Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám szerint egy kapzsi dög...

Anyám szerint egy kapzsi dög vagyok. A történtek után én nem akarok vele többé beszélni. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Édesanyám 68 éves, 60m2-es, 3 szobás lakásban lakik, amit nem tud fenntartani. Folyamatos elmaradásai vannak, és már engem is zaklatnak a közmüvek, hogy rajtam akarják behajtani a tartozását. Fél tulajdonos vagyok, édesapám 82-es halála óta. (már írtam ki kérdést régen, a közműtartozásokkal kapcsolatban) Egész életembe a lakásba hordtam a fizetésemet, én újíttattam, szereltettem, csináltattam mindent.

3. éve élünk a párommal és két kisgyerekünkkel albérletbe, mert kiutált minket, teljesen elborult az agya, olyanokat mondott és tett, hogy inkább menekültünk.


Lényeg, hogy most beszélgettünk többször és belátta, hogy egy 1,5 szobás lakás elég lenne neki, aminek a rezsijét is fizetni tudná. Belement, hogy 8,5 millióért eladjuk a lakásunkat, ő 6 milliió ft-ot kap- ebből már kap jó állapotú lakást, én 2,5 milliót - a fele helyett, melyből belevághatnánk a családommal egy lakáshitelbe.

kijött az ingatlanos és azalatt az 1 óra alatt olyan szinten megalázott, hogy az ingatlanos csak nézett és mondta, hogy ez nem teljesen normális, amit anyám csinál.

Ilyeneket mondott: "én dolgoztam meg a lakásért(kiutalt lakás), nem adom senkinek", "nem kellek senkinek, lelépek örökre tőletek", "kisanyám, ezért taníttattalak (munka mellett végeztem az iskoláimat, saját költségre), hogy ilyen hülye legyél?, ez a lakás 10 milliót ér, te el akarod herdálni, te kapzsi dög"


8 millió körül van ez a lakás, ezen a környéken.


Mit gondoltok erről az egészről?


Az ingatlanos azóta sem tette fel a hirdetésünket.


2012. aug. 20. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
53%
oké,hogy ő mit mond,de akkor jogilag próbáld megközelíteni a dolgot,és annak nézz utána,jogilag tehetsz e bármit. Akkor költözzön a mama a telekre,ha szeret ott lenni,ott dolgozni,ti pedig a lakásba.
2012. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
63%
Ügyvédhez fordultál már?
2012. aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy szemét,hogy a részedet szeretnéd,de majd akkor leszel rá jogosult ha megöröklöd. Oké,hogy a felét már megörökölted,mert apukád igen korán meghalt,de ahogy írod,azon haszonélvezete van.
2012. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 A kérdező kommentje:

De hogy lehet utánanézni, hogy haszonélvezettel terhelt -e a lakás?????


A telken csak egy faház van, nyári bódé. Víz sincs, semmi sincs rajta.


Most azon gondolkodunk, hogy másik lakást keresünk, nagyobbra lenne szükségünk, mint ez az albérlet. És azért is, hogy ne tudja, hogy hol lakunk, ne írogasson, ne keressen, ne lelkizzen. Elég volt.

2012. aug. 20. 14:10
 35/81 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg az, mert mikkor megvette, akkor magát megtette haszonélvezőnek is. Vagy ha Apukád részét örökölted akkor automatikusan az özvegy a haszonélvező. De egy ügyvéd tudna segíteni ebben is.
2012. aug. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 A kérdező kommentje:
A tulajdoni lapon lenne rajta? mert azon semmi ilyen nincs és a hagyatéki tárgyalásos végzésen sincs, csak, hogy a fel e az enyém.
2012. aug. 20. 14:16
 37/81 anonim ***** válasza:
50%
ezt nem értem.. vagy 1/2 tulajdonos-vagy haszonélvezeti joga van. Jogászok! hogy van ez? Utánanézni: a Földhivatalban a tulajdoni lapon lehet!
2012. aug. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 anonim ***** válasza:
83%

Elnézést kérek tőled és a többi válaszolótól is, de egy kicsit hosszú leszek. Tényleg nagyon nehéz helyzetben van, megpróbálok a felvetett kérdésekből néhányra reagálni.

1) A 68 éves anyukád öreg ahhoz, hogy "nagymama" legyen. Én szeptemberben 67 éves leszek, 7 unokám van életkoruk 5 és 22 év között szórÖ. Nem sorolom fel a betegségeimet, de ha leírom, hogy a havi gyógyszer-számlán kb. 30.000 Ft, abból már látod, mi a helyzet. Ennek ellenére nem érzem magam öregnek sem ahhoz, hogy "nagymama" legyek, sem ahhoz, hogy - erőmhöz képest - a gyerekekkel foglalkozzak. A nyári szünidőben heti váltásban nyaraltattam az öt kisebb unokát (ja és még egy, ami ennek megítélésénél fontos - csak egy kislány, a többi mind fiú). Sőt én annyira "öregnek" érzem magam, hogy alig várom, hogy legyen egy dédunokám is. Nem értem az anyukádat, hiszen én a régi öregektől mindig azt hallottam, hogy az unokák megszépítik öreg napjainkat - és ma majdnem 67 évesen nagyon is egyetértek velük, csak baj van - NEM ÉRZEM MAGAM ÖREGNEK.

2) A lakás tulajdonjoga: Ha a szüleid elváltak

2012. aug. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 A kérdező kommentje:

Kizárja a kettő egymást?????


[link]


ezt találtam.

2012. aug. 20. 14:21
 40/81 anonim ***** válasza:
81%

Teljes mértékben igazatok van. Amit felajánlottál neki az reális kompromisszum.

Szerintem a válaszadok többsége biztosan ismeri ezt a "típust".

Az ingatlanra a leírt ár is reális, a nagyobb árat azért mondta, hogy nehogy el lehessen véletlenül adni.

Képzeld mi lett volna ha jönnek a vevők? Ott is ez a veszekedés ment volna?

Nem csodálom, hogy az ingatlanos is kihátrált.

Itt két megoldás lehetséges.

1. Ügyvédileg megszüntetni a vagyonközösséget, és valahogy rávenni az eladásra.

2. Nem fizetni a számlákat, és megvárni míg kikapcsolják sorra a közműveket. Drasztikus módszer de máshogy nem lehet rávenni a normális döntésre. Ha nem lesznek közművek akkor majd jobb belátásra fog térni.

Hogy nem tudja felfogni, hogy ez így nem mehet tovább??????

A másik, hogy az demagógia, hogy mennyit dolgozott az ingatlanért, mert a kiutalt bérleményeket töredék áron szinte fillérekért lehetett megvenni.

Amúgy van aki egyáltalán szóba áll vele?

2012. aug. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!