Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsaltam a feleségemet....

Megcsaltam a feleségemet. Hogyan tehetném jóvá?

Figyelt kérdés

Gondolom most támadni fogtok de azért én szeretném jóvá tenni.

Mostanában valami nem volt jó közöttünk és munka miatt másfél hétig távol voltam és megtörtént a dolog. A kollégám valahogy megtudta (együtt mentünk) és biztos vagyok benne, hogy el fogja mondani másoknak mert pletykás. Haragudtam a feleségemre és nem érdekelt, hogy mit fog csinálni. De másnap mindent megbántam. Úgy voltam vele, hogy nem titkolom mert nem sokáig tudnék úgy boldogan élni meg amúgy is megtudná. De tegnap meg ma tök kedves volt és megakarta beszélni a dolgokat és kibékültünk. Gyerekünk is van. Most mit csináljak? Nem sejt semmit de szerintem jó lenne neki elmondani. Soha nem tenném meg mégegyszer. Van valami megoldás?

32F


2012. júl. 31. 20:39
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
68%

Tehát csak a büntetéstől félsz. Nem attól, hogy megbántod, nem attól, hogy fájdalmat okozol neki, nem attól, hogy a gyereked, ha esetleg évek múlva ezt megtudja, le fog nézni téged.


A megcsalás döntés. Te eldöntötted, hogy abban a pillanatban a farkad fontosabb volt, mint a feleséged, a családod. Szereted annyira a feleségedet, hogy megadd neki az esélyt, hogy olyan emberrel éljen, akinek eszébe sem jut, hogy megcsalja? Vagy ha eszébe is jut, eldönti, hogy a házassága fontosabb, és nem teszi meg?

2012. júl. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
65%

"Amikor megpróbáltam megfogalmazni, mit is jelent a titok, magam is meglepődtem azon, igazából milyen nehéz egy ilyen nyilvánvaló dolgot definiálni. A titkot én először úgy határoznám meg, hogy egy olyan felismerés, amelynek kimondásával másnak ártok. Legalábbis sokszor ezt gondoljuk: "nem mondom meg a másiknak, nehogy fájjon neki". De vajon tényleg ezért? Nehogy a másiknak fájjon? Az emberek sokszor egészen nyilvánvaló dolgokat nem akarnak elmondani a szeretteiknek, mondván "szegény, szerencsétlen, öreg, beteg, mi fog történni a szívével stb..." De tényleg így van? Hiszen az akció után jön a reakció. És a reakció során már az kerül gyújtópontba aki a titkot kimondta. Tehát tényleg a másikról van szó? Nem inkább arról, hogy nm mondok ki dolgokat, nehogy nekem legyen rossz? Mert ha így van, akkor ez már megváltoztatja a képet. Hiszen ez esetben egyáltalán nem a másik iránti aggodalomról van szó, sokkal inkább arról hogy a saját bőrömet féltem. És ezért titkolózom. Ebben persze benne van a felelősség elhárítása is. Ez tehát a legfontosabb felismerés: hogy a titok és az elhallgatás mögött - én azt látom - a saját gyávaságunk áll..." "...ez hosszú távon elég komoly következményekkel jár. Méghozzá egy olyan alapvető emberi jellemvonás terén, amit én hitelességnek hívok. És ez már egy kemény ügy akkor."


Dr. Csernus Imre: A fájdalom arcai

2012. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
36%
ugyan már, mi az az ócska duma, hogy soha nem tennéd meg még egyszer?! Ezzel kit akarsz átverni? Vagy magad is elhiszed amit beszélsz? A mostani alkalomnál is mi kellett, hogy megtedd? Rossz időszak az asszonnyal, esetleges viták, és 1,5 hét távollét! Számtalan ilyen lesz még a jövőben és akkor majd mindig félre fogsz kúrni? Ne mondd, hogy nem, mert akkor most sem tetted volna meg. Szánalmas vagy az összes többi olyannal együtt, aki ilyet csinál. Jóvá akarod tenni? Kösd föl magad. De előtte egy jól fizető életbiztosítást köss. Csak utána tégy csomót a nyakadra.
2012. júl. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 Bence_ ***** válasza:
42%

Ha már megtetted akkor szerintem hallgass. Amiről nem tud az nem fáj. Ez a megmondom neki ez csak neked lenne megkönnyebbülés, lenyomnád magadról a terhet és evvel letudnád az egészet.

Ez a tapasztalat talán elég lesz arra, hogy később is emlékezz rá, hogy most milyen rossz és ne tedd meg többet.

2012. júl. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:
#23 Ki tudja jobban? Te vagy én?
2012. júl. 31. 22:27
 26/59 anonim ***** válasza:
73%
Azt hiszem egy külső szemlélődő, aki érzelmektől, megbánástól mentes és tisztán látja a körülményeket, vagyis ÉN jobban fel tudom mérni a helyzetet. Téged most gyötör a bűntudat és a kis feleségedet sajnálod és most éppen ő a mindened. De pár év múlva, mikor megint lesz egy rossz időszakotok, ugyanúgy máshol fogod keresni a boldogságot. Kutyából nem lesz szalonna, tudod? Lehet tiltakozni, lehet ámítani a népet, de te sosem leszel a hűséges férj mintapéldánya.
2012. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
16%

bence


látszik rajtad is,hogy tipikus pasi vagy aki ha megcsal valakit inkább hallgat róla és megteszi még egyszer. férfiak szégyenei vagytok :)

2012. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 Bence_ ***** válasza:
59%
Érdekes milyen könnyen pálcát törnek egy ember felett.
2012. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 Bence_ ***** válasza:
55%

Anonim embertől nagyon jó kritikát kapni :P :D

Érted mit írtam?

2012. júl. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
82%

Ha elmondja, akkor megcsalás.

Ha nem mondja el, akkor megcsalás és hazugság.

Mondjuk ez utóbbiról csak a kérdező tud, és az a baj, hogy vannak emberek, akiknek a lelkiismeretük ennyit is elbír.

2012. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!