Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám szerint egy kapzsi dög...

Anyám szerint egy kapzsi dög vagyok. A történtek után én nem akarok vele többé beszélni. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Édesanyám 68 éves, 60m2-es, 3 szobás lakásban lakik, amit nem tud fenntartani. Folyamatos elmaradásai vannak, és már engem is zaklatnak a közmüvek, hogy rajtam akarják behajtani a tartozását. Fél tulajdonos vagyok, édesapám 82-es halála óta. (már írtam ki kérdést régen, a közműtartozásokkal kapcsolatban) Egész életembe a lakásba hordtam a fizetésemet, én újíttattam, szereltettem, csináltattam mindent.

3. éve élünk a párommal és két kisgyerekünkkel albérletbe, mert kiutált minket, teljesen elborult az agya, olyanokat mondott és tett, hogy inkább menekültünk.


Lényeg, hogy most beszélgettünk többször és belátta, hogy egy 1,5 szobás lakás elég lenne neki, aminek a rezsijét is fizetni tudná. Belement, hogy 8,5 millióért eladjuk a lakásunkat, ő 6 milliió ft-ot kap- ebből már kap jó állapotú lakást, én 2,5 milliót - a fele helyett, melyből belevághatnánk a családommal egy lakáshitelbe.

kijött az ingatlanos és azalatt az 1 óra alatt olyan szinten megalázott, hogy az ingatlanos csak nézett és mondta, hogy ez nem teljesen normális, amit anyám csinál.

Ilyeneket mondott: "én dolgoztam meg a lakásért(kiutalt lakás), nem adom senkinek", "nem kellek senkinek, lelépek örökre tőletek", "kisanyám, ezért taníttattalak (munka mellett végeztem az iskoláimat, saját költségre), hogy ilyen hülye legyél?, ez a lakás 10 milliót ér, te el akarod herdálni, te kapzsi dög"


8 millió körül van ez a lakás, ezen a környéken.


Mit gondoltok erről az egészről?


Az ingatlanos azóta sem tette fel a hirdetésünket.


2012. aug. 20. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
34%
Esetleg felezzétek el a lakást. Egy barátnőm nemrég úgy oldotta meg a nagykorúvá vált lánya önálló lakhatását (a kislány akart mindenáron önállósodni), hogy a lakásukat átalakíttatta két különálló lakássá.
2012. aug. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 A kérdező kommentje:

Nem hagyja abba. Idejár és leveleket dobál a postaládánkba.

10 perc buszútra költöztünk el, nem lakik messze.


De nem akarja eladni a lakást, az örökségemből semmit nem láttam, én tartottam fent a lakást és most itt vagyok családostul albérletbe.

Ha a fizetésemet nem a lakásba hordom, talán sajátom is lehetne már.

Igen, szerintem neki és nekünk is jó megoldás lett volna, amit szerettem volna.

De így eladósítja a lakásom felét is. Felelőtlen, személyi hitele is van, nem érdekli. Mondta, hogy majd az örökösök ne csak örököljenek, hanem fizessenek is már.

2012. aug. 20. 13:32
 13/81 anonim ***** válasza:
90%
lehet hogy fele fele tulajdonban vagytok,de attól még a te feleden ő lehet a haszonélvező
2012. aug. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 A kérdező kommentje:

Támogatnom??????? Én gyedet kapok, ő 90 e ft-os nyugdíjat.


Egy panellakást nem lehet megfelezni:DDDD

2012. aug. 20. 13:33
 15/81 anonim ***** válasza:
75%
Ha már úgyis lakáshitelben gondolkoztok,próbálj meg hitelt felvenni, és venni neki egy kis lakást,az ő feléért cserébe,utána az egész lakás a tied,és azt csináltok amit akartok a lakással.
2012. aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 A kérdező kommentje:

De miért nem látja be, hogy egy kisebb lakás elég lenne neki, nekünk meg a negyed pénz elég lenne, pedig a fele járna ugye?!, és lehetne nekünk is saját lakásunk, hitelre.

Pénzkidobás az albérlet és ezmellett nem lehet félretenni semmi pénzt.

És nem 20 évesek vagyunk már a férjemmel.

2012. aug. 20. 13:36
 17/81 A kérdező kommentje:
De a lakáshitelhez önerő kell! 2-3 milliót ft.
2012. aug. 20. 13:37
 18/81 anonim ***** válasza:
91%
Ő a haszonélvező ami a tulajdonosi jog felett áll. Sajna ez van.
2012. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 A kérdező kommentje:

Van egy telkünk is. A fele az enyém. A nevemre íratta vásárláskor. Ott is utálja minden szomszéd, folyamatosan ezért-azért feljelentik. Most állítása szerint a kutyáját mérgezte le a szomszéd.

Szerintem pedig már öreg a 16 éves kutyája és simán kezd összeesni a szervezete. De állítja, hogy lemérgezték.

Ahhoz képes, csak sántít a kutya, semmi más baja nincs.

2012. aug. 20. 13:39
 20/81 A kérdező kommentje:

Egyébként apukám soha nem lakott ebben a lakásban, mert elváltak, majd meghalt.

Nem is értem, hogy hogy lehet özvegyi haszonélvező. Semmilyen hagyatéki papíron, tulajdoni lapon nem látom ezt feltüntetve. Csak, hogy én vagyok a fél tulajdonos.

2012. aug. 20. 13:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!