Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám szerint egy kapzsi dög...

Anyám szerint egy kapzsi dög vagyok. A történtek után én nem akarok vele többé beszélni. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Édesanyám 68 éves, 60m2-es, 3 szobás lakásban lakik, amit nem tud fenntartani. Folyamatos elmaradásai vannak, és már engem is zaklatnak a közmüvek, hogy rajtam akarják behajtani a tartozását. Fél tulajdonos vagyok, édesapám 82-es halála óta. (már írtam ki kérdést régen, a közműtartozásokkal kapcsolatban) Egész életembe a lakásba hordtam a fizetésemet, én újíttattam, szereltettem, csináltattam mindent.

3. éve élünk a párommal és két kisgyerekünkkel albérletbe, mert kiutált minket, teljesen elborult az agya, olyanokat mondott és tett, hogy inkább menekültünk.


Lényeg, hogy most beszélgettünk többször és belátta, hogy egy 1,5 szobás lakás elég lenne neki, aminek a rezsijét is fizetni tudná. Belement, hogy 8,5 millióért eladjuk a lakásunkat, ő 6 milliió ft-ot kap- ebből már kap jó állapotú lakást, én 2,5 milliót - a fele helyett, melyből belevághatnánk a családommal egy lakáshitelbe.

kijött az ingatlanos és azalatt az 1 óra alatt olyan szinten megalázott, hogy az ingatlanos csak nézett és mondta, hogy ez nem teljesen normális, amit anyám csinál.

Ilyeneket mondott: "én dolgoztam meg a lakásért(kiutalt lakás), nem adom senkinek", "nem kellek senkinek, lelépek örökre tőletek", "kisanyám, ezért taníttattalak (munka mellett végeztem az iskoláimat, saját költségre), hogy ilyen hülye legyél?, ez a lakás 10 milliót ér, te el akarod herdálni, te kapzsi dög"


8 millió körül van ez a lakás, ezen a környéken.


Mit gondoltok erről az egészről?


Az ingatlanos azóta sem tette fel a hirdetésünket.


2012. aug. 20. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 A kérdező kommentje:

Nincs, nincs senkije, csak a kutyája.

És az ő általa alkoholistává tett bátyám, aki 50 évesen teljesen leépült. Ő is rokkantnyugdíjas. Hozzá is átjárkál. Én nem tarom vele a kapcsolatot, mert szégyen, ahogy kinéz, ahogy él, hogy full alkoholista.

egyébként ő örökölt egy családi ház részt, apukám révén. Azon se haszonélvezet, semmi. Ő abban éldegél.

2012. aug. 20. 14:26
 42/81 anonim ***** válasza:
55%
Be tudod másolni a korábbi kérdést, hogy jobban informálódjunk?
2012. aug. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 A kérdező kommentje:

Kedves Nagymama!

Igen, itt is a játszótéren csodálkoznak, hogy soha nem jön velünk nagymama, hogy-hogy?????

Fizikai állapota megengedné, hogy unokázzon. Nem teszi.

És a 3. babánkat várjuk. Ettől pedig teljesen kiakadt. Tudja, hogy veszélyeztetett vagyok, hogy nagyon sokat számítana, ha segítene, mert a 3,5 éves és a1,5 éves gyerekekkel azért fárasztó, de nem jön. Nem is várom el. Csak ne mondja, hogy szereti őket.

A lányomat még nevén sem szólította. Amikor itt volt, akkor is annyit mondott, hogy a "kislány felmászot......"

2012. aug. 20. 14:29
 44/81 A kérdező kommentje:
2012. aug. 20. 14:31
 45/81 A kérdező kommentje:
2012. aug. 20. 14:34
 46/81 anonim ***** válasza:
38%
"általa alkoholistává tett bátyám"-na ez azért túlzás,aki nem akar,az nem lesz alkoholista!
2012. aug. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 A kérdező kommentje:

A lelki terorizálást a bátyám alkoholba folytotta. Énmeg az átlagnál hisztisebb lettem.

Sajnos egy szülő sokat "tehet" gyermekéért és annak jövőbeni életéről.

