Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám szerint egy kapzsi dög...

Anyám szerint egy kapzsi dög vagyok. A történtek után én nem akarok vele többé beszélni. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Édesanyám 68 éves, 60m2-es, 3 szobás lakásban lakik, amit nem tud fenntartani. Folyamatos elmaradásai vannak, és már engem is zaklatnak a közmüvek, hogy rajtam akarják behajtani a tartozását. Fél tulajdonos vagyok, édesapám 82-es halála óta. (már írtam ki kérdést régen, a közműtartozásokkal kapcsolatban) Egész életembe a lakásba hordtam a fizetésemet, én újíttattam, szereltettem, csináltattam mindent.

3. éve élünk a párommal és két kisgyerekünkkel albérletbe, mert kiutált minket, teljesen elborult az agya, olyanokat mondott és tett, hogy inkább menekültünk.


Lényeg, hogy most beszélgettünk többször és belátta, hogy egy 1,5 szobás lakás elég lenne neki, aminek a rezsijét is fizetni tudná. Belement, hogy 8,5 millióért eladjuk a lakásunkat, ő 6 milliió ft-ot kap- ebből már kap jó állapotú lakást, én 2,5 milliót - a fele helyett, melyből belevághatnánk a családommal egy lakáshitelbe.

kijött az ingatlanos és azalatt az 1 óra alatt olyan szinten megalázott, hogy az ingatlanos csak nézett és mondta, hogy ez nem teljesen normális, amit anyám csinál.

Ilyeneket mondott: "én dolgoztam meg a lakásért(kiutalt lakás), nem adom senkinek", "nem kellek senkinek, lelépek örökre tőletek", "kisanyám, ezért taníttattalak (munka mellett végeztem az iskoláimat, saját költségre), hogy ilyen hülye legyél?, ez a lakás 10 milliót ér, te el akarod herdálni, te kapzsi dög"


8 millió körül van ez a lakás, ezen a környéken.


Mit gondoltok erről az egészről?


Az ingatlanos azóta sem tette fel a hirdetésünket.


2012. aug. 20. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
50%

Hú,azért ez így nagyon szar helyzet,van egy fél lakásod,meg egy fél telked,és albérletben laksz a családoddal,mert nem jössz ki az anyáddal!

Tényleg a telekre nem tudtok építkezni, vagy odaköltözni???

2012. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 A kérdező kommentje:

Ja, sz...r helyzet. És még a közműtartozását is rajtam akarják beszedni.


Vidéken van, építkezni nincs pénzünk, ahhoz is hitel kellene és nem akarok vele együtt élni.

Nem akarok közös családi házat, semmit.

Mérgező szülő, aki pokollá tette az életemet.

És lelliismeretfuldalást keltett megint bennem, hogy én vagyok a kapzsi dög.

Tényleg kapzsi lennék?

Vagy ahogy szeretném, többé ne álljak vele szóba????

2012. aug. 20. 13:49
 23/81 A kérdező kommentje:

De nem lehetett vele együtt élni.

Pl:

1 éves volt akkor a kisfiam. Anyu semmit nem rakott el, pedig lett volna hova. A fürdőszobában a földön tárolta a domestostól kezdve mindent, konnektorjait nem dughattam be vakdugóval, gyógyszereit nem rajta el, egyszer a fiam talált egy szemet és nevetve hozta, éjjel sütött-főzött. Altatás alatt ugattatta a kutyát, csapkodta az ajtót és sorolhatnám. Közben meg mondta, hogy húzzunk el, mert megfullad a szobájában, nincs élettere. És akkor még meg sem született a lányom.

2012. aug. 20. 13:54
 24/81 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy attól, hogy nem állsz vele szóa,attól a probléma nem fog megoldódni.Valami megoldást kéne találni.

Nem vagyok teljesen otthon ingatlanjogban,de utána kéne néznek dolgoknak. Pl pontosan ennek a haszonélvezet kérdésnek is, hogy van vagy nincs. ha nincs akkor utána annak,hogy te mint a fél ingatlan tulajdonosa,úgymond nem kényszerítheted e az eladásra-mert van valami ilyesmi,hogy ha több tulaj van,és többen el akarják adni,akkor a többi kényszeríthető rá,nem tudom ez két tulajdonos esetében is él e?

2012. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
20%
Én nem mondom, hogy kabzsi dög vagy. De azért a lakásért mégis az Anyukád dolgozót meg. Oké mondhatód,hogy csak kiutalt lakás volt, de azt is megtehette volna, hogy nem veszi meg és akkor most nem lenne egy fél lakásod csak Anyukádnak egy tanácsi lakása.
2012. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
82%

Vagy az nem működik, hogy cseréltek fél fél tulajdont,és akkor egyikteké a lakás 100%-an, a másiké a telek 100%-ban?

Bocsi,lehet hogy hülye ötletek,csak tippelgetni próbálok, hogy hogy lehetne ebből jól kijönni:)

2012. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 A kérdező kommentje:

81-ben utalták ki. 84. óta rokkantnyugdíjas.

Olyan sokat nem dolgozott érte. Együtt fizettük ki, én árvaellátást kaptam. Utána meg dolgoztam és mindent hazavittem.

2012. aug. 20. 14:00
 28/81 A kérdező kommentje:
A fél telekről az a véleménye, hogy csak az övé, mert én nem dolgozok rajta. Ez igaz. Szóval a telek csak az övé. Jogilag nem.
2012. aug. 20. 14:01
 29/81 A kérdező kommentje:

én lennék a szemét, mert a 8,5 millióból 2,5 milliót szeretnék? Mert szeretném, ha a gyerekeim biztonságban, saját tulajdonban élnének?

Évi 700 e ft az albérlet.

Ő meg el van adósodva. Mindennap másik szobába alszik, élvezi a nagy lakást. 90 e ft-ból nem tud megélni...Hm....

2012. aug. 20. 14:05
 30/81 A kérdező kommentje:
És szereti állítása szerint az unokáit.......
2012. aug. 20. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!