Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám szerint egy kapzsi dög...

Anyám szerint egy kapzsi dög vagyok. A történtek után én nem akarok vele többé beszélni. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Édesanyám 68 éves, 60m2-es, 3 szobás lakásban lakik, amit nem tud fenntartani. Folyamatos elmaradásai vannak, és már engem is zaklatnak a közmüvek, hogy rajtam akarják behajtani a tartozását. Fél tulajdonos vagyok, édesapám 82-es halála óta. (már írtam ki kérdést régen, a közműtartozásokkal kapcsolatban) Egész életembe a lakásba hordtam a fizetésemet, én újíttattam, szereltettem, csináltattam mindent.

3. éve élünk a párommal és két kisgyerekünkkel albérletbe, mert kiutált minket, teljesen elborult az agya, olyanokat mondott és tett, hogy inkább menekültünk.


Lényeg, hogy most beszélgettünk többször és belátta, hogy egy 1,5 szobás lakás elég lenne neki, aminek a rezsijét is fizetni tudná. Belement, hogy 8,5 millióért eladjuk a lakásunkat, ő 6 milliió ft-ot kap- ebből már kap jó állapotú lakást, én 2,5 milliót - a fele helyett, melyből belevághatnánk a családommal egy lakáshitelbe.

kijött az ingatlanos és azalatt az 1 óra alatt olyan szinten megalázott, hogy az ingatlanos csak nézett és mondta, hogy ez nem teljesen normális, amit anyám csinál.

Ilyeneket mondott: "én dolgoztam meg a lakásért(kiutalt lakás), nem adom senkinek", "nem kellek senkinek, lelépek örökre tőletek", "kisanyám, ezért taníttattalak (munka mellett végeztem az iskoláimat, saját költségre), hogy ilyen hülye legyél?, ez a lakás 10 milliót ér, te el akarod herdálni, te kapzsi dög"


8 millió körül van ez a lakás, ezen a környéken.


Mit gondoltok erről az egészről?


Az ingatlanos azóta sem tette fel a hirdetésünket.


2012. aug. 20. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
100%
Azért hagyni nem szabad, de amikor azt mondtam hogy néha találkozni, évente 2-3 alkalom. Távolabb kell költözni. Előttem igaza van, hogy 90 ezer kevés neki. A franc... Én 120000 Ft. két gyerek , kisgyerek és egy nagy ház. A fát még csak most várom. Szerintem a hálóban vagy és kihasznál. Költözzetek távolabb és az örökséget ne engedd el, még ha kevés is. VELE NE ÉLJ!. Hagyd ott! Ha az apámmal kéne éljek holnap én nem élnék.
2012. aug. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező - lehet, hogy volt, nem tuddom visszaolvasni most - de ha nincs a tulajdoni lapon, hogy haszonélv.jog - akkor az nincs, szerintem.

Azt ne sajnáld, hogy nem foglalkozik a gyerekekkel - hiszen, ha előttük szidná apját-anyját, azzal mérhetetlen károkat okoz a lelkükben.. Messzire költözni, békében élni lenne jó. Az örökségről nem lemondani. Az téged illet. Nagyon sokan örülnének, ha 90e-ből lehetne élniük, nem kell sajnálni..

2012. aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 renji7575 ***** válasza:
78%

Én aztmondom hogy nefizess azért amit nem élvezhetsz.

szóval a tartozásokat hagyd.

Nemtudok mást mondani hogy hagyd az egészet még a mama meg nem hal. onnantol már te vagy az egyetlen tulajdonos és kifizetheted a tartozást mert már te élvezedheted ki hogy a ház a tied és a családodé. (bocs ha kíméletlennek hangzik de csak ezjut az eszembe)

2012. aug. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
Jujjj, mintha csak én írtam volna ki a kérdést....hihetetlen...én leléptem, oldja meg a rezsit, ha meg nem bírja akkor rákényszerül, hogy eladja áron alul.... nem hagyott más választást.
2012. aug. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 A kérdező kommentje:
szia. Mi is elköltöztünk, ennek ellenére tőlem, mint tulajtól akarják/akarták behajtani a tartozását......méghozzá a bankszámlámról inkasszálni.
2012. aug. 26. 22:20
 76/81 anonim ***** válasza:
A közműveknél ki a szerződő fél? Azaz kinek a nevén vannak az órák?
2012. aug. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
Van haszonélvezeti joga? Mert ha igen, akkor az ő kötelessége fizetni a rezsit!!! És rendbentartani a házat, közműszámlákat fizetni, stb! Nemcsak jogai vannak ám, hanem kötelezettsége is! Rajtad nem hajthatják be. Vagy ajándékozd oda a lakást neki, aztán oldja meg.
2012. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 nn-- válasza:

ne higgy neki. én azt mondom hogy a k*rva p*csába vele!!! egy fillért se semmibe (végigolvastam, bútorok hitel stb), látogatni se, unokázás se.


ami pedig észszerű (szabadulás) azt erőltesd csak szépen és érd is el, ha akadályozni próbálja is.

2012. nov. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
Kérdező mi történt azóta?
2016. febr. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 A kérdező kommentje:
Szia. 3,5 éves a kérdés. Sokminden nem történt, azóta is bérelem a lakást....és 3 kicsi gyermekem van....Anyám meg 72 éves és sorra veszi fel a folyószámlahitelt, hitelkártyákat, áruhiteleket......Én dolgozom már 1,5 éve. Kb ennyi.
2016. febr. 16. 18:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!