Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Arab/Török (félvér) barátom...

Arab/Török (félvér) barátom van, anyuék tiltanak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Itt van MO-n már egy ideje, angolul beszél egy kicsit. 17 éves, én 15. Iszlám vallású,mindennap imádkozik. Külsőleg még akár magyarnak is kinéz..barna haj,kék szem, fehér bőr. Titokban találkozunk mert anyuék tiltanak tőle. Apu mindig aztmondja, hogy "minden szép meg jó, de ha ő majd menni akar haza, akkor jól gondold meg, hogy mész-e vele". A tenyerén hordoz a srác, végtelenül kedves, úgy néz rám mint valami kincsre. Azt szeretné ha majd később elmennék vele törökországba a családjához. Mit tegyek, te mit tennél? Nagyon szeretem, de anyuék rám ijesztettek azzal amiket mondanak..

2012. júl. 8. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is török pasim van és engem is tiltottak tőle... csak én nem 15 vagyok hanem 21 :)

Lassan megszokják h felnőttem de szeretik egymást, bár érezhető egy kis félsz mindegyik félnél:P

2012. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
50%
Igazuk van. Mad kivágják a nunidat és leshetsz!!
2012. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:

???? itt mindenki arról beszél, h ne költözzön ki, mert elmúlik a nagy szerelem, meg mert az iszlámok nőkhöz valóhozzáállása meg stb. Ki mondta, h a kérdező feleségül akar menni a sráchoz, és ki akar menni Töröko.-ba??? Ha jól értem az eredeti kérdést, a lány JÁRNI akar a sráccal, és azt szeretné, ha a szülei nem elleneznék. Szerilntem a legtöbb normális 14-18 éves lány életének része a pasizás. Ez a lány egy török/arab srácot választott, mi ezzel a baj??? Ennyi erővel mindenkit lehetne kifogásolni: Keresztény, ateista, muszlim, sötét bőrű, ázsiai, itt él, ott él, ez a szülei munkája, idelár suliba nem ide jár mindenbe bele lehet kötni, HA AKARSZ. Egy iszlám vallású fiatal miért ne szerethetné ugyanúgy a baránőjét mint egy keresztény? Az meg a mésik, h minden kúltúrában megvannak azok, akik kiforgatva, vagy még mindig szó szerint értelmezik a régi szokásokat, szabályokat. és vannak, akik képesek újraértelmezni, átgondolni vagy akár elagyni olyan részleteket, amelyek a kulturális, technikai, tudományos és társadalmi változások következtében elavultak vagy értelmüket vesztettek lettek. Az az irániakról szóló film meg marhaaság. Mármint nagyon szép téma, biztos jó film, de ez Egy eset a 80as évekből. És hol vannak azok a filmek, amik a sok európai nő életéről szólnak, akik boldog párkapcsolatban élnek az iszlám vallású párjukkal, mint sok előttem szóló? Persze borzalmas az ami ezekkel a nőkkel történt/történik de lehet kivétel. Persze nem mondom h egy év mulva szökj el vele törökbe és menj hozzá, de szerintem te se ezt terveed. Esetleg beszéld meg a szüleiddel, hogy te nagyon szereted, de persze eszedben sincs hozzámenni, vagy kiköltözni hozzá, csak Te is szeretnéd megtapasztalni a szerelmet blablabla és ha egy icipici jelét látod annak h megjelennek nála ezek a tulajdonságok(agresszió, nők lenézésse) azonnal szakís vle, és vigyázz magadra:)


ui.:ha a szüleidet megkérdezed h MIÉRT tiltanak ennyire, meg tudod magyarázni nekik amiben tévedtek, de lehet h te is rájössz pár apróságra. Tudod: a szerelem vak :)

2012. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:

off, 63.-nak:

Ki mondta, h a kérdező feleségül akar menni a sráchoz, és ki akar menni Töröko.-ba???

A kerdezö kerdezte igy: "Azt szeretné ha majd később elmennék vele törökországba a családjához. Mit tegyek, te mit tennél?"


Vannak minden vallasban is mindenfelek, igazad van, de ez a vallas, legalabbis Nyugat-Eu-ban, erröl ismert, teljesen mas a kulturaja. Nem az egyes esetekben fordul elö ez-az, hanem az egesz kulturajuk mas, en ezert irtam neki erröl.

2012. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:

Tessek, most bukkantam ra egy cikkre:

[link]

Igaz, ez a szaudi eletröl szol. Abban a kulturaban, ahol evszazadokon at ilyen vallasi mentalitas volt jellemzö, megha most jobb is lett (??), mire szamitassz a hetköznapokban, hetköznapi emberek között? A csaladi berkek, szokasok jobban hajlanak a regi hagyomanyok fele, mindenütt a vilagon. Hacsak nem a forradalmar nök csaladjaba kerülsz, pl anyosod az egyike az ujitasokat kivivott nöknek. :)

egy korabbi


ui: ha kimesz vele törökbe, majd legyszi jelentkezz, komolyan erdekel!

2012. aug. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:

37-es:Hála a jó égnek,apukád normális!

Egyébkénz mizu a kérdező?Meg van még a lovag?

2015. nov. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!