Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám szerint egy kapzsi dög...

Anyám szerint egy kapzsi dög vagyok. A történtek után én nem akarok vele többé beszélni. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Édesanyám 68 éves, 60m2-es, 3 szobás lakásban lakik, amit nem tud fenntartani. Folyamatos elmaradásai vannak, és már engem is zaklatnak a közmüvek, hogy rajtam akarják behajtani a tartozását. Fél tulajdonos vagyok, édesapám 82-es halála óta. (már írtam ki kérdést régen, a közműtartozásokkal kapcsolatban) Egész életembe a lakásba hordtam a fizetésemet, én újíttattam, szereltettem, csináltattam mindent.

3. éve élünk a párommal és két kisgyerekünkkel albérletbe, mert kiutált minket, teljesen elborult az agya, olyanokat mondott és tett, hogy inkább menekültünk.


Lényeg, hogy most beszélgettünk többször és belátta, hogy egy 1,5 szobás lakás elég lenne neki, aminek a rezsijét is fizetni tudná. Belement, hogy 8,5 millióért eladjuk a lakásunkat, ő 6 milliió ft-ot kap- ebből már kap jó állapotú lakást, én 2,5 milliót - a fele helyett, melyből belevághatnánk a családommal egy lakáshitelbe.

kijött az ingatlanos és azalatt az 1 óra alatt olyan szinten megalázott, hogy az ingatlanos csak nézett és mondta, hogy ez nem teljesen normális, amit anyám csinál.

Ilyeneket mondott: "én dolgoztam meg a lakásért(kiutalt lakás), nem adom senkinek", "nem kellek senkinek, lelépek örökre tőletek", "kisanyám, ezért taníttattalak (munka mellett végeztem az iskoláimat, saját költségre), hogy ilyen hülye legyél?, ez a lakás 10 milliót ér, te el akarod herdálni, te kapzsi dög"


8 millió körül van ez a lakás, ezen a környéken.


Mit gondoltok erről az egészről?


Az ingatlanos azóta sem tette fel a hirdetésünket.


2012. aug. 20. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 A kérdező kommentje:

Hát kedves nagymama, köszönöm az írásodat!

Tényleg nem lehet özvegyi haszonélvező.


"Az özvegyi jog lényegében a túlélő házastárs (és csakis a túlélő házastárs, vagyis az élettárs nem!) haszonélvezeti jogát jelenti,"


lakás vétele: 81. április 21. fele-fele arányban

válás: 81. november 14.

apu halála: 82. április


Mivel elmúltam már igen rég 18 éves, így sima haszonélvezete sem lehet, miért is lenne?????

2012. aug. 20. 15:38
 52/81 A kérdező kommentje:

1 bátyám van.

Apué volt a ház, így azt örökölte a bátyám.

anyu+apué a lakás, Így a bíróság a felét nekem ítélte.

2012. aug. 20. 15:41
 53/81 anonim ***** válasza:
14%
18 év után sem adhassák el a házat a gyerekek a fejem fölül.A ház mindig az enyém amíg élek. Anyud egyenlő apámmal! Ne akard rávenni az eladásra mert ő tényleg haragszik rád mert azt hiszi, ki akarod forgatni. A másik meg az, ha ő ott él évek óta nem megy el. Ő már idős.Próbálj meg vele kevesebbet találkozni és ki tudja, talán egyszer jobb belátásra veheted.
2012. aug. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
41%

Még olyan lehet, hogy elváltak, de a vagyoni kérdésekben nem egyeztek meg a pár hónap alatt (ettől még el lehet válni), így viszont övé lehet a haszonélvezet. Az ugyanis pont azért van kitalálva, hogy öregségére ne kerüljön senki utcára.

Csak példaként írom, apum 70 éves, mivel még él az anyukája (94 éves) a közös családi házból még semmilyen örökséghez nem jutott, pedig 25 éve meghalt az apukája. (Más kérdés, hogy itt ez nem okoz semmilyen problémát.)

