival beszelgetett, es a munkatarsaim (magyar is volt köztük!) kezzel-labbal tartottak vissza, hogy "reklamaljak", miutan fel orat vartam ra, h mikor visz haza a szallasunkra, mert ezt nem szabad, ö török!!! Reggel vitt haza. Ennyit a vallasukrol.


Nem irtam, h magyarkent meg szokatlan, h eleg apolatlanok is, gyakran tusfürdö nelkül mosakodnak es amugy is ritkabban, jellegzetes szag lengi körül öket alt.

2012. júl. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!