Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Arab/Török (félvér) barátom...

Arab/Török (félvér) barátom van, anyuék tiltanak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Itt van MO-n már egy ideje, angolul beszél egy kicsit. 17 éves, én 15. Iszlám vallású,mindennap imádkozik. Külsőleg még akár magyarnak is kinéz..barna haj,kék szem, fehér bőr. Titokban találkozunk mert anyuék tiltanak tőle. Apu mindig aztmondja, hogy "minden szép meg jó, de ha ő majd menni akar haza, akkor jól gondold meg, hogy mész-e vele". A tenyerén hordoz a srác, végtelenül kedves, úgy néz rám mint valami kincsre. Azt szeretné ha majd később elmennék vele törökországba a családjához. Mit tegyek, te mit tennél? Nagyon szeretem, de anyuék rám ijesztettek azzal amiket mondanak..

2012. júl. 8. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
36%
Kérlek részletezd, írd le, amit ide szánsz!!!! Ebből is tanuljanak. A te történeteid is annyit érnek, mint a filmbéli nőé- . Te is ugyanolyan hús-vér nő vagy, mint bárki más, mint a szereplő. És te is igaz történetet mondhatsz el . ugyanonnan, az érem másik oldaláról inchallah.
2012. júl. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
53%
Én vagyok a félig szaúdi, nem írtam senkinek se levelet, részemről le van tudva a történet, mindenki higgyen amit akar.. Én tudom, hogy akkor is boldog vagyok, ha Budapesten vagyok, és akkor is, ha Jeddah-ban vagy Riyadh-ban, nem a helytől függ. De ettől még bántó, hogy minden ember azt gondolja az arabok és a muszlimok rossz emberek, mert nem. De arról nem szólnak a hírek, hogy hány millió nő él boldogan arab országokban, csak arról a párról, akinek nem tetszett.
2012. júl. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj, hogy itt europaban nagyon sok rossz arab, perzsa stb... jon . Persze tanult es jo emberek is de az kevesebb azok az emberek nem is viselkednek ugy hogy fel perc utan megmomd honnan jott. Mert kik miatt itelik meg igy a muszlimokat? Hat, sajnos nem az en perzsa ferjem es fiam miatt. Hanem valutas, telefonarus, drogarus, esetleg meg drog fogyasztok miatt. Sajnos ilyenekbol tobb van es ezekkel lehet nap mint nap talakozni az utcan. Mert az olyanok mint az en ferjem is, reggel 8-tol delutan 5-ig egy irodaban ul es dolgozik aztan siet a gyerekert az edzesre vagy iskolaba es utana haza.

En nagyon sajnalom hogy az emberek igy gondolkoznak az arabokrol perzsakrol muszlimokrol ,de megertem

2012. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 A kérdező kommentje:
Na..látom még mindig van miről beszélnetek!:D Ez az egész elítélés kb úgyvan velük is, ahogy a cigányokhoz állunk hozzá.Mert köztük is van rendes ember, de valaki mondd valami hülyeséget, a többiek meg tapasztalat nélkül mennek utánna, ez köztudott. Részemről senkit nem ítélek el, egy vallást,népet sem, különben nem ő lenne a barátom. Lehet, hogy jó kint muszlimnak lenni, vagy hogy is mondják, de a Magyarok nincsenek hozzá szokva a kicsit is elmaradott körülményekhez.. :) Remélem értitek mit akartam mondani ezzel, nemtudom megfogalmazni a gondolataimat.. :)
2012. júl. 12. 07:10
 55/66 anonim ***** válasza:
67%

é török vagyok és nagyon nem vagyunk elmaradottak mint pl. az irániak. azért van különbség nézegess képeket az Isztanbuli emberekről az utcán a nők kb 20% van még kendőbe is,nemhogy burkába vagy csadorba lennének. attól hogy vallásos valaki az nem nézi le automatikusan a nőket,aki meg azt mondja hogy adok-veszek dolog van az van elmaradva nem mi. akik így gondolkodnak valószínű hogy csak a nyugati médiából és humbug muszlim nők által írt könyvekből tájékozódnak. az iszlámban a nőt tisztelni kell,és a valóban vallásosak tisztelik is. de viszont még rendkívül fiatal vagy ebből a viszonyból nem lesz házasság hacsak nem felveszed a vallást és az iszlám szabályain belül bonyolítsátok le az esküvőt. én annyit mondok hogy nyugodtan foglalkozz vele,legyetek együtt ameddig szeretitek egymást utána pedig lesz ami lesz!

15/L

2012. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
Az iraniak elmaradottak?? Ha jol olvastam 16 eves vagy, ezert nem tudsz semmit meg a vilagrol..... ?
2012. júl. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 A kérdező kommentje:
Most miért az Iránokról van szó amúgy??! :) Török/Arab és Iszlám a téma..:D
2012. júl. 14. 17:29
 58/66 anonim ***** válasza:
73%
Mert a film, amit megnézettek veled, a Lányom nélkül soha című őshülyeség az ezt a témát boncolgatja a maga enyhén ferde szemellenzős történettel. Én inkább azokra a valódi, JELENLEGI nőkre hallgatok, akik most élnek ott, akik most írnak ide, hogy semmi bajuk =) és hogy szeretnek ott lenni.
2012. júl. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
26%

csak arról van szó hogy nem kedvelem az irániakat az eltérő vallási meggyőződésük miatt,ők a tévelygők.ezt szerintem nem részletezem mert lenne vagy két oldal és ezt úgy is csak a muszlimok értenék akármennyire is a jártas a nem muszlim az iszlámba. (direkt nem Kaafirozok inkább marad a nem muszlim)

15/L

2012. júl. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim válasza:
88%
Ki ér neked többet a szüleid vagy ő? Jól gondold át! Én 18 évesen érettségi után kijöttem Egyiptomba egy évet pihenni a gimi és egyetem között. Itt ismerkedtem meg egy 20 éves arab sráccal. Szüleimnek elmondtam ők is tiltani akartak. Jó,ők messze voltak,mert én Egyiptomban ők meg otthon,de akkor is. Én azt hazudtam nekik,hogy szakítottunk,mert ellenőrizni úgyse tudtak,hogy itt mit csinálok. Hugom viszont kiderítette,hogy mi együtt avgyunk és azonnal beköpött anyáméknak. Később odáig fajult a dolog,hogy közölték,hogy válasszak. Ők vagy Ali. Alit választottam. Onnantól kezdve levették rólam a kezüket,de olyan szinten,hogy amikor hazamentem nagyiékhoz nem is akartak látni. Most 20 éves vagyok. Itt élek Egyiptomban (Hurghada) velük. Itt járok egyetemre is. Nem bántam meg,de gyökeresen felfordult az életem. Ha kiváncsi vagy az itteni életre szívesen írok neked privit. Most nem csak a saját történetemet mondanám el,mert az ő családja jó módju és párom se az a vadállat fajta arab,hogy csador meg üt,ver,de ismerek olyat is. Na meg családja azért elég vallásos és nővérét nagyon vallásos pasihoz adták hozzá és hát ő is mesélt nekem "rémtörténeteket",gogy mi megy náluk otthon.
2012. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!