Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám szerint egy kapzsi dög...

Anyám szerint egy kapzsi dög vagyok. A történtek után én nem akarok vele többé beszélni. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Édesanyám 68 éves, 60m2-es, 3 szobás lakásban lakik, amit nem tud fenntartani. Folyamatos elmaradásai vannak, és már engem is zaklatnak a közmüvek, hogy rajtam akarják behajtani a tartozását. Fél tulajdonos vagyok, édesapám 82-es halála óta. (már írtam ki kérdést régen, a közműtartozásokkal kapcsolatban) Egész életembe a lakásba hordtam a fizetésemet, én újíttattam, szereltettem, csináltattam mindent.

3. éve élünk a párommal és két kisgyerekünkkel albérletbe, mert kiutált minket, teljesen elborult az agya, olyanokat mondott és tett, hogy inkább menekültünk.


Lényeg, hogy most beszélgettünk többször és belátta, hogy egy 1,5 szobás lakás elég lenne neki, aminek a rezsijét is fizetni tudná. Belement, hogy 8,5 millióért eladjuk a lakásunkat, ő 6 milliió ft-ot kap- ebből már kap jó állapotú lakást, én 2,5 milliót - a fele helyett, melyből belevághatnánk a családommal egy lakáshitelbe.

kijött az ingatlanos és azalatt az 1 óra alatt olyan szinten megalázott, hogy az ingatlanos csak nézett és mondta, hogy ez nem teljesen normális, amit anyám csinál.

Ilyeneket mondott: "én dolgoztam meg a lakásért(kiutalt lakás), nem adom senkinek", "nem kellek senkinek, lelépek örökre tőletek", "kisanyám, ezért taníttattalak (munka mellett végeztem az iskoláimat, saját költségre), hogy ilyen hülye legyél?, ez a lakás 10 milliót ér, te el akarod herdálni, te kapzsi dög"


8 millió körül van ez a lakás, ezen a környéken.


Mit gondoltok erről az egészről?


Az ingatlanos azóta sem tette fel a hirdetésünket.


2012. aug. 20. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 A kérdező kommentje:
Az apai részemet is eladósíthatja? Érdekes. Akkor ezek szerint olyan, mintha semmit sem örököltem volna.
2012. aug. 20. 16:37
 62/81 anonim ***** válasza:
Nem adósíthatja el. A te tulajdonrészed a tiéd marad. A saját felét adósíthatja el. Azt viszont akár nullára is.
2012. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:
7%

Evvel nem érsz el semmit! Ha békén hagyod már van egy fél házad és az anyud részének a fele is a tiéd. Támadhat! Nem kapsz semmit. Öröklést is meg lehet támadni. Hány olyan van?

Szerintem vonulj félre és néha találkozz vele. Akkor is az anyád és ha így folytatod, te is ilyen leszel.

2012. aug. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
71%

Ha a tulajdoni lapon nincs haszonélvezet feltűntetve, akkor kamuzik anyukád. Ha lenne, ott megtalálnátok.


Mivel a válás megelőzte édesapád halálát, ezért özvegyi haszonélvezet sincs. Aki írta, hogy a feleség örököl az elhunyt házastárs után: igen, ha házastárs a halál időpontjában, illetve a házastárs utáni öröklésről szóló törvény két éves. 1982-ben még a kanyarban sem volt ilyen törvény, akkor kizárólag a gyerekek örököltek.

2012. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
0%
Haszonélvezeti jogot egy tulajdonos bár mikor kérhet. Nekünk 30 tulajdoni lapunk van, sajnos nem rég zárult le az egész hagyaték, két év után. Ha van örökös, van haszonélvező is aki a tulajdonos.
2012. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
0%
A kedvedért elolvastam a hagyatékit és a tulajdoni lapot is az utolsót. A földhivatalnál kérd ki a tulajdoni lapot, mindent meg fogsz tudni, de sajnos a rossz hírt is. a ház értékének a fele nem a tiéd, mert az már utána keletkezett. Mondok egy példát. A mi házunk 3 millióra lett értékelve amikor a hagyatéki készült. Fele az enyém is volt és a másik fele 3 részre osztódott, 500000 Ft személyenként.Eladhatom, ha a két gyereknek átadom a számlára az 1 mill. Veszek másik házat és az örökséget is megvonhatom. ( én imádom őket és nem tennék ilyent) A lényeg, amikor a 18 évet betöltik én akkor is 500000-500000 -at kell adjak nekik csak, mert a többi az enyém, én újítottam stb. És 20 év múlva ha kérik a ház részüket, feltartom a papírt és átadom nekik az 1 milliót, mikor a ház már 20 milliót ér.
2012. aug. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 A kérdező kommentje:

