Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy utálhatom ennyire az...

Hogy utálhatom ennyire az "anyámat"?

Figyelt kérdés

Egyszerűen annyira idegesít hogy nem tudom megfogalmazni sem.

Mindentől rosszul vagyok.Akkor vagyok a legboldogabb,ha nincs itthon és nem kell látnom.

A hangjától a nemlétező szőr feláll a karomon.

Folyamatosan idegbeteg,velem kiabál minden sz*rért,én vagyok a legmocskosabb gyerek egy utolsó r*hadék vagyok....

Legalábbis ezt mondta nekem.

Ma is például:

Tegnap úgy volt hogy elmegyünk vásárolni a Tally Weijlbe téli ruhákat venni nekem.

Aztmondta jó.

Ma reggel felkeltem,már tiszta idegbajos volt kiabált.

Ilyenkor nekem kéne befognom de ezzel olyan szinten feltud húzni hogy nem tudom elmondani...

2 db pólóba járok 3 hónapja mert nem képes nekem SEMMIT venni.

A névnapi pénzemből amit a nevelőapámtól kaptam,vettem magamnak egy cipőt meg egy felsőt...

na mindegy

Szóval ma is elkezdte a napi hülyeségeit és én megmondtam neki hogy bárcsak más lenne az anyám.

Erre elkapta az idegroham üvöltött mint egy nemnormális aztán elviharzott hogy nem megyünk sehova,semmit nem fogok kapni mert nem érdemlem meg. (nem mintha eddig kaptam volna bármit is...)

Itt vagyok 17 éves júniusba 18 és sehova nem akar elengedni.

Minden sz*rért könyörögnöm kell.

Múltkor venni akartam egy 400!! forintos kézkrémet a DM-ben.

Azt mondta nem mert még csizmát is kell venni nekem télre( mert 400 forint annyira a földhöz vágja..).

Nem vettük meg.

Megyünk be kaját venni a sparba erre jön ki egy krvanagy zacskó rágcsával.

Megkérdeztem hogy mennyi volt,és minek vette.Azt mondta 500 valamennyi,és csak úgy megkívánta.

Hát kösz.

400 forintot sajnál tőlem,olyan kifogással jön hogy még csizmát is kell venni de magának megveszi a chipset mert "csak úgy megkívántam"...

Apuval régen elváltak,mert ő meg ivott.

Gondolom ezért rühell ennyire engem.

Valószínüleg rá emlékeztetem.

Mit csináljak??

Nem bírom már.


2012. nov. 5. 11:08
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked is igazad van, nem szép dolog, amit anyukád csinál.Te is megérdemelnéd.Például én nekem is anno mindenért könyörögnöm, hisztiznem kellett többnyire.Én viszont a gyerekemmel nem csinálom ugyanezt, sajnos nekem jelenleg, mivel álláskereső vagyok, nagyon kevés pénzem van, de a kevésből is igyekszem megvenni a gyerekemnek azt amire vágyik, mert tudom, milyen rossz, ha az ember nem kapja meg...Nem is tudom, jó lenne-e neki, ha gazdag lennék?Már halálra kényeztettem volna szegényt :D

Na, én meg a másik véglet vagyok, a majomszeretetű, ezt sem biztos, hogy olyan jó, nem tudom...

Próbálj anyukáddal beszélgetni arról, tesódnak miért kedvez jobban?Próbáld kipuhatolni, mit tehetnél, hogy neked is többet adjon?Talán egy kis kedvességgel, házimunkával lehetne rajta javítani?Azt gondoltam először, az lehet a baja, hogy kevés a pénz.De azt mondod, lenne elég.Ha lenne elég, akkor tényleg valami személyes problémája lehet veled, vagy tényleg nem való anyának.De lehet az is, hogy csak te látod úgy, hogy elég lenne az a pénz.

2012. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:

Azért én kíváncsi lennék, hogy 17 éves létedre mennyit segítesz otthon?

Én már 15 évesen mostam, vasaltam, takarítottam.S nem vártam el érte semmit.

2012. nov. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

@11:45

A kutya és a farkas esete. Te melyik lennél? :)

2012. nov. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, az utolsó pár kommentedben elkezdtél elmenni az anyagiak felé, mintha tényleg ez lenne a fő gond. Először azt hittem, a szeretet hiánya a fő bajod, de már nem igazán értelek.
2012. nov. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:

A nevelőapám havi 300.000 e körül keres.Anyuu valami 120.000 körül.

ez 420.e forint egy hónapban.

Ebből nekem semmire nem futja.

Azért ez szerintem marha röhejes....