Annyit tehetsz, hogy a számlákat leíratod a nevedről, hisz nem ott élsz, nem használod. A tartozás gyűlik anyukád nevén, ha meghal, megöröklöd a lakást, kifizeted a tartozást.

Butaság viszont arra hivatkozni, hogy te megelégednél a neked járó összeg felével a lakás eladásakor, hisz ha meghal, úgyis örökölnéd az új kis lakás felét (másik felét a bátyád, ha elél addig), tehát ott visszajönne a most "elveszített" összeg.

Amit most írok, nem bántásnak szánom, de ilyen helyzetben miért vállaltok még egy harmadik babát is? Tizenöt év múlva a legnagyobb már tarthatja a markát a szülői segítségért, hogy önálló életet kezdhessen. Ti meg még a saját lakhatásotokat sem biztos, hogy megoldjátok addigra. És a férjednek esetleg nem kellene biztosítani valamit anyagi részről? Az egyetlen amire számítotok anyud fél lakásának ára?

2012. aug. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 A kérdező kommentje:
És fizessem a tartozásait??????
2012. aug. 20. 16:15
 56/81 A kérdező kommentje:

Azért vállaltunk 3. babát, mert el tudjuk őket tartani, szeretjük őket, és sokkal alulképzettebbek, sokkal szegényebbek is vállalnak, nemcsak 3-at. Az a kis önerő kellett volna, amit a bank kér. Anyu meg eladósodik és feleslegesnek gondolom a 60m2-es lakást.

Tavaly télen közüzemenként 50 e ft lett a tartozása. A Hálózat Alapítvány kifizette helyette. De minden évben nem fogják.

De van, nagymamája 83 éves, 10millió ft a nagypapája utáni örökség. De ott a dédi el tudja látni magát, ő szereti a páromat, segíti is, ha kell mindenben. Egész más a helyzet, mint nálunk.

2012. aug. 20. 16:22
 57/81 A kérdező kommentje:

Az a leggázabb, hogy ő is akarta az egészet, mikor kijött az ingatlanos, akkor meg porig alázott a sértegetéseivel.

Nem követelőzöm, csak átvertnek érzem magamat és megalázottnak.

Ezért is akarunk most másik lakást bérelni, hogy meg se találjon, mert elég volt belőle.

Egész életemben segítettem. Ő a hálátlan.

Nem én.

2012. aug. 20. 16:24
 58/81 A kérdező kommentje:

2 tanús esküvőnk volt, elhívtam, nem jött el arra sem.......

Ünnepeknél hívom, nem jön soha.

2012. aug. 20. 16:26
 59/81 anonim ***** válasza:
Igen, ha adósság is marad utána, az is a hagyaték részét képezi. Sokan még évek múlva is kapnak papírt, hogy például adóelmaradása volt az elhunytnak. Nem is tudtak róla, de mivel az örökséget átvették, utólag is fizetniük kell a kiderülő költségeket. Sajnos ez így működik, rengeteg szülő elzüllik, alkoholista lesz, a gyerekei pedig semmit sem örökölnek. Tudomásul veszik, mást nem tehetnek, pedig ők sem akarták, hogy így legyen.
2012. aug. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
38%
Még mindig én: várj, én megértelek, direkt írtam, hogy nem bántásnak szánom. Csak számolj vele, hogy nem tudsz tenni mást. Igen, szüntesd meg a kapcsolatot, éljen ahogy akar, de nem fogják kényszeríteni semmire amibe ő nem megy bele. Ami meg utána marad, az lesz az örökség. Tehát, halála után a fél lakás ára mindenképp a tiéd, hisz az a saját tulajdonod. A másik fele lesz az ő hagyatéka, abból vonják le az esetleg fennmaradó tartozásait. Ott már csak az a gáz, hogy esetleg kevesebbért is el kell adni a lakást annál amennyit ér, hisz a "hitelezői" nem fogják kivárni a lakáspiac fellendülését.
2012. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!