De nem igaz, hogy én nem tettem a lakásért semmit. 20-33 éves koromig csak én újíttattam, szereltettem, javíttattam, csináltattam. Hisz az ő nyugdíja bizonyíthatóan a rezsire és megélhetésére sem elég.

Én pedig több, mint 200 e ft-ot kerestem már 10 évvel ezelőtt is, mindent haza vittem.

2012. aug. 20. 17:38
 68/81 A kérdező kommentje:

Költözésnél az ingóságokat persze elvittem, mert én vettem és szükség volt rá a bérelt lakásba. Anyunak mégcsak egy konyhaasztala sem maradt, mert ő még azt sem vett a lakásba.

Pl.

- új konyhabútort én vettem,

- kövezés, parkettázás, kludi csapok, lámpák, 50 e ft-os biztonsági zárak, tapétázás......és sorolhatnám, ami szükséges egy lakás szépítéséhez.

2012. aug. 20. 17:40
 69/81 anonim ***** válasza:
68%

Visszaolvastam a korábbi kérdéseket és az azokra adott válaszokat, amiben rengeteg jó megoldási javaslat volt.

Lépni kéne valamit mert az nem pedig újabb kérdéseket kiírni mert azzal nem történik semmi.!!!


1.

Közműveket leíratni a nevedről. Ez bevett gyakorlat azoknál is akik albérletet adnak ki, így nem a főbérlőt terhelnék az esetleges tartozások.

2. Hagyni, hogy összegyűljön valamennyi adósság és megvárni míg a végrehajtó felszólítást küld, majd Ő jelöli ki az ingatlant értékesítésre. Már kevés tartozás esetén is megindítják a folyamatot a közszolgáltatók, úgyhogy attól nem kell tartani, hogy sok hátralék gyűlne össze.

3. Közös tulajdon megszűntetése ügyvédileg majd értékesítés.

4. Jogi segítséget kérni. Vannak ingyenes jogsegélyszolgálatok. Önkormányzatnál is van ilyen.

Ők is tudnak segíteni.

De ehhez tényleg el kéne kezdeni a folyamatot.


Ami nagyon felháborító, hogy 95 ezres nyugdíjjal a Hálózat Alapítvánnyal fizetteti ki a tartozásait. (amit áttételesen az adófizetők állnak) Illetve egy közel 70 m2 ingatlanban „trónol”amit nem tud fizetni, miközben 4-5 fős családok nyomorognak egy szobányi területen.

A férjed helyében már „tettlegesség” vittem volna a dolgot, csodálom a türelmét.

És még egyszer hangsúlyozom haladéktalanul kezdjétek meg a fenti lépések végrehajtását, mert így tényleg nem juttok előbbre!!!!!!!!!!!!!

2012. aug. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen volt tettlegesség. Ez akkor volt, amikor a fiam 1 éves volt. Angolra jártam esténként. Párom volt otthon, anyu mondta, mondta a szövegét, épp engem ócsárolt. Párom kérte, hogy hagyja abba, hisz ismer engem, az én párom és nem tűri ezt a beszédet rólam. Csak folytatta.

Erre a párom rácsapta a szobaajtót. Ennyi történt. Mire hazaértem, kint volt a rendőrség és a páromnak el kellett mennie. Akkor még nem a férjem volt. Ekkor költöztünk először.

Tudom, hogy lépni kellene, de szerettem volna békével megoldani az eégszet, szépen lenni egymás mellett, de megint én érzem magamat szemétnek, önzőnek. Mert ezt sugallja, folyton bánt. Leveleket írogat. Folyton maga alá rendel(ne).


A párom szerint hagyjuk, ne menjünk sehova, se ügyvédhez, se sehova. Szerinte az anyunak a legnagyobb büntetés, ha teljesen magára hagyjuk, nem foglalkozunk vele.

2012. aug. 20. 17:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!