2012. nov. 5. 12:09
 36/56 anonim ***** válasza:
26%

Nem kell kiakadnod, mert van miben járnod. Nem vagy meztelen, csak nyilván nincs annyiféle ruhád. Ha annyira nem lenne, a segélyszolgálatoknál állnál sorba, nem a Tally Weijl-nél. Amúgy téged is értelek. Tudom, mit hiányolsz, a meleg, normális családi légkört, és ez egy ruhán meg egy krémen ütközik ki, de valójában nem ez a baj. Ha elfogadod, hogy az élet nem statikus, azaz ez a helyzet is fog még változni, és az idő neked dolgozik, akkor nem esel kétségbe. Érzelmileg se függj ennyire tőlük, anyagilag meg függetlenedj, amint tudsz. Ez majd lendít a dolog érzelmi részén is. A "megérdemeled" -szöveg meg teljesen tipikus. A szeretetnek is érnie kell mindnyájatokban, fel kell nőnie bennetek, hogy úgy mondjam, diplomát kell szereznie, de még az általános iskola alsó tagozatát koptatja csak. Amint felnőttök egymáshoz is, akkor már nem érdem szerint jár majd a szeretet, hanem alapból. De addig ezen dolgozni kell, nem eldobni egymást, mint a sz@ros rongyot. Anyukád szeretetét bizonyítja az, hogy felnevelt, most is veled van, etet, gondoskodik rólad. Ne ruhában mérd a szeretetet, és akkor majd megkapsz hozzá mindent, ami csak szükséges.


Megjegyzem: továbbtanulásnál menj klinikai pszichológia szakra, ha érdekel, a saját életedre is nagyobb rálátással lennél.

2012. nov. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha választanod kéne havi 50 ezres zsebpénz és a között, hogy normális módon beszéljenek veled, szeressenek a szüleid, akkor melyiket választanád?
2012. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
9%

Szia!

Nem akarlak megbántani de szerintem örülj neki, hogy van anyukád még mert ha nem lenne az sokkal rosszabb lenne. Nekem sajnos már nem él anyukám ezért én annak is örülnék ha élne még ha ilyen is lenne. Az én apám is ilyen néha mint a te anyukád mert régen ők is szegények voltak most meg megveszi a márkás cipőt magának. Azt mondja ha megdolgozott a pénzért akkor megteheti ezt. Ülj le anyukáddal beszélgetni mikor normális és kérdezd meg miért viselkedik így veled. Lehet az a baja, hogy egyedül van nem? De diákmunkára tényleg elmehetnél mert akkor nem kellene tőle kérned és nem kiabálna a pénz miatt veled. 21/L

2012. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, a mi anyánk is ezt csinálta. Megígérte mondjuk, hogy elmegyünk moziba egy hónap múlva. (Sosem mentünk sehova, ez az ígéret tőle olyan volt, mintha a karácsony jött volna el!) Alig vártuk már, hogy na, végre csinálunk együtt valamit. Ahogy közeledett az ígért idő, mindent kitalált, hogy miért vagyunk így rosszak meg úgy rosszak. Pl. mert veszekedtünk a húgommal, vagy valamelyikünk kapott egy rossz jegyet. A vége az volt, hogy sosem mentünk el, mert "nem érdemeljük meg". SOHA nem mentünk sehova.

Szerencsére apukánk vitt minket, tehát ilyen gond nem volt, de anyukánkkal éppen ezért 0 a közös élmények száma.

Aztán kirakott minket többször is, hogy "menjetek apátokhoz, én nem bírok veletek, rosszak vagytok, szenvedjen veletek ő".

Mikor ezt vagy ötödszörre csinálta meg, apunál is maradtunk. SZERENCSÉRE!!!!

2012. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tudod az a baj, hogy a konzervatív idealisták hajlamosak valami földre szállt csodának bemutatni a gyerek-szülő kapcsolatot, ami érthető is, ezért konzervatív idealisták:)

Egyébként hát valójában az igaz rá, mint az összes többi emberi kapcsolatra, kis részük ideális, nagy részük átlagosnak mondható, és újabb kis részük meg katasztrofálisan rossz. Úgy látszik, neked az utóbbiba sikerült beleesned...

És hát az ember egy kapcsolat kudarcánál görcsösen a "ki a hibás, kinek van igaza" fekete-fehéret keresi, de az esetek legnagyobb része pusztán arról szól, hogy van két átlagos ember, jó és rossz tulajdonságokkal, és ez a két ember képtelen megtalálni a hangot egymással.

Úgyhogy én nem mondom, hogy te vagy a hibás, azt se, hogy az anyukád a hibás, azt látom, hogy nagyon nem vagytok egy hullámhosszon, és egyikőtöknek sem erőssége a konfliktus-kezelés. Az utóbbin lehet javítani, az előbbin vagy igen, vagy nem.

2012. nov. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!