2012. aug. 20. 14:42
 48/81 anonim ***** válasza:
93%

Elnézést kéred tőled, és a többi válaszolótól is, de egy kicsit hosszú leszek. Tényleg nagyon nehéz helyzetben vagy és szeretnék saját tapasztalataim és ismereteim alapján egy-két felvetett témára reagálni:

1) Anyukád 68 évesen öregnek érzi magát ahhoz, hogy "nagymama" legyen. A nagymamaság nem életkor kérdése, unokája van, tehát nagymama. Öreg ahhoz, hogy foglalkozzon az unokákkal. Én 67 éves leszek szeptemberben, 7 unokám van, 6 fiú, egy kislány, életkoruk 22 és 5 év között szór. Nem vagyok egészséges, nem sorolom fel a betegségeimet, csak annyit, hogy a vényköteles gyógyszereim havi számlája megközelíti a 30.000 Ft-ot. Ebből gondolom érzékeled, mi a helyzet. Ennek ellenére sokat foglalkozom az unokákkal. A kicsikért elmegyek az iskolába, óvodába, a nyáron heti váltásban nyaraltattam az 5 kisebbet a Balatonnál. Volt erőm foglalkozni velük, sőt örültem nekik. Sőt mi több, nagyon tudnék örülni egy dédunokának! Szerintem az anyukád vagy önző, vagy lusta vagy idegbajos, de nem kizárt, hogy mind a három (bocs!!!).

2) A lakás tulajdonjoga: Anyukád azt mondja, neki öregségi joga van a lakásra. Ilyen jog NINCS. Özvegyi haszonélvezeti jog van. De ha a szüleid elváltak, akkor az ő családi állapota nem özvegy, hanem elvált, így esetében az özvegyi haszonélvezeti jog szóba sem jöhet. Válts ki egy tulajdoni lapot, a nem hitelesített tulajdoni lap ára - ez a múlt heti ár - 1200 Ft. Abból megtudhatod, hogy a tulajdonjogon kívül más jog be van-e jegyezve anyukád javára. Ha nincs rajta haszonélvezeti jog, akkor bíróságon kérheted a közös tulajdon megszüntetését. Ne érd be a rád eső rész felével, igenis vedd ki belőle a saját 50%-odat, hiszen mint írod, sokat költöttél a lakásra. Ugyanez érvényes a telekre is, de a helyedben azt inkább hagynám és békésen kivárnám, amíg hagyaték lesz belőle és megörökölném. Azért nem vagy "kapzsi dög", mert a neveden lévő ingatlanvagyont a családod életének normális alakítására akarod felhasználni. Ha a lakást 8 millióért el tudjátok adni, 4 millióért tud venni az anyukád egy 30 m2 körüli lakótelepi garzont.

3) Helytállóak azok a fentebbi gondolatok, amelyek azzal foglalkoznak, hogy mégiscsak az anyukád, törődni kell vele, gondoskodni kell róla. De ez őt nem jogosítja fel arra, hogy olyan adósságokat csináljon, amivel a te vagyonrészedet is veszélyezteti.

Ha majd olyan beteg lesz, hogy ténylegesen ápolásra szorul, majd akkor foglalkozz a gondolattal, hogy ezt hogyan fogod megszervezni ill. megoldani. Annak az embernek, akinek van energiája ahhoz, hogy így viselkedjen a gyerekével, annak legyen energiája és esze arra is, hogy ellássa magát és be tudja osztani a nyugdíját. A 90.000 Ft nem sok, de egy kisebb lakásban egy személy kényelmesen meg tud élni belőle (FELTÉVE, HOGY MEG IS AKAR ÉLNI BELŐLE).

Még egy gondolat: Attól, hogy ő az anyukád, még nincs joga így viselkedni veled, nincs joga mások előtt megalázni. Te nagykorú, felnőtt ember vagy, aki vállalta a gyerekét, a férjét, a családját - és ezt még egy anyának is tiszteletben kell tartani. Mint írtam, hét unokám van. Ez úgy oszlik meg, hogy a lányomnak van öt fia - nagyon tisztelem érte, hogy a mai korban ezt be merte vállalni. Én egyke voltam, a mai napig fáj a szívem azért, mert nincs testvérem.

Ha valami konkrét kérdésed van, nyugodtam írj privit, amit tudok a témában szívesen megosztom veled. Üdv.

2012. aug. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
Bocsánat, írtad a bátyám...Hányan vagytok testvérek és ő mi kapott, ha te a fél házat. A fél ház akkor lehetséges, ha apukád halálakor anyud nevén nem volt semmi. Majd még írok mert sajnos ismerős a téma. Anyuddal kapcsolatban: nem mindegy hol fizetsz albérletet? Te is ki fogsz készülni! Néha találkoztok ami majd sokkal kellemesebb lesz. Én is megtenném, de a házam saját. Nekem apám ilyen.
2012. aug. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
100%
Haszon élvezete tuti, hogy van! A két picikém apukája 2 éve halt meg sajnos. a ház fele- fele volt. most az ő fele a hármunké és a haszon élvező én vagyok. Gyámhatóság által. 18 éves korukig el sem adhatom, a gyámhatóság belegyezése nélkül. Vicces, pedig nehéz a fenntartása és még az apám a szomszédban van ez is boldogít. Te tudsz lépni.
2012. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!