Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Arab/Török (félvér) barátom...

Arab/Török (félvér) barátom van, anyuék tiltanak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Itt van MO-n már egy ideje, angolul beszél egy kicsit. 17 éves, én 15. Iszlám vallású,mindennap imádkozik. Külsőleg még akár magyarnak is kinéz..barna haj,kék szem, fehér bőr. Titokban találkozunk mert anyuék tiltanak tőle. Apu mindig aztmondja, hogy "minden szép meg jó, de ha ő majd menni akar haza, akkor jól gondold meg, hogy mész-e vele". A tenyerén hordoz a srác, végtelenül kedves, úgy néz rám mint valami kincsre. Azt szeretné ha majd később elmennék vele törökországba a családjához. Mit tegyek, te mit tennél? Nagyon szeretem, de anyuék rám ijesztettek azzal amiket mondanak..

2012. júl. 8. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
54%
Ne foglalkozz ezzel a pasival, mert nagyon rosszul járhatsz sajnos!!
2012. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek! itthon maradok, felnőttként pedig nem törökországban, hanem brazíliában szeretnék élni.. :D

megnéztem a filmet, tanulságos. ha ő menni akar, ígérhet mindent, menjen egyedül. :)

2012. júl. 11. 12:33
 43/66 anonim ***** válasza:
63%
Én vagyok a félig arab. Nem tudom miért kellett ennyire lepontozni a válaszomat. Lehet, hogy egy európai nőnek ez nem elfogadható, de ettől még így van. Nem tiszteletlenség, ami ott van, hanem egy másik világ és hozzáállás. Tény és való, hogy a férfi a főnök, de Magyarországon is a férfiak vannak vezető pozícióban és gyakran ugráltatják a párjukat és parancsolgatnak nekik. Nem kell úgy tenni, mintha ez az arab országok sajátossága lenne. A szaúdi nők nem boldogtalanok, nekik/nekünk ez a normális, ez a jó és kényelmes. Ha nem tetszik nem kell idejönni.. De nyilván a sok ember itt, aki még sosem járt arab országban sokkal jobban tudja, mint az, aki élt is ott.
2012. júl. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 TijuMK ***** válasza:
63%
Teljesen egyet értek az előttem szólóval annak ellenére hogy én is európai nő vagyok, de a barátom arab. Amúgy engem is lepontoztak a válaszomért:) Hát sajnos ilyen a világ olyanok osztogatnak tanácsokat akik max a tévében láttak arab embereket de ők aztán nagyon tudják mi hogy megy arra felé, ahelyett hogy a saját magukkal foglalkoznának.
2012. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
47%
Köszönjük, megint, íme, sikerült egy újabb iszlamofóbot kreálnotok a nyomorult Iráni filmmel!!! Ott ez van/volt/lesz inchallah, de NEM EZ JELLEMZŐ A MUSLIM VILÁGRA! Te meg, kérdező, nőjj fel, idővel majd talán Isten segítségével ráébredsz arra az útra, amin járnod kell, és majd arra fogsz figyelni, amit az eszed diktál, és nem a GYK-s válaszolók egy része, aki ihesztget. Most Brazília, utána meg Japan holnapután meg talan a Hold. ? =) Kellenek az álmok és a vágyak, mert nem szabad szürkeségre berendezkedni. Így születnek a világ jártas tinik:) De ne ilyen áron már, hogy pasi van a dologban!!!!!!
2012. júl. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
55%
És igen. ki kell mondani, az mindig 0%-ot kap, aki védelmébe veszi az Iszlámot.
2012. júl. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 A kérdező kommentje:
:)
2012. júl. 11. 18:55
 48/66 anonim ***** válasza:

Elöször is bocsanat, hogy rosszul masoltam, es ujra beekelödött az elsö hsz-om a masodikba. :)

Egy üzenetet kaptam, valoszinüleg a felig szaudi hölgytöl. Ö hivta fel a figyelmemet, valamit valoszinüleg felreerthetöen irtam, ezert szeretnem tisztazni: NEM a muszlin vilagvallasrol irtam, hanem arrol az ALTALANOS kepröl irtam, amit itt Nyugat-Europaban latok.

Nem a vallasrol, es nem is egyes szemelyekröl, hanem egy altalanos kep az itt elö muszlimokrol, akik legtöbbje török. Ez nem jelenti azt, hogy minden muszlim ilyen. A pszichologiai reszebe nem mentem bele: a jellem kialakulasaban az elsö 3 ev a legmeghatarozobb, masodlagosan az elsö 7 (ezutan kb kialakulnak a fö jellemvonasok), es mindezt a környezet hatasaibol vesszük at, nagyreszt akaratunktol függetlenül. Ezen felnöttkent, tudatosan, sok-sok ev alatt, sok-sok energiat beleölve (discozas es hasonlok helyett) valtoztathatunk - igy ök is, kerdes, vajon hanyan teszik/tesszük... A kerdezö altal irtak pedig teljesen egybevagnak ezzel a jellemzessel, egyetlen olyan dolgot sem olvastam benne, ami nem jellemzö az itt elö muszlimokra.

Teljesen igaz, hogy az arab nök nem boldogtalanok, nekik ez a normalis, jo kenyelmes, ez is latszik az itteni muszlimokon is. (Akik legnagyobbreszt törökök, szaudit nem is ismerek.) Ahogy a belinkelt cikk is irt erröl; sok nö a burkahordast önkent is valasztana a felmeresek szerint...stb. Sztem egy magyarnak viszont, aki nem ehhez a kulturahoz szokott, nem lenne kenyelmes. Igaz, hogy itt is vannak, akik parancsolgatnak a felesegüknek, csak itt vissza lehet szolni, itt nagyobb a szabadsag - itt ez a megszokott, normalis, kenyelmes.

Sztem azert is pontoztak 0-ra az iszlamot vedö valaszolot, mert magyarkent, teljesen mas kulturaban felnöve, ehhez szokva mashogy erezzük ezt a ferfi-nöi szereposztast, mint aki "belülröl" latja, ahhoz szokott, es ha jol emlekszem, a pontozassal jelezheted, mennyire hasznosnak tartod a valaszt vagy ilyesmi, igy nekik nem hasznos. (Ez a resze nem erdekel, csak amennyire emlekszem.)

Nem itelkezni akartam barkiröl, hanem a Kerdezönek bemutatni, amit latok, amit sztem ö nem ismert.

00.37

2012. júl. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
79%
Lanyom nelkul soha cimu konyv / film 1984 es tortenetett mesel el. Amikor ezzel a filmmel peldaloznak 2012 ben csak mosolyogni tudok. 10 eve irani ferjem van egy fiam es egy lanyom minden nyaron 3 honapot teheranban toltunk regebben meg a suli elott volt hogy 6 ho 1evet is folyamatosan kint eltunk. Nem reszletezem mert senkit nem erdekel de nagyon jol erezuk magunkat es megtehetnenk hogy mashova menjunk de szeretunk itt lenni.
2012. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
53%
Asalam Alaykom, Kedves utolsó hozzászóló, a te életed nem érdekes a filmgyártóknak, mert az nem az iszlám ellen lenne. Nem sulykolná a fejekbe, hogy Iránban is lehet szépen élni, sőt..., és hogy nem minden muszlim veri a feleségét. Köszönöm, hogy megosztottad az élettapasztalatod. Az a baj, hogy a te véleményedre a filmmel dobálózók nem hallgatnak, mert 1szál egyedül nem lehet meggyőzni a hadat.
2012. júl. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!